U/P Skeneri i kako skenirati

Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
149
Jel moze neko da mi pomogne oko skenera da mi namesti zasto novi sam placam ako je potrebno ;)
Svakako je najbolje čitati teme od početka.Malo čitaš malo probaš praktično.Pogrešiš ponekad pa ponovo i pokušaš da vidiš gde si pogrešio.Recimo možda si pogrešno na brzinu pročitao ili nisi dobro razumeo.Znači ideš korak po korak da ti se sve ne zbrka.Odaberi koji server ćeš skenirati dali sa Mac ili user password nadji prvo lakše.Pa onda recimo kojim bi skenerom to radio.Recimo losmijevim.Pročitaš o podešavanjima istog.Pustiš skeniraš...Ne ide na brzinu ne očekuj ..ako zapne tu smo meko će pomoći.
Ako skeniraš user password ili user user napravi dobar combo.Probaj validan link ako imaš skenirati(svoju listu recimo)u combo ubaci taj user i password pa da osetiš i vidiš dali si dobro podesio skener.Neki serveri se skeniraju sa proxijem,moraš imati valjan...čitaj
Pozdrav srećno:D
 
Učlanjen(a)
30.06.2013
Poruka
337
Pitanje
imam nekih 20 servera koji svi imaju svoje vlastite Losmij mape.
Kako jos uvijek sredujem "Dictionary" dosta cesto trebao bih nacin da updatiram ovaj fajl u svih 20 mapa u istom trenutku.
mape se zovu ser1...........ser20 npr.
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
149
Pitanje
imam nekih 20 servera koji svi imaju svoje vlastite Losmij mape.
Kako jos uvijek sredujem "Dictionary" dosta cesto trebao bih nacin da updatiram ovaj fajl u svih 20 mapa u istom trenutku.
mape se zovu ser1...........ser20 npr.
pozdrav
Interesuje me baš problematika ,možda i sigurno nisam najbolje upućen.Mislim da ako imaš odredište za update ser1...ser2 napr u odredjenoj lokaciji moras da imaš i update izvora pa tek onda možeš napraviti nešto što će odradjivati automatski update..
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Pitanje
imam nekih 20 servera koji svi imaju svoje vlastite Losmij mape.
Kako jos uvijek sredujem "Dictionary" dosta cesto trebao bih nacin da updatiram ovaj fajl u svih 20 mapa u istom trenutku.
mape se zovu ser1...........ser20 npr.
pozdrav
Heh, recimo da se tih dvadesetak kopija skenera nalazi na disku D: i da su u folderu imena scanner. U njemu onda imas dvadesetak foldera dir1, dir2,..., dir20. Ovaj mali bat fajl kopiraj u folder scanner (ili kako se vec tvoj zove) zajedno sa dictionary.ini i pokreni ga. Nakon par sekundi imat ces novi dictionary.ini u svim podfolderima dir1-dir20. Putanje i nazive iz bat fajla prilagodi svojim stvarnim nazivima.

Kod:
@echo off

     FOR /L %%G IN (1, 1, 20) DO (
     
     xcopy /y dictionary.ini  D:\scanner\dir%%G\dictionary.ini   
         
     )

echo Gotovo!
pause
 
Učlanjen(a)
30.06.2013
Poruka
337
Da iskoristim vrijeme prije nego sto svi zbrisete na godisnji :)
1.Kako
Doktor Doctor
Ljekar Doctor

Problem imam listu gdje ispred Doktor imam jedno prazno mijesto (takvih rijeci ca 2000) i htio bih da se izravnaju u lijevu stranu da izgledaju kao Ljekar Doctor.
pokusao sam sa microsoft word online kao i besplatnom verzijom Office da ih svrstam kako ja zelim ali neide.
probao sam cak i da sve ove pojmove izrezem(cut) u poseban dokument neovisan od date liste i da to ispravim (edit) ali bez uspjeha.

2. Na koji nacin Doktor Doctor
Ljekar Doctor
mogu da editiram da ih svrstam jedan ispred drugog tip
Doktor
Doctor
Ljekar

Pozdrav
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Notepad++ je tvoj prijatelj. Instaliraj ga, u meniju trazi odi pod zamjeni i u pronadji upisi jedan razmak a u zamjeni sa upisi \n odaberi regularne izraze (zadnji radio button) i stisni zamjeni sve.;)
 
Učlanjen(a)
30.06.2013
Poruka
337
@kljuki29

ovaj tvoj tips je super odgovor na pitanje 2.(super dobar tips)
imam jos uvijek pitanje 1 jer me ceka 2000 klickova da bih mogao da nastavim da radim na tom dictionary.
HVALA veliko
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
U istom programu, meni uredi ... praznine ... odstrani vodece ili pratece razmake.;)
 
Natrag
Top