UDARIO AUTOBUSOM DETE I POBEGAO: Vozač autobusa nehumanošću šokirao putnik

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
UDARIO AUTOBUSOM DETE I POBEGAO: Vozač autobusa nehumanošću šokirao putnike
BlicOnline
Autobus na liniji 25 udario je u petak oko 16.15 sati Milutina Krstovića (11) u Ulici braće Jerković u Beogradu 20 metara pre autobuske stanice, nakon čega je vozač izbacio putnike i nastavio dalje.

693942_milutin-krstovic171115foto-privatna-arhiva-2_ff.jpg

Milutin Krstović teško povređen, tri dana bio na Odeljenju intenzivne nege
- Putnici su vikali šoferu da stane, da je udario dete, ali je on izbacio putnike na stanici i nastavio dalje - priča svedok Ivan Tasić.

Tasić se pešice vraćao sa posla. Prolazio je pored stanice i video je kada je dete udareno.

- Dete je odletelo jedno metar i po kada ga je autobus udario. Dečaj je stajao pored puta, valjda čekajući da pređe ulicu. Zakačio ga je zadnjim krajem, delom od zadnjih vrata do kraja autobusa. Autobus je bio star, sa harmonikom i dok je vozio zadnji deo mu je šetao levo-desno - priča Tasić.

693941_milutin-krstovic171115foto-privatna-arhiva-1_f.jpg


Istu priču potvrdila nam je Zorica Anastasovski, koja je u autobus ušla na stanici.

-Ušla sam u autobus 25 na stanici u Ulici braće Jerković i neki čovek je rekao vozaču: "Stani, udario si dete". Vozač je stao na semaforu, izašao da pogleda i rekao da nema ničega. Ja sam izašla i vratila se do stanice i videla dete kako sedi na klupi - priča Zorica Anastasovski.

Prolaznici koji su videli šta se dogodilo i pozvali su Hitnu pomoć.

- Dete je prebačeno u Urgentni centar sa povredama nosa i čela - potvrdila je Nada Macura.

693943_milutin-krstovic171115foto-privatna-arhiva-3_f.jpg


Međutim, u GSP kažu da nemaju evidentiran takav slućaj.

Vladan Krstović, otac dečaka koga je autobus udario, saznao je šta se dogodilo od prolaznika. Ceo slučaj je prijavio „Blicu“, jer, kako kaže, nije zadovoljan radom policije.

- Jutros su mi rekli da nemaju dovoljno dokaza. Ceo slučaj se razvlači od petka a danas je već utorak. Traže da im ja dam kontakte svedoka - kaže Vladan Krstović, starešina u Žandarmeriji.

U Birou MUP-a kažu da je policija izašla na lice mesta, ali da su prve podatke dobili u Urgentnom centru, gde je dete prebačeno. Kako kažu, slučaj je evidentiran i prosleđen nadležnom tužiocu.

"Dečak rođen 2005. godine udaren je u petak oko 16.30 kada je prelazio ulicu na pešačkom prelazu u Ulici braće Jerković kod broja 82. Policija radi na identifikaciji vozača i pronalaženju autobusa koji je udario dete", rekli su nam u Birou MUP-a.
 
Natrag
Top