Улов из бајке

Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
255
петак, 16. јул 2010
Извор: РТС

Улов из бајке

Ник Ричардс, младић из Сарија, може се похвалити да му се живот бар на пет минута претворио у бајку - у језеру у Пулу уловио је златну рибицу дужине 40 центиметара. Које су му биле три жеље, за сада је тајна.

Шеснаестогодишњи Енглез Ник Ричардс прво је помислио да га је неко "навукао" на скривену камеру када је огромна наранџаста риба почела да се појављује из воде језера у дорсетском градићу Пулу, закачена за његову удицу.

Када су и он и околни пецароши дошли себи од изненађења, измерили су несвакидашњи улов - златна риба, а не рибица, имала је 2,25 килограма и дужину од 40 сантиметара.
Nik-sa-ribicom.jpg


То је вероватно највећа златна риба уловљена у Великој Британији. Рут Локвуд из енглеског Удружења за заштиту шарана верује да је рибу неко купио као кућног љубимца, па ју је касније бацио у језеро када му је прерасла акваријум.

"Морам да подсетим акваристе да је забрањено пуштање кућних љубимаца у дивљину", истиче Рут.

"На језеро сам отишао зато што сам чуо да има заиста великих шарана. Провео сам два дана на пецању и улов је био веома добар, али никако нисам очекивао да извучем златну рибицу", рекао је Ник из Кимберлија у Сарију.

Није много погрешио. Златна рибица коју је ухватио, латинског назива Carassius auratus, и јесте из породице шарана.

Дао јој је име Били, а када ју је показао осталим пецарошима и фотографисао, вратио ју је у воду.

"Наравно да сам пре тога тражио да ми испуни три жеље", нашалио се момак.

Највећа златна риба када уловљена на свету била је тешка 3,6 килограма.
 
Natrag
Top