U cemu je tajna nove godine?

Član
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
6
Pocetak decembra uvek znaci i pocetak novogodisnje euforije. Kupuju se ukrasi,kiti se jelka, planira se docek. Da li je Nova godina zaista nesto posebno tj. neko posebno vece ili je zapravo marketinska izmisljotina? Da li je to izmisljeni praznik da bi se stvorila dodatna prodaja dekoracije, mesta u restoranu, apartmana na planinama, egzoticnim lokacijama i sl. Da li ima potrebe za svim tim ili Novu Godinu treba shvatiti kao prelaz jednog dana u drugi, a novac koji bi se potrosio za skupe doceke sacuvati za neke korisnije stvari. Jer posle 31. je samo 01. , nista drugo, zar ne?
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Jer posle 31. je samo 01. , nista drugo, zar ne?

Gledano teoretski - DA

Gledano sa svih ostalih aspekata - definitivno NE


Nova Godina, bar po meni, još jedan je samo izgovor da se ništa ne radi i samo još jedan način za trošenje novčanih sredstava (kojih, mora se priznati, ionako nema bogzna koliko u ovoj zemlji).
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Bljak. Oduvijek mi išla na živce ta euforija. Dan ko svaki drugi. Samo bi jedan blagdan čovjek trebao imati.
Nema dana do rođendana.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Volim kada se bliže Novogodišnji praznici. Uvek osećam neku radost i dobro raspoloženje (već se tako osećam).

To ne znači da se mora potrošiti mnogo para. Nova Godina se može proslaviti i u krugu svoje porodice i prijatelja.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Bilo je dobrih dočeka, ali dok sam bio momak. A onda sam napravio par sranja na organizovanim dočecima i vidio da to nije za mene. Ja inače ne pijem, ali o praznicima pa još kada se slave čoporativno se nisam štedio. A žene se urede, našminkaju, srede frizure, obuku toalete, mirišu na grijeh. I one na koje trijezan ne bih ni obratio pažnju, onako sređene i dotjerane izgledaju neodoljivo, meni štimungovanom od alkohola. A kad sam takav onda me ne interesuje jesu li došle sa momcima, miževima ili same. Mislim, bez obzira što inače ne pijem ja jako dobro podnosim alkohol, ne valjam se ko pijana svinja i dobro osjetim da li je moj užareni pogled pao na pravi dekolte, noge ili guzu. Hoću reć da ni tako pripit ne smaram žene koje nisu zainteresovane. Rezime:

- tri puta se potukao ( sva tri puta se aktivno branio)
- više puta žene kojima sam se udvarao dobile batine od muževa (saznao naknadno)
- počesto takvim svojim angažmanom pokvario slavlje drugima
- mojoj ženi svaki put prisjelo slavlje

Zbog svega pobrojanog već dugi niz godina sjedim kod kuće i gledam televiziju ili sam na netu.

Ima još jedan razlog zbog kojeg ne volim Novu Godinu. Od prvog do četvrtog januara ne izlazim iz kuće da bih izbjegao čestitanja na stepeništu ili na ulici. I pored toga ima budala koje se do petog januara zatrčavaju čak sa druge strane ulice da bi mi čestitali i ubalili me. A to me mnogo nervira.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
6
Jos jedna stvar posebno iritira u vezi sa Novom godinom, a to je sto grad stane na dva dana. Autobusi gradskog prevoza imaju redukovani red voznje. A kad malo razmislis i ne treba ti prevoz do grada, jer u njemu nista ne radi 01. i 02.: ni butici, ni kafici, ni javna preduzeca, pa ne mozes ni da odes na pice, ni da obavis kupovinu, ni da zavrsis neki bitni posao. i onda si prinudjen da sedis kuci. Dodje do prekida funkcionisanja normalnog zivota na par dana. A sve to bez potrebe.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Ima još jedan razlog zbog kojeg ne volim Novu Godinu. Od prvog do četvrtog januara ne izlazim iz kuće da bih izbjegao čestitanja na stepeništu ili na ulici. I pored toga ima budala koje se do petog januara zatrčavaju čak sa druge strane ulice da bi mi čestitali i ubalili me. A to me mnogo nervira.

Za balavljenje se slažem i ja to mrzim. yes3 Kao da nije dovoljno samo poželeti nekom srećnu Novu Godinu nego se mora i žvalaviti wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
6
Pa da, tek to balavljenje nema smisla, sve se radi iz kurtoazije, jer je prosto nemoguce videti nekog 01. januara a ne cestitati mu Novu Godinu- drustveno neprihvatljivo ponasanje :))
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ha,ha, ja sam se već " ispucala " na ovoj temi. Znači, mislim da od svih ljudi na svijetu, ja najviše mrzim Novu Godinu i sve praznike, jer ne volim ništa što se " mora ". Mrzim i sve državne praznike, sve mi je to nešto " na silu ", vještačko i opterećujuće.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Volim Novu Godinu i sve sto ide uz to..pokloni, dobro raspolozenje.:dance2:..Onda, to sto se umesto ruznih fasada i krsa po ulicama vidi lepo ukrasen grad i izlozi..Ne kaze se dzaba, nije svaki dan Nova Godina...A sto se poljubaca i cestitki tice..pa nije to tako lose, moze se izdrzati..smile3
 
Natrag
Top