U dilemi sam, potrebni savjeti?

Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Pozdrav, imam android tv I na njemu SPMC...sve lepo radi ali problem je jer autor prestao sa apdejtom tog media centra....ne bi bilo nikakvog problema ako bi na kodiju lepo radili strimovi u 60FPS...pa moram da ostajem u SPMC....nekog dana adoni ce prestati da rade u njemu a kodi za android je sranje....ima li iko ideju zasto kod kodija na android teveju strimovi u 60FPS ne rade dobro? u telefonu ili racunaru tih problema nemam...ali prioritet mi je gledanje putem teveja....opustio sam gledanje preko racunara......

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.826
Kupi Nvidia Sheald 250 eura i resio si sve svoje probleme.
Ima Hdd od 500 gb
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
ne bih sad ulagao neki novac opet...ali stvarno mi nije jasno zasto ima kodi problem sa 60FPS strimove na android tvju....kod SPMC to lepo ide....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
jesi mjenjao video postavke
ma da, kod kodija sam vec sve pokusao....nece on dobro mi na teveju...na telefonu I kompjuteru ide ok....koristim spmc sve ovo vreme I radi super ali problem je jer je author prestao da pravi nove verzije spmc....znaci kad neki adon nece moci vise na spmc, onda sam ga najebo....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
22.07.2012
Poruka
746
ma da, kod kodija sam vec sve pokusao....nece on dobro mi na teveju...na telefonu I kompjuteru ide ok....koristim spmc sve ovo vreme I radi super ali problem je jer je author prestao da pravi nove verzije spmc....znaci kad neki adon nece moci vise na spmc, onda sam ga najebo....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
A sta je problem sa tim strimovima od 60fps?
Danas sam konacno obrisao SPMC sa boxa i ubacio Kodi 17.6. Jedino sto sam namestio je Player Settings -> Adjust display refresh rate na Start/Stop. Kad pustim film prebaci na 1080/24Hz, domace strimove na 1080/50Hz a americke ne menja jer je android box po default-u vec na 1080/60Hz. Znaci nema gubljenja frejmova, podrhtavanja, seckanja kod strimova i sve radi kako treba.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
A sta je problem sa tim strimovima od 60fps?
Danas sam konacno obrisao SPMC sa boxa i ubacio Kodi 17.6. Jedino sto sam namestio je Player Settings -> Adjust display refresh rate na Start/Stop. Kad pustim film prebaci na 1080/24Hz, domace strimove na 1080/50Hz a americke ne menja jer je android box po default-u vec na 1080/60Hz. Znaci nema gubljenja frejmova, podrhtavanja, seckanja kod strimova i sve radi kako treba.
problem je samo na televizoru...slika trza I deluje malo usporeno na 60FPS....na telefonu I racunaru tih problema nema....ostali FPS od 24, 30, 50 rade normalno....spmc jedini radi ok na televizoru na 60FPS....mislim da je verovatno problem do televizora....ali tu ne mogu nista da napravim.....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
22.07.2012
Poruka
746
problem je samo na televizoru...slika trza I deluje malo usporeno na 60FPS....na telefonu I racunaru tih problema nema....ostali FPS od 24, 30, 50 rade normalno....spmc jedini radi ok na televizoru na 60FPS....mislim da je verovatno problem do televizora....ali tu ne mogu nista da napravim.....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
Na telefonu i racunaru to ne mozes ni da vidis. Tu se ne menja Hz displeja vec je uvek 60Hz. Probaj te strimove da pustis sa kompa na televizor ali ukljuci ono sto sam napisao u prethodnom postu.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
svaka bilokoja podesavanja u kodiju na televizoru ne daje ono sto daje spmc....pokusao sam I tvoj savjet naravno....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
22.07.2012
Poruka
746
Probaj jos ovu verziju SPMC-a.
Kod:
http://download.semperpax.com/spmc/android-arm/SPMC-17.6a2-spmc-ed022ef-armeabi-v7a.apk
To je poslednja verzija bazirana na Kodi 17.6 cini mi se.
 
Natrag
Top