Tweak za ubrzavanje interneta

Član
Učlanjen(a)
24.11.2009
Poruka
34
Pozdrav,

ovo mi je prvi post, na ovom forumu, podelicu Vam neke savete u vezi racunara, interneta, programa itd...

Elem, da se vratim na stvar: Ovo je jedna modifikacija koja radi i na XP-u i na Visti i Windows Sedmici. Klikom na start meni pokrenite RUN aplikaciju. Tu sada ukucajte gpedit.msc
Otvorio Vam se prozor pod nazivom Group Policy, i sada na levoj strani imate stablo sa podelama i pod COMPUTER CONFIGURATION pronadjite "administrative templates" klikom na plusic pored toga, otvaraju se novi direktorijumi... sada otvorite network pa onda opet otvorite folder u njemu pod nazivom "QoS packet scheduler"....
kad Vam otvori taj folder pronaci cete fajl "LIMIT RESERVABLE BANDWIDTH"
otvorite ga chekirajte u kartici setting kruzic ENABLED i tamo gde pishe bandwidth limit, promenite to na nulu (0). Onda klik na ok... pozatvarajte sve te prozore i restartujte rachunar .....

Sta ste sada uradili????
:) Ako se secate windows update-a, on za sebe rezervishe 20% vase konekcije kako bi imao za sebe kada mogu dodje termin za azuriranje, medjutim danas gotovo svi imaju piratske verzije operartivnih sistema tako da update je vec odradjen na njima, a i ako biste sami pokushavali ipak da updatujete vrlo brzo biste dobili poruku u desnom uglu desktopa.. ona plava slika "GENUINE bla bla bla... " chime Vam javljaju da ste "zrtva" piratske verzije sistema... tako da ovo je dobar tweak da biste isforsirali Vasu internet konekciju kako valja....

Hvala na pregledu posta :)

P.S evo i video tutorijala da Vam pomognem.... chujemo se uskoro sa josh saveta :) pozdrav dobri ljudi :D

:download:

Kod:
http://www.mediafire.com/?ojnizvqdtxo

:sifra:
-nema-
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
8
ima na xp-u...pazi na nastavk posle tačke msc
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
ubrzanje

  1. Pokrenite Regedit ( Start -> Run; ukucajte regedit)
  2. Putanja do koje trebate doći je HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows -
    Current Version - Explorer - RemoteComputer - NameSpace
  3. Kad ste došli do te putanje, primetićete dva kljuća.
  4. Ključ [D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0O60F5BF] trebate obrisati desnim klikom pa delete
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
Ja sam to jos prije radio,i utvrdio da ako je Automatic Updates iskljucen,ovaj citav postupak ne ubrzava internet,tj uopste ne utice na brzinu.
 
Natrag
Top