U realnom životu

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Kako izgleda forumski život to vidimo iz pisanja naših forumaša. Mene bi interesovalo kako izgleda vaš realan život.
Kakav imate život u verskoj zajednici kojoj pripadate?
Koliko vremena posvećujete verskom životu?
Koliko se družite sa pripadnicima vaše odnosno sa pripadnicima neke druge vere?
...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мислим да је тешко живети у окружењу људи који не верују, или кажу да верују "у нешто" што је њима довољно. Тако да било који помен искрене вере буде прихваћен тужном тишином. Бар су мени тешки дани, не знам како је другима. Такође утиче и константно псовање светиња. То ствара велику тугу. Тек понекад имам прилику да разменим неке речи са другим верницима, углавном причам са онима који верују да Бога има, а још нису прихватили да је Исус Христ један једини Пут ка Богу. Да је само Исус Господ и Истина, да је једино Он Живот. Да се ван Њега ништа и не може звати животом. Срећом да на овом форуму има људи у вери. А свет нам је стран, а ипак незаобилазан.

Иако ми имамо религијски живот, не можемо избећи свет. Иако смо духом издвојени из света, још увек чујемо и видимо.


Узгред, добра тема.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ako je tema podsticaj na preispitivanje života u odnosu na reči onda bravo,to je onda glas savesti gde glasno možemo čuti koliko živimo ono što govorimo i opet koliko ispravno verujemo u datu mogućnost spasenja.

Svakodnevno sam u mislima o Bogu ali i o bližnjima a iz Pisma znamo ko nam je sve bližnji.
Pokušavam koliko je u mojoj moći da utičem na druge u više pravaca:
1.Na one što ispravno veruju da prodube znanje i učvrste veru te istu prenose.
2.Na one što pogrešno veruju prilazeći im na razne načine nebi li se vratili na ispravno verovanje.
3.Na ateiste da se zainteresuju za spasenje opet koliko je u mojoj mogućnosti.
4.Odlazim u više verskih zajednica i tamo pokušavam biti na korist onoliko koliko bude dozvoljeno.

Smisao mog života je u celosti da radim na pomoći bližnjim i da sam pazim kako se nebi spotakao(mada najmanje na sebe pazim i često druge povredim zbog silne želje da ubrzam povratak tih osoba na pravu stazu) to mi je slabost.
Ne vidim ništa iznad ili ispred vere i Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li je i ovo realan zivot tradicionalnih Hriscana.

Krvavi napad Pravoslavnih Bugara na Jehovine svedoke


( Zao mi je ako se neko prepozna )

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top