U Trst, i nekad i sad

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
U Trst, i nekad i sad










Izvor:
rts.rs








Stanovnici Hrvatske, preko granice odlaze u nabavku osnovnih životnih namirnica, jer mogu da uštede i do 40 odsto.

Građani Hrvatske sve češće putuju u susednu Italiju, uglavnom u Trst, u nabavku mnogih stvari, a najčešće osnovnih životnih namirnica.


Trieste.jpg



Riječanin Drago Uršić preko granice u kupovinu ide barem jednom mesečno, da kupi sireve, sokove, ulje, testeninu, deterdžente, piše riječki Novi list.

"Danas sam potrošio 1.000 kuna i izračunao sam da bi me to u Hrvatskoj koštalo 1.400 kuna, a tu je još i povraćaj poreza na 155 evra, tako da mi on pokrije trošak puta, a i bez njega sam na dobitku", izračunao je Uršić.
Njegova sugrađanka Elizabeta Germek u nabavku u Trst ide svaka dva, tri meseca, takođe uglavnom po osnovne namirnice.
"Po ulje, deterdžente i za rublje i za posuđe, testeninu, pirinač obavezno, sireve... Najviše mi se isplati deterdžent za pranje sudova, kafa za espreso i ulje. Koristim kukurzno, u Italiji je manje od evra, ovde skoro evro i po", kaže Germekova.
List dalje nabraja šta je sve jeftinije u Italiji, nego u Hrvatskoj.

U Italiji je, tako, moguće, kupiti kilogram špageta ili bilo koje druge testenine za samo 0,70 evra, čokoladni krem treba platiti tek 4,2 evra, što je oko 30 odsto jeftinije nego u Hrvatskoj.
Potom sledi ceo spisak artikala koji su dvostruko jeftiniji u Italiji, nego u Hrvatskoj: maslinovo ulje i ostala ulja za jelo, pirinač, deterdženti, sve vrste testenina, sirevi, pršuta,

I na kraju vino - za manje od dva evra Italijani nude litru i po vina izuzetnog kvaliteta, što je dvostruko jeftinije nego litra hrvatskog stonog vina, konstatujeNovi list.
 
Natrag
Top