Uklanjanje neželjenog programa

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Samo da se vrag opet nije vratio... Ne gine mi sistem obarati...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa bas ti je ovo idealna sansa da raspalis svim oruzjima po tom virusu, uz put naucis nesto, a takodje dokazes da lek postoji. Vidi, to i nije bio bas neki mnogo jak virus, ima neki koji odmah pocnu da nanose stetu, menjaju exe fajlove, kriptuju podatke, spaljuju particiju...gomila hrabrica namerno instalira sistem u virtuelnom boxu i naoruza ga antivirusima i onda ubaci virus i testira sve to...reinstalacija je naravno najlakse resenje, al vremenom i to dosadi, ja sam zbog toga jedno vreme imao tri Xp-sistema odjedanput instaliran(3 particije) i kad jedan padne, samo udjem u drugi i presnimam rezervu, haha...
U tvom slucaju nije lose posto cesto skidas razno razne programe da recimo skines ovaj program sto je predlozio Quronja, post broj 13,
Kod:
[URL="http://serbianforum.org/threads/kako-da-uklonim-stranicu.577693/page-2#post-1570438"]Unchecky[/URL]
Kao pomocnu snagu moze da skines program "AutorunRemover", i zeznes viruse kod autostarta kod otvaranja particije...gorka knedla(neutralises autostart na svim drajvovima + USB).
.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Dobro ai to srocio.. Ma vjeruj, mislio sam da ce biti lahko, da cu se lahko rijestiti belaja, ali prevario sam se. Igrat cu se jos s njim, hehe, pa cu vidjeti.. Lahko je njemu, kineza ima vise od nas, a svi znamo kakav im je jezik...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa cekaj jel se povratio opet...sta se desava na ekranu...jel imas ti uopste neki antivirus koji radi u [hl]realnom vremenu[/hl]-apdejtovan na najnovije definicije, evo ja nisam pristalica Avasta i SpyHunter-a, ali u tvom slucaju, odnosno u ovom, pojacaj malo rovove sa ovim programima, pa kad se sve smiri, ti vrati na staro.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Evo inst. sam kaspersky,imao sam neki obicni,pa cu sutra skenirati,ali cini mi se da je onaj zasticen,nista ga ne moze obr.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hehe, pa ti ga bas preceni, bedan virus zasticen ko boot na Win 7, vrati se ti na prethodnu stranu(crvena crtica) , pa skini onaj mali programcic od kolko bese 35 Kb ili manje, instaliraj ga, za tim desni klik na program koji zelis deinstalirati i klik i restart i tacka, ode. Gle moz ti jos malo da pruzas otpor, virusi se i ne bi zvali virusi kad ne bi bili pretnja, ja sve to shvatam, al ako to ne urodi plodom, uradi taj reinstal, nista gresno niti sramotno. Mogu s, pravom reci da sam reinstalirao sistem vise puta neko sto ti imas na rukama i nogama puta 10 i nista mi ne hvali. Al reko, mozda se ovo odradi pedantnije, znaci to je to, ako ne uspe ni ovo, onda reinstal, to je sat(1 sat) dodatnih vremena, ziv bio.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Znate sta je problem, hehe? Nema nigdje skracenice za taj program, nemam ga na desktopu... Ja sam njega uklonio i iz control panela, ali se samo pojavi u startup, a tu mu nista ne mogu, ni ovaj remove ga ne moze obr. jer ne mogu kliknuti na to... Sad cu pokusati nstarirati baidu antivirus da vidim sta ce se desiti...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Gle sad nesto, nije to program u klasicnom smislu, nego se ovo pojavljuje u meniju desnog klika...znaci desni klik na fajl ili program, pa zatim sa desne strane u onom otvorenom prozoru potrazis stavku [hl]Send To[/hl], dole pri dnu obicno stoji i pritisnes na ono sto pise[hl]RemoveOnReboot.exe[/hl], kad se restartuje racunar taj se program prvi aktivira i obrise taj tegobni fajl pre nego sto udje u sistemsku petlju....valjda je sad ovo bilo malo bolje objasnjeno...
 
Natrag
Top