Ubuntu 14.04 LTS

UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Evo, instalirao sam čist sistem 14.04 LTS... bez upgrade sa 12.04 LTS.
Iako je zvanična verzija izašla 17.04.2014. ima ponekih bug-ova...
Verovatno je potrebno da preboli takozvane "dečije bolesti" pre pojave stabilne 14.04.1 verzije...
Zadovoljan: JOK!

A9YGdq7.jpg


Vaša mišljenja i zapažanja su dobrodošla...
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
их бре, могао си то и мало опширније, шта све не ваља па ниси задовољан?
За сада сам само бацио поглед преко виртуалбокса онако на живо... можда ако одлучим да лиферујем мањаро са тест партиције па испробам пар дана Убунту....
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Baguje! Tastatura pored podešene dve opcije SR (Latin) i SR (Cyr) prebaci na EN (!?!!?) sama od sebe iako je nemam u opciji Text Entry, a sve je ostalo podešeno po P.S.-u;
Ima nekakav grafički glitches bug u greeteru (Log screen), posle ručne instalacije nvidia.run drajvera;
Na trenutke Firefox 28.0 plus poslednji flash player, zakuca jednostavno i treba mu koji trenutak da krene, kao da se učitava sa diskete (koristim SSD) čak pregledajući i stranice SerbianForum-a!?!
Kada se instaliraju određene aplikacije koje su čak deklarisane 14.04, ne pojavljuje se ikona launchera nigde pa je potrebno ručno dodati ili startovati iz terminala! Konkretno Ubuntu-Tweak.
Ubuntu Software Center krene da instalira aplikaciju pa na pola instalacije se seti da traži lozinku i naravno, ne instalira iz prve već je potrebno ponoviti proces.
GUFW (firewall) neće lako da se pokrene! Potrebno je ulogovati se kao root pa ga pokrenuti prvi put da bi radio...
Poteškoće takođe i oko Wi-Fi rekonekcije jednom kada se recimo restartuje ruter...
Srećom, napravio sam pomoću remastersys-a kopiju prethodnog sistema 12.04.4 pa se verovatno "vrćem"...
:(

Sve se ovo odnosi na GNOME okruženje. Unity ne koristim pa nisam upoznat sa mogućim problemima.

Biće ovo (14.04) dobro, al' za par meseci...

WOHr5L3.png

tSXlcKu.png

Screenshot from 2014-04-21 16:12:18.jpg
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
што се тиче фајерфокса то се и мени дешавало претходних дана док нисам успео да покренем bumblebee како треба на преносном рачунару са SolydK где се после недавног ажурирања на нову верзију језгра (3.13.1)почеле дешавати занимљиве ствари...
А опет иста надоградња али на стони рачунар (SolydX) исто са нвидиом (али без интегрисане графичке) протекао је потпуно безболно...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Vratio sam se na 12.04.4
Ne preporučujem definitivno trenutnu distribuciju 14.04 LTS, bar za sada, do pojave 14.04.1...

Previše bagova ! :(
Moguće da je problem do mog hardware-a od 5 leta...
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Kada se instaliraju određene aplikacije koje su čak deklarisane 14.04, ne pojavljuje se ikona launchera nigde pa je potrebno ručno dodati ili startovati iz terminala! Konkretno Ubuntu-Tweak.

I kod mene se danas 14.04 LTS razbatalio. :( Nakon što sam sa 13.10 upgrejdovao komandom

Kod:
sudo apt-get dist-upgrade

počnem da instaliram pojedine aplikacije, Synaptic, Ubuntu Tweak itd. Nakon restarta računara, pojavi se LightDM, logujem se, kad ono nema Unity-a. Tamo, ovamo, odem u virtualnu konzolu ( [Ctrl] + [Alt] + [F1] ), logujem se tamo, restartujem računar ponovo, kad opet ništa, Unity-a nema pa nema.

Pokušam restartovati Unity

Kod:
unity --reset

kad terminal javlja da Unity nije instaliran (a 5 min. prije je bio :confused: )!

Ponovo instaliram Unity

Kod:
sudo apt-get install unity

restartujem računar i opet ništa.

Onda pokušam instalirati GNOME3

Kod:
sudo apt-get install gnome-shell gdm

ali SVE UZALUD! Iz nekog neobjašnjivog razloga, sistem ne može da digne radno okruženje. Pošto mi se to već jednom dešavalo nakon apgrejda a mnogi korisnici izbjegavaju apgrejde baš zbog problema koji nastaju kao u mom slučaju, sutra ću da izvršim čistu instalaciju sa DVD-a. Upgrejdi donose samo probleme.

Bitno je da imam svoj stari dobri 12.04 LTS koji ide kao švicarski sat. :tease::)

Kao što reče ŠakaJada, biće ovo dobro, ali za koji mjesec. :)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
I kod mene se danas 14.04 LTS razbatalio. :( Nakon što sam sa 13.10 upgrejdovao komandom

počnem da instaliram pojedine aplikacije, Synaptic, Ubuntu Tweak itd. Nakon restarta računara, pojavi se LightDM, logujem se, kad ono nema Unity-a. Tamo, ovamo, odem u virtualnu konzolu ( [Ctrl] + [Alt] + [F1] ), logujem se tamo, restartujem računar ponovo, kad opet ništa, Unity-a nema pa nema.

Pokušam restartovati Unity

Kod:
unity --reset

kad terminal javlja da Unity nije instaliran (a 5 min. prije je bio :confused: )!

Ponovo instaliram Unity

Kod:
sudo apt-get install unity

restartujem računar i opet ništa.

Onda pokušam instalirati GNOME3

Kod:
sudo apt-get install gnome-shell gdm
Bitno je da imam svoj stari dobri 12.04 LTS koji ide kao švicarski sat. :tease::)

Kao što reče ŠakaJada, biće ovo dobro, ali za koji mjesec. :)
Probaj, ukoliko nisi formatirao već,
sudo dpkg-reconfigure lightdm
pa javi jel' se vratio Unity.


Ja sam u startu instalirao fallback (GNOME) tako da nisam ni ulazio u Unity...

Svakako 12.04!!!
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Probaj, ukoliko nisi formatirao već

Nažalost bez uspjeha. :confused:

Probao sam još dodatno da rekonfigurišem i Compiz

Kod:
sudo dpkg-reconfigure compiz

ali bezuspješno.

Ma nikakav problem, još noćas kada dođem s posla, ima da napravim čistu instalaciju ili 12.04 ili 13.10 jer mi je ovo ionako laptop za testiranje sa Ubuntu-om i Win-om 7 u dualbootu. Kod kuće imam svoj stabilan 12.04. Eto, ne smijem sada reći da me za večeras spašava Win 7 da pišem na Serbian Forumu, jer će odmah JDKforever povikati, "eto vam vaš Ljinox do prve provalije" ... :gl_wacko::mig:

Uglavnom ove apgrejdove više ne pravim.
 
Natrag
Top