U/P Skeneri i kako skenirati

VIP IPTV
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
1.033
Donekle si u pravu kljuki...
Ja ipak smatram da je trebalo da se razvrstaju skeneri u teme. Jer ovako puna nam je glava skenera,razlicitih configa itd...
Da je bilo kao sto sam napisao,onda bih ja izabrao jedan skener i na njega se skoncentriso.I kad njega ukapiram onda bi mi bilo lakse da se bacim na ostale.
Hocu samo da kazem da ova tema ide zbrda-zdola.Niti se zna tko pije a tko placa,kako kazu kod nas.
Da kljuki,i meni je kao mnogima,a vjerujem i tebi,ispocetka bilo samo zajebancija i hobi,dok se nisi zarazio sa ovim.Jer ovo ti je kao virus.
Meni,hvala bogu ne treba listi...ima ja toga koliko pozelim.NIje mi bilo tesko naci na netu valjanu listu,pa nek traje koliko traje.Ali me zainteresovalo Mac skeniranje,zato sto koristim stbemu aplikaciju da bih gledao.
I meni je zao ovih decki sto se trude objasniti i nauciti nas,zato nisam nikada postavio nijedno pitanje jer nisam htjeo da im smetam i oduzimam vrijeme.Zbog toga isticem da su mogli sebi ustedjeti slobodnog vremena da su ovu temu na vrijeme razvrstali.Bilo bi im lakse a i nama.
Cak smatram da su to neki i pomislili,ali je tada vec bilo kasno...
pozzz kljuki...;)
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Donekle si u pravu kljuki...
Ja ipak smatram da je trebalo da se razvrstaju skeneri u teme. Jer ovako puna nam je glava skenera,razlicitih configa itd...
Da je bilo kao sto sam napisao,onda bih ja izabrao jedan skener i na njega se skoncentriso.I kad njega ukapiram onda bi mi bilo lakse da se bacim na ostale.
Hocu samo da kazem da ova tema ide zbrda-zdola.Niti se zna tko pije a tko placa,kako kazu kod nas.
Da kljuki,i meni je kao mnogima,a vjerujem i tebi,ispocetka bilo samo zajebancija i hobi,dok se nisi zarazio sa ovim.Jer ovo ti je kao virus.
Meni,hvala bogu ne treba listi...ima ja toga koliko pozelim.NIje mi bilo tesko naci na netu valjanu listu,pa nek traje koliko traje.Ali me zainteresovalo Mac skeniranje,zato sto koristim stbemu aplikaciju da bih gledao.
I meni je zao ovih decki sto se trude objasniti i nauciti nas,zato nisam nikada postavio nijedno pitanje jer nisam htjeo da im smetam i oduzimam vrijeme.Zbog toga isticem da su mogli sebi ustedjeti slobodnog vremena da su ovu temu na vrijeme razvrstali.Bilo bi im lakse a i nama.
Cak smatram da su to neki i pomislili,ali je tada vec bilo kasno...
pozzz kljuki...;)
Pa to pokusavam reci, ako je ovo hobi i zajebancija jasno je da su ljudi do sada skuzili da je to sve isto, radi se o tehnikalijama, napisati ovakav ili onakav konfig na isti link nije neki problem ako poznajes neki programski jezik, zato i pricam da je neko svoj hobi svatio malo olako, jbg, i ovi momci (ukljucujuci i mene samo na drugoj "bausteli") potrose vrijeme da otkriju kako to sve skupa funkcionira a onda se nekom ne da malo zagrijati stolicu, jbg nego: daj mi to, meni se be da zajebvati sa tim.
Govoreci iz osobnog iskustva, cak i ako nekom das taj famozni "skener" u 99% slucajeva ga doticni ne zna koristiti, toliko o hobiju i zalaganju, nazalost. :confused:
 
