Ubila sam muža jer me je zlostavljao!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Užice 05. 05. 2010
PRESS

Ubila sam muža jer me je zlostavljao!


Mara Gojšina (40) iz Užica, koja je optužena da je ubila i isekla na komade muža Zorana Gojšina (42), rekla je na početku suđenja u Višem sudu u Užicu da ju je suprug godinama tukao, pretio i prisiljavao na seks

ubila-muza-1.jpg

Dva sata pričala i plakala... Mara Gojšina optužena za stravičan zločin

Mara Gojšina (40) iz Užica, koja je optužena da je ubila i isekla na komade svog muža Zorana Gojšina (42), rekla je juče na početku suđenja da ju je suprug koji je bio narkoman i pijanac, godinama tukao i zlostavljao. Mara je izjavila da i pored svega što je preživela, još uvek voli Zorana!
Mara Gojšina, koja je sa Zoranom, snimateljem na lokalnoj televiziji, bila u braku od maja 2005. izlagala je svoju odbranu u Višem sudu u Užicu skoro dva sata, kroz povremeni plač. Ona je potvrdila da se 16. septembra prošle godine posvađala sa mužem koji joj je pretio nožem, ali da se ne seća detalja zločina.

Fakti
- U optužnici se navodi da je Mara zarila nož Zoranu u stomak pri čemu je prosekla jetru
- Ona je Zorana još šest puta ubola nožem - iza uveta, dva puta u vrat, dva puta u grudi i jednom u stomak
- Drugo veče je Zoranu odsekla glavu i noge i sve to uvila u najlon i ostavila u letnjoj kuhinji
- Na pumpi je sipala 13 litara benzina u kantu, da bi treće veče najlon sa delovima tela stavila u gepek njihovog „audija 80"
- Probudila je decu, stavila ih u kola i krenula ka Užicu. Na Kadinjači je iznela delove tela, odnela ih pored puta, polila benzinom i zapalila

- Pošli smo u Bajinu Baštu jer me je zvao deda. Došli smo sa našom decom uveče u kuću u Gornju Crvicu u kojoj nije bilo struje. Dvojicu sinova sam ostavila u sobi na spratu, upalila sveću i ostavila ih da se igraju. Požurila sam da im spremim večeru i da pokušam da uključim struju. Počela sam da seckam papriku, dok se Zoran opraštao od dece jer je planirao da se vrati u Užice. Pošla sam da ga zagrlim, ali me je odgurnuo i rekao da ako oseti ili na bilo koji način sazna da je moj prvi muž dolazio, da će nas ubiti oboje - rekla je Mara i dodala:
- Zoran je uzeo nož kojim sam sekla papriku i počeo da me vređa govoreći da ne želi kurvu za ženu. Molila sam ga da ostavi nož, da sednemo da razgovaramo. Govorio je da će ovaj put završiti sa mnom, da nema više strpljenja. Rekao je da će me ubiti. Morala sam da uzmem nešto, da bih se odbranila. Nisam znala šta sam uzela. Sve ostalo se desilo slučajno, nisam to želela. Nisam imala nameru da ga ubijem.

ubila-muza-zrtva.jpg

Žrtva... Zoran Gojšin

Mara je ispričala da je sve trajalo pet do deset minuta.
- Ne znam šta se dešavalo, osetila sam jak bol u glavi. Htela sam da pobegnem, ali plašila sam se da ne pođe za mnom. Sela sam na stepenice i više se ničega ne sećam - rekla je Mara Gojšina.
Optužena je rekla da su tragediji prethodile česte svađe jer se njen muž drogirao i napijao.
- Na dan venčanja priznao mi je da se drogira, da uzima heroin. Obećao mi je da više neće koristiti drogu. Preselili smo se iz Užica u Bajinu Baštu. Od početka braka osećao je netrpeljivost prema mojoj ćerki iz prvog braka i tražio da otac brine o njoj. Nisam pristala - rekla je Mara.
Gojšina je ispričala kako je život sa Zoranom vremenom postajao sve teži.
- Zoran ponekad danima nije dolazio kući, nije obraćao pažnju na naše prvo dete, a kada sam drugi put ostala trudna prebacivao mi je kako neću da radim. Pokušavala sam da razgovaram o braku, molila sam ga da se promeni zbog dece i porodice. On je postojao agresivan, govorio mi da sam nesposobna da nađem posao. Odgovarala sam mu da sam trudna i da moram da brinem o bolesnom ocu - rekla je Mara.

Mara Gojšina: Zoran pretio da će mi uzeti decu
Mara je rekla da je prijavila Zorana užičkom Centru za socijalni rad.
- Tada mi je rekao da mi niko neće verovati jer sam niko i ništa, a on je poznati snimatelj, da ima poznanike na jakim položajima - kaže Mara i dodaje da kada ga je prijavila policiji zato što je udario starijeg sina, a mlađeg sina koji je bio beba šutnuo, nije podnela tužbu protiv njega zbog dece.
- Htela sam da se razvedem, ali mi je Zoran rekao da mi neće dati decu i da bi taj proces trajao godinama - rekla je Gojšina.

Gojšina je potom objasnila kako ju je maltretirao suprug.
- Nazivao me gologuzijom, govorio da sam dno dna, da su moji roditelji seljaci, a njegovi intelektualci, da je on odrastao na kaldrmi, da ne zna zašto se oženio sa mnom. Udarao me je često pesnicama i nogama, čupao za kosu... Prisiljavao me je na seks. Nekoliko puta me je na silu naterao da popijem neko piće. Nakon toga ničeg se nisam sećala, a sutradan kada se probudim osećala sam jake bolove u analnom otvoru i krvarila sam... Optuživao me je i da imam švalere, da neće da ima ženu kurvu i drolju. Kunem se decom i bogom da ga nikada nisam prevarila. Nikada nisam imala ljubavnika, uvek sam govorila da ga volim. I dalje ga volim - ispričala je kroz suze Mara.

ubila-muza-ispred-suda.jpg

Počelo suđenje... Maru dovode u sud

Podsetimo, Maja je optužena da je najpre nožem ubila Zorana, dok je dvoje njihove dece bilo na spratu kuće i plakalo. Ona se tereti da je naredne večeri iskasapila supruga, da bi treće veče delove tela stavila u najlon, polila benzinom i zapalila!
Suđenje se nastavlja danas kada će svedoci i sudski veštak dati svoje izjave.

Z. GLIGORIJEVIĆ





 
Natrag
Top