U prokupačkom selu još jedna žrtva zime

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
U prokupačkom selu još jedna žrtva zime


V. K. |



Osamdesetjednogodišnji Dragan J. preminuo je samo dan nakon što su predstavnici kriznog štaba i lokalne samouprave obišli četiri stanovnika zavejana u selu Pestiš, jednom od najudaljenijih sela prokupačke opštine.

213539_prokuplje-dragoslava-jovanovic-jedina-zena-u-selu_f.jpg


Dragosava Jovanović (67), najmlađa meštanka, brinula je o Draganu J.


Bespomoćni starac je živeo sam, a povremeno se o njemu brinula Dragosava Jovanović (67) jedina žena u selu i najmlađa meštanka, čija je kuća udaljena oko 500 metara od njegove.

Predhodno su ovi ljudi zvali krizni štab i apelovali za pomoć, jer je sneg visine preko jednog metra, a do sela nije očišćen put pa su ostali bukvalno odsečeni od sveta, bez osnovnih životnih namirnica.

Prilikom obilaska ekipe, domaćin Dragan J. je tada sa suzama u očima dočekao spasioce. Prijatno se iznenadivši nenajavljenim gostima rekao je da teško preživljava ledene zimske dane i da danima ne izlazi iz kuće.

- Dolazi iz obližnje kuće žena koja mi donese drva, založi šporet, umesi hleb. Imao sam zalihe hrane u zamrzivaču do pre dva dana, ali se to potrošilo. Pokušavao sam i sam da mesim hleb, međutim ne ide – rekao je tada starac koji i pored nemaštine i bede u kojoj se nalazio, na prvom mestu je istakao pažnju ljudi koji su ga obišli, a onda činjenicu da će sa hranom koju su doneli prebroditi narednih desetak dana.

Na žalost, umro je samo dan nakon toga.
 
Natrag
Top