Učlanjen(a)
02.11.2019
Poruka
31
Evo da i ja priupitam nesto kao totalni laik i pocetnik. Malo sam se igrao sa tim skenerima i iako nisam pronasao jos nijednu listu, bar mi je malo jasnije kako to sve funkcionise. Ipak dvije stvari mi nisu jasne iako ce vecini verovatno biti ocigledne:

1. U listama koje za username i password imamo nesto potpuno nasumicno, tipa HFcNonGf6gJ7, kako se dodje do toga? Ne deluje mi logicno da postoji combo lista sa takvim loginovima jer je tu bukvalno milijardu razlicitih mogucih kombinacija

3. Kod skeniranja MAC adrese, da li svi serveri imaju isti format http://server: port/playlist?type=m3u&deviceMac=xxxxxx gde onda taj xxxx deo skeniramo dok ne nadjemo odgovarajucu adresu ili se taj format u necemu razlikuje od servera do servera (u necemu drugome osim ovog dela server: port, to je naravno uvek drugacije :D)
Toliko, nadam se da nisam previse zakomplikovao pitanja
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
svi ti skeneri su nastali 2015 godine koliko se secam kada su gotovo svi serveri imali isti user i pasword......momci iz stafa su to provalili nasli komande kako se izvlaci i napravljeni su skeneri.....svi su se svodili na isto,brutal force metoda sa komandama.....

Kod:
http://server:port/playlist?type=m3u&deviceUser=*&devicePass=*
http://server:8port/get.php?username=*&password=*&type=m3u
http://server:port/playlist.m3u?type=m3u&deviceMac=*

posle godinu dana rada njima u ilegali i izvucenih stotine hiljada listi resili smo da javno ih objavimo i postavimo ovde.Svi su u istoj temi jer se svodi na isto....Onda je nastalo bombardovanje po serverima sa svih strana i vlasnici servera su se promangupirali i stavljali razllicite usere i pasworde sa puno razlicitih slova i znakova....takve liste je bilo gotovo nemoguce bilo kakvim kombom povuci ,osim ako se ne udje direktno u sam stalker ili portal i pokupi sve to....iznasli smo komande koje vuku takve liste direktno i kreirali skenere toga tipa da direktno vucu liste....a i nacin da se vuce admin log iz stalkera i portala

Kod:
/stalker_portal/server/adm/tv-channels/iptv-list-json
/stalker_portal/server/tools/m3u.php

vlasnici su opet u samim stalkerima uradili promene tipa da se zastite a mi im doskocili sa cetri skenera nase proizvodnje sa kojima im uzimamo dusu punu godinu vec.....ako bi izasli javno ponovo ista prica,oni menjaju,mi trazimo nacin....a sada nam je svaki server ko na dlanu......mada pitanje je mozda meseca kada cemo i to pustiti javno jer posto je ovo hobi a postalo je pomalo i dosadno i nezanimljivo kada svaki server mozes izvuci....

imamo majstore poput losmija,salezlija ......oni su neverovatni ,probili su zastite nanesto sto je sam vrh iptv na nasim prostorima,a kamoli ove zajebancije od stalkera i mac adresa....sta im kazemo oni kao plastelinom osmisle u programi hvala im na tome....dok sve ne izadje na videlo morate se snalaziti ovim starim skenerima,vrse i oni posao,malo izokola i teze ali treba malo citati i uciti,jer se ni mi nismo nauceni rodili......
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
58
To si bok u pravu dovoljno je jedan mozak da se domogne i da sve unisti al nismo svi mi isti MOZGOVI imanas dosta dobrih koi nebi nikad dozvolili da do toga dodze .......
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.08.2018
Poruka
863
svi ti skeneri su nastali 2015 godine koliko se secam kada su gotovo svi serveri imali isti user i pasword......momci iz stafa su to provalili nasli komande kako se izvlaci i napravljeni su skeneri.....svi su se svodili na isto,brutal force metoda sa komandama.....

