Uginuo je Zevs, najviši pas na svetu!

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Uginuo je Zevs, najviši pas na svetu!
Novosti online
"Nežni džin" kako su ga zvali bio je visok 112 centimetra i težak 165 kilograma. Bio i terapeutski pas, pa je često posećivao bolnice i škole





VELIKA doga Zevs, inače najviši pas na svetu uginuo je pred svoj šesti rođendan. Njegov vlasnik Kevin Durlag iz Mičigena saopštio je da je Zevs uginuo prošle nedelje od starosti.

Ovaj "nežni džin" kako su ga zvali bio je visok 112 centimetra i težak 165 kilograma. On je bio i terapeutski pas, pa je često posećivao bolnice i škole sa svojim vlasnikom.

-Srećan sam što moj pas nije samo mene činio srećnim, već i mnoge druge ljude kojima je pomagao... Činio me je srećnim jer je mogao da usreći i one kojima je to bilo neophodno. Definitivno ga nikada neću zaboraviti jer je on zaista bio veliki pas velikog srca.

Kevin je rekao da će pamtiti mnoge lepe trenutke koje su on i njegova supruga Deniz proveli sa Zevsom, pišu Životinje.rs.

-Bio je miran i poslušan, a ponekad nam je dozvoljavao i da jedemo na njegovim leđima!

Zevs je jeo po 14 kilograma hrane dnevno, a vodu je umeo da pije sa slavine. U Ginisovu knjigu rekorda ušao je 2012.godine.
 
Natrag
Top