Ubiquiti Umrezavanje

Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Pozdrav svima koliko vas ima imam pitanje i molim za odgovor sta ciniti a da bude odlicno... E OVAKO:

Posedujem Ubiquiti PicoStation 2HP od 29db i 1000mw,radi odlicno sa externom Grid ,,HG2424G-NF 24 dBi HyperLink' antenom. Koristim ga u Station-Router modu, tj. kao client i hvatam preko 20 signala sa svog krova prizemne kuce. PicoStation mi je povezan sa ruterom Tenda N3 a ja na njega pomocu laptopa i njegove wireless kartice, bez razvlacenja kablova putem wirelessa vrsim komande na oba uredjaja i sirim signal po kuci da bi se povezali i drugi uredjaji.

To je to sto imam i hteo bih vise od toga ali kako, e ovako sam ja to zamislio a vi me ispravite ukoliko gresim.

Na manje od kilometra (imam odlicnu opticku vidljivost) se nalaze zgrade,centar,lokali itd. potencijalni mali kucni AP-ruteri i to mnogo vise od 20 signala ali kako doci do tamo. Posedujem i jedan Ubiquiti Bullet M5 600mw 25dB, nisam mu jos kupio antenu ali planiram gridic ,,HG4958-27EG 27 dBi HyperLink' , ja mislim da bi se on dobacio do potencijalne zgrade na kojoj bih hteo da okacim svoj mali PicoStation.

PITANJE: Ukoliko ne gresim sa ovim dolazi i pitanje sta da se postavi na krovu zgrade pokraj PicoStationa da bi komuniciralo sa Bulletom koji je na mom krovu kuce, mozda isto Bullet M5 sa isto grid antenom ili dajte bolji predlog?

PITANJE: Dakle ovako

  1. (soba) PC_wireless on,
  2. (tavan) TENDA N3_router mod bi bio ukljucen, mreza: DHCP bi bio odobren
  3. (krov) BULLET M5_station mod bi bio ukljucen, mreza bi bila u ,,router modu': WLAN bi isao na DHCP a LAN na STATIC adresu
  4. (zgrada) BULLET M5_acces point bi bio ukljucen, mreza bi bila u ,,bridge modu' valjda sa staticnom adresom od picostationa mozda,ne znam - MOLIM POMOC
  5. (zgrada) PICOSTATION 2HP_station mod bi bio ukljucen, mreza bi bila u bridge modu: Sa DHCP enkripcijom valjda, ne znam - MOLIM POMOC

Kako podesiti 4 i 5 da bi sve to radilo ukoliko je ovo ostvarljivo i da li bih imao pristup svakom od njih?


PITANJE: Koju antenu da kupim za PicoStation a da izvucem maximum iz njega(1000mw-29dB), omni od 12dB bi bila dobra zbog 360* ali to je manje od upola njegove snage, usmerena mi nebi odgovarala nikako jer nebih se pentrao cesto po tom krovu. Mislim da je najbolje da PicoStation-ov RP-sma konektor podelim na 2 RP-sma izlaza (ima da se kupi) i okacim dve sector antene od po 14dB ili dajte bolji predlog?

PITANJE je da nemam vise pitanja i ovo je mnogo...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
batice ti tu pravis opasnu mrezu za kucne potrebe ili se ja varam ???
ako imas jednu antenu za prijemnu antenu od 5ghz i predajna mora da bude na 5ghz i obrnuto.
inace taj PicoStation od 1000mw zraci dovoljno da ti izraste treca sisa ali ako stavis omni antenu gubices puno jer je ona prvenstveno za davanje signala a ne za hvatanje.
inace te signale koje ti planiras da hvatas su svi sa obicnih omni antena koje su za krug od 20m i slabe su pa su svi signali veoma losi tj sa velikom bukom okoline i velikom refleksijom.
da bi lakse kontrolisao sve te uredjaje daj im razlicite staticne ip adrese.
obzirom da su svi adsl 192.168.1.1 tj ruteri preporucujem sledece
(zgrada) PICOSTATION 2HP_station mod bi bio ukljucenstavis mu ip na primer 192.168.10.1
(zgrada) BULLET M5_acces point ip mu stavis 192.168.11.1 i stavis mu mrezu u dhcp da uzme ip od pico
(krov) BULLET M5_station mod bi bio ukljucen stavis mu ip 192.168.12.1, mreza bi bila u ,,router modu' da daje automatski ip tendi
(tavan) TENDA N3_router mod bi bio ukljucen,stavis mu da mu bude ip 192.168.13.1 mreza: DHCP bi bio odobren i dobijao bi od buleta auto

na ovaj nacin sa racunara od kuce mozes svakom da pristupis ukucavanjem jedne od ovih ip adresa ako ih stavljas u bridge mode neces moci da pristupis jednom buletu ako se dobro secam, nisam odavno setovao nanostation.
imas i softver za pristupanje Ubiquiti uredjajima na mrezi i zove se Discovery Tool v2.3
po meni ovo ti je najbolji nacin i ja bi ovako odradio da ne bi morao da se pentram kasnije po krovovima.
koju ces antenu na pico da stavis to je vec tvoje ali ne preporucujem omni za prijem,samo za slanje signala.
nadam se da sam bio od pomoci pozz.
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Naravno da jesi....razumeli smo se u potrpunosti da ne zelim da izgubim niti jedan uredjaj i raspametio me kako sa podesavanjima i hvala ti ko bratu. Kad smo kod ovoga :

,,nema neresivih problema,samo ima resenja na laksi i na tezi nacin :)'

Sve to resava jedan repiter na zgradi(ubiquiti ima problem sa dekripcijom WPA kao repiter), mikrotika se plasim zbog komplikovanog interfejsa i mislim da bi nesto ovako TP-LINK TL-WR841HP zavrsilo posao i bullet koji imam postaje visak-preusmeriti u kupovinu antena ...ali nervira me to sto je gubitak u protoku minimum 50% kod repitera i od tog lakseg nacina sam odustao.

Mislim da cu se jos posavetovati pre nego se upustim u kupovinu antene...panel,sektor ili sta vec...mozda neko predlozi nesto. mozda.....
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Za koji dan kacimo ovo
originalslika_Ubiquiti-Bullet-M5-62795499.jpg
2ajnk2a.jpg



sa ovom kupljenom antenom od 1500din.
Antena-5GHz-26-dBi-P5524-VoltPlus_slika_O_30652591.jpg
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
da druze.... i bullet 5 je na toj frekvenciji. Mogao sam i bolju da kupim,znam gde ima i znam i koju bih....ova ispala bas jeftino pa rekoh ajde.
 
Natrag
Top