U kojoj meri racunar utice na vid?

Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Zaci ovako.Debeli monitori jako uticu na vid.A LCD monitori (skr.liquid crystal dynamic)Ne uticu na kvar vida.Zato se oni u normalnim okolnostima kupuju vise.
 
Član
Učlanjen(a)
08.11.2009
Poruka
27
U svakom slučaju svakako da svi monitori negativno utiču na vid.Neki manje a neki više.U svakom slučaju najbolje je rešenje da se vreme provedenom na računaru smanji, a to znači manje facebook, izbacivanjem video igrica (ako je to moguće) itd. Za sada mogu vam reći da poznajem puno ljudi koji provode vreme za računarom i da nenose naočare, a kao glavni razlog za to je što ih je sramota i poret toga što im je dioptrije otišla u -, čak i voze kola!!! bez obzira što nevide i nemaju jasnu sliku na daljinu.Neki su se pak snašli pa koriste sočiva.
U svakom slučaju Japanci su nacija koja najviše koristi načare za daljinu odnosno - diptrija
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Zaci ovako.Debeli monitori jako uticu na vid.A LCD monitori (skr.liquid crystal dynamic)Ne uticu na kvar vida.Zato se oni u normalnim okolnostima kupuju vise.


Tako je..yes3..a u nenormalnim manje.....

Inace, sto se tice vida, pitanje je da li samo zracenje od tv ili kompjutera utice na vid,..mozda najvise ima uticaja radijacija, sunce....:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
47
j*bem li ga ..ja sedim po ceo dan na kompu...oci su mi fala bogu ..ok.... kicma fala bogu takodje... ...ruke noge..isto fala bogu...imam mali LCD Samsung SyncMaster 152V monitor... nisam uopste ovisnik.iako sam ceo dan na kompu....mada ako ne igram komp jedno 3 meseca...moguce da bi sedeo u cosku sobe izbuljenih ochiju i klackao bi se napred nazad .. xD zezzz...
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
195
Evo i kod mene ista stvar....ne skidam se sa računara - posao-kuća dnevno i do 15 sati za računarom. A eto dioptrija koju imam se nije promenila 25 godina (pre računara....čitao knjige u mraku) niti sam imao crvenila ili slično, imao sam sve tipove ekrana tako da pre će biti da to zavisi od toga kolko je neko otporan na boleštine.
 
Učlanjen(a)
10.08.2010
Poruka
192
Kod mene su knjige na fakultetu vec dovoljno ostetile vid tako da racunar mozda i steti ali ja to ne primecujem. Nosim naocare skoro od malih nogu.
 
Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
42
Ja mogu za racunarom "vjestiti" koliko hocu nece me ni glava ni oci boliti
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Sedim preko dvanaest godina za računarom najmanje 9 sati dnevno, takav mi je posao.Što se tiče dioptrije ista je, nema promene. Međutim, zbog nezdravog gledanja u jednom pravcu sa istog odstojanja, mišić desnog oka je postao lenji (tako mi je doktor objasnio), tako da imam konvergenciju desnog oka i moram da radim vežbe za oči (do sad' nisam ni znala da postoji tako nešto), međutim bilo mi je lakše, kada sam upoznala još par ljudi koji imaju sličan problem...
Tako da ne znam šta da vam kažem....
 
Natrag
Top