Član
Učlanjen(a)
10.08.2011
Poruka
26
Potrebna pomoc kod tv.prilikom jaceg napona tv.je crko najverovatnije je otislo napajanje odnosno mreza ,prilikom otvaranja video sam da je crko osigurac zamenio sam i ukljucio i opet crko,posle sam video da nedostaje jedan deo u mrezi na tom mestu pise r502 sada neznam koje je vrednosti i da li je to kvar
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Idemo ispocetka...
Da li je tebi zanimljivo da ja pogadjam koji model TV-a je u pitanju ili je nesto drugo?Kao da ja sedim pored tebe i zajedno posmatramo taj tv.To Vivax mi nista ne znaci,a jos manje otpor R502.Ja cu ti dati savet-(uputstvo)-kako treba da izgleda pitanje vezano za kvar TV-a u ovakvom jednom postu.Sam odgovor ce tada biti konkretniji,bice izbegnuta nagadjanja,nepotrebna dodatna pitanja,a sve to tebi ide u prilog,jer ce i sam odgovor biti brzi:

Svaki tv,napred i na zadnjem poklopcu ima oznaku-model,neki i broj sasije (Chassis).Postoje i nalepnice na samoj sasiji(ekranu),kada se otvori tv.Konkretno,ovde bi mi vise znacilo da znam model sasije,nego sto znam da je to Vivax tv.Po tipu sasije,lako je posle naci koji je tv u pitanju.Naravno,neki "saban" proizvodjaci ne stavljaju ove oznake.

Posle toga slika: "jedna slika govori vise od hiljadu reci"-staro je pravilo,pogotovo u ovakvoj elektronskoj komunikaciji.Najbolje je sasiju uslikati i okaciti sliku u post,ako nemas uslova za to,onda ovako:
Otvoris:google/picture-ukucas Vivax tv-pa gledas neki slican tv kao taj tvoj.Kada malo prosiris pretragu za neki tv mozes pronaci i sliku sasije. Okacis tu sliku u post pa prokomentarises.Mozda cu ja po slici tv-a,vec znati o kojoj se sasiji radi.

Kao sto si za niski tv naznacio TDA8362a,u
zavisnosti od kvara,navedi sta ima u tom stepenu koji ne radi.R502-to mozes da naznacis jedino ako obojica gledamo u istu shemu,ovako...
Obzirom da je mrezni stepen u kvaru,navedi da li je izvedeno sa IC kolom(koji tip),pobudni tranzistor,coper trafo,ili kako je vec reseno napajanje.
Kada znam sve ove podatke,onda ti ja kucam sta da proveris i eventualno resenje problema.Ovako,ja ti nesto objasnjavam,a uopste ne znam da li je taj model TV-a u pitanju,sto je besmisleno.Mozda se ja negde izrazavam suvise strucno,ako ti neki detalj nije jasan,slobodno napisi,u suprotnom,odgovor nema smisao niti funkciju,ako ga ti nisi u potpunosti razumeo.

Nemoj postovati direktno na forum.Otvori-Notepad-pa polako smisli pitanje,otvori tv,zapisi sve ovo sto sam ti naveo,procitaj,gledaj sliku koju ces okaciti,dodaj sve sto mislis da je bitno za problem.Onda predji na forum i copu-paste sadrzaj pitanja.Mislis da ja sve ovo kucam iz glave? I ja polako pripremam odgovor,pre nego sto ga okacim na forum.
Polako,bez zurbe,pripremi pitanje za taj Vivax tv po ovom uputstvu.Na osnovu njega cu ti objasniti taj,ili slican mrezni stepen,sta treba proveriti i eventualno resenje problema,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Evo,za Vivax tv pun internet,samo treba biti aktivniji koristiti pretragu.Zvanicni Vivax sajt pogledaj ovde:

Kod:
http://www.vivax.com/Default.aspx?tabid=775

Sa leve strane odaberes tip tv-a po ekranu: CRT,LCD. Plazma,i po velicini ekrana u incima.Pronadjes slican ili isti,kao tvoj tv,kliknes na sliku da je uvecas,preuzmes je,zakacis u post i prepises model tv-a.Nemoj da mesas model sasije sa ovom oznakom. Znaci ovo je samo model tv-a,ali i to je nesto.Mozda cu ja po slici i modelu tv-a,pronaci koja sasija je u pitanju.Ovo ti je iskljucivo alternativa- (dodatak)-za uputstvo iz prethodnog posta
 
Natrag
Top