Učenik uboden nožem dok je čekao užinu

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Učenik uboden nožem dok je čekao užinu

Uroš K. (18), učenik četvrte godine Srednje mašinske škole „Radoje Dakić“ u beogradskom naselju Rakovica, uboden je juče u 14.15 časova nožem u vrat dok je čekao da kupi užinu u školskoj pekari. Dečak, koji je prema tvrdnjama očevidaca ubo Kovačevića, učenik je iste škole i pobegao je iz dvorišta pre dolaska policije.

moc-x.jpg


Povređenom Urošu K. prvu pomoć pružili su profesori škole koji su mu zaustavili vensko krvarenje do dolaska lekara Hitne pomoći.
- Dečak je imao ranu na vratu nanetu oštrim predmetom i manju posekotinu ispod vilice. Bio je svestan i ispričao je lekarima da ne zna čime je uboden i ko mu je naneo povredu. Odmah je prevezen u Urgentni centar - rekla je za „Blic“ dr Nada Macura, portparol Hitne pomoći.
Povređeni mladić primljen je prvo na odeljenje za reanimaciju, a zatim je odveden u operacionu salu.
- Operišu ga hirurzi i specijalisti za kardiovaskularne povrede - izjavio je juče po podne Drago Jovanović, portparol Kliničkog centra Srbije.
Kako saznajemo, napad u školi „Radoje Dakić“ u Ulici Miška Kranjca 17 u Rakovici dogodio se za vreme velikog odmora, kada je učenik druge godine prišao Urošu K. i ubo ga nožem. Da li je pre toga između njih dvojice došlo do svađe još nije poznato.
- Vraćala sam se iz fiskulturne sale, kad sam ispred pekare videla dežurne profesore koji su mi ispričali šta se dogodilo. Nisu mi dali da priđem, tako da ne znam u kakvom je stanju učenik. Koliko je meni poznato, on nije bio problematičan i ne znam razloge njihovog sukoba. Imamo školskog policajca, kao i jednog radnika obezbeđenja koga plaćaju roditelji, ali ne znam gde su se nalazili u vreme ranjavanja - kaže Rada Kafedžijska, profesorka fizičkog vaspitanja u srednjoj Mašinskoj školi.

Autor: P. Z. Veličković
 
Natrag
Top