U/P Skeneri i kako skenirati

UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.425
Skeniranje Enigma 2 resivere.
Da ne bi lutali po rangovima IP adresa, najlakse pronaci na shodan.
U polje search ukucajte:
HTTP/1.0 502 Bad Gateway port:"8001"
Trazite drzavu koja vam odgovara.

Po slucajni izbor jedan primer country:"CH" u browser:
194.230.129.200:8001/, kaze NO SERVICE.
Zatim idite na port 80, trazi U&P. Difoltni U&P za DM je root/dreambox. Ovaj u nas slucaj je zakljucan na difoltni U&P, detaljna provera je skeniranjem IP:
500.png

Kanale gledate klikom na:
500.png

Zatim po slucajni izbor na shodan country:"DE"
Adresa 149.224.182.66:8001/ i na port 80 trazi U&P, ovaj nije difoltni i bog zna koji je :).
Ne treba vam U&P vec samo onaj nastavak, recimo 1:0:19:83:6:85:C00000:0:0:0:
Ispred ide njegova IP i port 8001. I eto ga zakljucan DM:
500.png

Treba i malo poznavanja oko satelita i skidanje buket listu kanala za Enigma2 resivere. Ima toga po satelitskim forumima, obicno ovi zapadnjaci koriste Vhannibal settings, zatim se preko Notepad++ napravi lista kanala za VLC.
Sve ovisi od uploada doticnog, ako ima dobar upload onda nema seckanja.
 
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruka
623
Pitanje...uspijem izvadit kanale iz Astre, ali mi ne rade. Gde gresim i kako napred? :)
Premalo mi ostaje vremena za kompjuter i forum, posto radim po 12 sati. Izvinjavam sto se ne javljam redovno :)
Al barem bacim oko i procitam sta ima novo. Veran clan foruma, pa ce nadam se ubrzo biti malkice vise vremena za ovaj forum.
 
Učlanjen(a)
17.03.2021
Poruka
2
Pozdrav svima,dali bi neko bio ljubazan da mi posalje neki dobar config za OpenBullet,Hvala unaprijed.
 
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruka
623
Dobar dan svima!
Puno vam hvala na vašem forumu, pronašao sam puno zanimljivog materijala!
Ali ne mogu napisati konfiguraciju za OpenBullet za portale http://server/stalker_portal/c/
Ne mogu shvatiti kako generirati sn (serijski_broj) i device_id.
Koliko sam shvatio, SFVip Player iz uv. salezli generira ove vrijednosti iz MAC-a.
Molim vas, recite mi, molim vas, koja se funkcija koristi za generiranje sn (serijski_broj) i device_id?
Unaprijed hvala na pomoći!

To ne trebas uopste generirati u OB. Te podatke dobijes kada naletis na validan mac.
 
Učlanjen(a)
12.01.2020
Poruka
31
Na koji nacin se to dobije sa validnim macom? Ja mislio da mora config da se napravi kako bi dobili te podatke...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Natrag
Top