Kod:
http://server:port/playlist?type=m3u&deviceUser=*&devicePass=*
http://server:8port/get.php?username=*&password=*&type=m3u
http://server:port/playlist.m3u?type=m3u&deviceMac=*

posle godinu dana rada njima u ilegali i izvucenih stotine hiljada listi resili smo da javno ih objavimo i postavimo ovde.Svi su u istoj temi jer se svodi na isto....Onda je nastalo bombardovanje po serverima sa svih strana i vlasnici servera su se promangupirali i stavljali razllicite usere i pasworde sa puno razlicitih slova i znakova....takve liste je bilo gotovo nemoguce bilo kakvim kombom povuci ,osim ako se ne udje direktno u sam stalker ili portal i pokupi sve to....iznasli smo komande koje vuku takve liste direktno i kreirali skenere toga tipa da direktno vucu liste....a i nacin da se vuce admin log iz stalkera i portala

Kod:
/stalker_portal/server/adm/tv-channels/iptv-list-json
/stalker_portal/server/tools/m3u.php

vlasnici su opet u samim stalkerima uradili promene tipa da se zastite a mi im doskocili sa cetri skenera nase proizvodnje sa kojima im uzimamo dusu punu godinu vec.....ako bi izasli javno ponovo ista prica,oni menjaju,mi trazimo nacin....a sada nam je svaki server ko na dlanu......mada pitanje je mozda meseca kada cemo i to pustiti javno jer posto je ovo hobi a postalo je pomalo i dosadno i nezanimljivo kada svaki server mozes izvuci....

imamo majstore poput losmija,salezlija ......oni su neverovatni ,probili su zastite nanesto sto je sam vrh iptv na nasim prostorima,a kamoli ove zajebancije od stalkera i mac adresa....sta im kazemo oni kao plastelinom osmisle u programi hvala im na tome....dok sve ne izadje na videlo morate se snalaziti ovim starim skenerima,vrse i oni posao,malo izokola i teze ali treba malo citati i uciti,jer se ni mi nismo nauceni rodili......
svaka čast na postu,svaka na mjestu,nemam šta dodati a opet pišem poruku :)
 
Učlanjen(a)
15.11.2019
Poruka
96
@boki71 Moje misljenje - pre da se bilo sta takvo objavi, bilo bi dobro da se smisli neka prevencija od enormno sirenje te stvari, od toliko clanova ovde nacice se dosta skrtice koje ce to u roku odmah izneti odavde. Mogu da zamislim sta ce se desavati, nece proci ni 24h nastace epidemija po svim mogucim domacim i stranim forumima, a neko ce probati i da to unovci (prodavace skenere po 20 30 eur kao sto i sad vec rade :D )
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
58
Uzeo si mi rec iz usta ima ga da se kupi ima i neki kinez 20 dolara prodaje mene sto se licno tice mene to ne interesuje ceo zivot sam voleo da eksperimentisem dok ga do detalja ne prostudiram pa ubacim razne sitnice po skeneru recimo openbulet al on je totalno los i ono sto sam video losmija,salezlija menjam misljenje 1000 posto nisam bio u opste upravu momci su vrh vrhova ............
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
239
Netreba to objavljivati,iz prostog razloga što oni koji znaju to iskoristit imaju vec sta za gledati ,znaju naci listu i bez tih scripti, a kolege sto neznaju od ovih silnih mac_ova sto se moze naci na netu izvuci sami sebi listu nece se ni sa tim programima snaći.
Ili pak ako se odlučite jednog dana postavit to javno neka bude vidljivo samo forumasima sa npr.vise od 100 postova,ili vise godina radnog staža na forumu.
Ne govorim ovo za sebe,meni lično to ne treba,imam vec config za vadjenje mac_a sa par poznatih programa iako ni to ne koristim,jer ne jedem liste.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
58
Jeste nejedes liste a stace meni mase makova i m3u listi sa stranim kanalima koristisli ti to te strane kanale ja koristim NASE DOMACE KANALE
 
Natrag
Top