Ubacivanje WPI paketa u Windows i pravljenje bootable diska

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ako zelite ubaciti postinstalacioni paket programa u vas Windows i instalirati ih po zavrsetku instalacije windowsa to mozete uraditi na vise nacina....Potrebno je da imate vec napravljen postinstalacioni WPI paket ...

32274421.jpg


Zatim je potrebno imati instalacioni disk vaseg windowsa i dva alata koja imate na adresi...

:download:

Kod:
http://www.filefactory.com/file/1wxrzornsr8l/WPi_alati.rar

Idemo redom........
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
KOPIRANJE WINDOWSA

Kreirajte prazan folder u racunaru sa imenom Windows....broj 1

QK8H0L4zy.jpg


Sada je potrebno da u vas CD/DVD rom ubacite instalacioni disk Windowsa .Posto ubacili Windows u room desni klik misem na njega a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Open....broj 2

141va.jpg


Zatim selektujte misem sve fajlove i foldere u vasem windowsu,desni klik misa te u padajucem meniju kliknite misem na Copy.....broj 3

142wj.jpg


Sada otvorite prazan folder koji ste kreirali pod imenom Windows te u njemu levi a zatim i desni klik misa a zatim u padajucem meniju kliknite na Paste(klacicno kopiranje)......broj 4

143lg.jpg


Sada ste iskopirali sve fajlove i foldere iz vaseg windowsa u novokreirani folder u vasem racunaru po imenu Windows.....

144l.jpg


Sada mozemo ici korak dalje......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
KOPIRANJE $OEM$ FOLDERA SA RUNWPI FAJLOM

Posto iskopirali Windows instalaciju u novootvoreni folder Windows sada je potrebno i duplim klikom misa otvoriti taj folder Windows...broj 1 a zatim i duplim klikom misa otvoriti downloadovani folder WPi alati...broj 2 te pronaci u tom folderu takodje folder $OEM$,desni klik misa na njega te u padajucem meniju kliknuti misem na Copy.....broj 3

WFeDCG.jpg


Zatim predjite na Windows folder te u njemu kliknite levim a zatim i desnim tasterom misa a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Paste (klasicno kopiranje)....broj 4

C1Qn8Tz3.jpg


Sada ste iskopirali $OEM$ folder u vas Windows folder.U tom m foldetu se nalaze dva veoma bitna fajla RunWPI i cmdlines te ako vec u vasem windows disku imate $OEM$ folder potrebno je samo njega otvoriti i u njemu iskopirati ova dva fajla.......

dH38ukVX.jpg


Zatim u racunaru pronadjite vec pripremljen WPI folder (postinstalacioni folder paket koji pripremili da ubacite u vas Windows),desni klik na vas WPI folder a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Copy......broj 1

cQFTPRau.jpg


Zatim predjite na Windows folder te u njemu kliknite levim a zatim i desnim tasterom misa a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Paste (klasicno kopiranje)....broj 2

vXolE2p4Ms.jpg


Sada ste u vas Windows folder dobili i vec pripremljeni WPI (windows postinstalacioni paket programa) folder.......pa bi Struktura vaseg Windows foldeta u Exploreru izgledala ovako kao na slici.......

2Ij4y.jpg


Posto formirali Windows folder to bi zapravo izgledalo naprimer ovako.......

dLhqgBvO.jpg


Potrebno je sada pretvoriti ga u ISO format i napraviti vas Windows sjedinjen sa WPI u bootabilan......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
KREIRANJE ISO BOOTABILNOG WINDOWSA

Posto ubacili u vasu windows instalaciju i vas windows postinstalacioni paket programa mozemo ga kreirati u ISO format i napraviti ga bootabilnim.Otvorite downloadovani WPi alati folder a zatim dupli klik misa na ISOCreator fajl......broj 1,a zatim u novom prozoru kliknite misem na dugme Run.....broj 2

28829757.jpg


Sacekajte par trenutaka da vam se ovaj alat u pozadini i instalira (tiha instalacija) a zatim desni klik misa na vas Windows folder te u padajucem meniju sidjite na Send to,zatim desno kliknite misem na ISO Creator.....broj 3

45668963.jpg


Otvorice vam se command prompt prozor i pocece kreiranje ISO windows bootabilnog fajla......

87927793.jpg


Sacekajte da vam se kreiranje iso windows fajla obavi do 100% te posto se sam ugasi command prompt prozor vas iso fajl bice kompletiran.Mozete ga otvoriti recimo programom PowerISO da se uverite u sadrzaj istog.....

90679377.jpg


Sada mozete vas windows iso bootabilni fajl narezati na dvd mediju i upotrebiti ga kada god vam zatreba da instalirate windows a zatim i postinstalacioni paket programa......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Može li drugi ISOCreator.exe ovaj neće da pokrene instalaciju.

to ti mislis..........;)

u pitanju je tiha instalacija i on ti se vec u pozadini sam instalirao duplim klikom misa........pogledaj u desnom kliku ,mora da imas opciju Send to/ISO Creator......kao na slici......;)

45668963.jpg
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
U pravu si nisam zagledavo , hvala.Imam jedan problemčić , windows 7 u iso s instaliranim programima htio bi staviti na hard da bude bootable disk kao kopija ako oštetim dvd.Probo sam kopirati file i onda pokrenuo iso kreator ali mi napravi uvijek manju datoteku ,isto se dešava ako spremim copy image od nere inače imaju 3.9 gb.Pa ako bi mi mogao pokazati kako da to odradim ili ovo gore vrijedi samo za xp.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U pravu si nisam zagledavo , hvala.Imam jedan problemčić , windows 7 u iso s instaliranim programima htio bi staviti na hard da bude bootable disk kao kopija ako oštetim dvd.Probo sam kopirati file i onda pokrenuo iso kreator ali mi napravi uvijek manju datoteku ,isto se dešava ako spremim copy image od nere inače imaju 3.9 gb.Pa ako bi mi mogao pokazati kako da to odradim ili ovo gore vrijedi samo za xp.

Za XP provereno je da dobro funkcionise....e sada kod sedmice nisam proverio a i tamo je struktura instalacionog diska malo drugacija koliko se secam.Recimo folder $OEM$ se nalazi u folderu Sources......mislim da bas to nece na sedmici funkcionisati ali vredi probati.......
 
Natrag
Top