Turisti ih izludili: Nema problem, mi sami veslati!

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Turisti ih izludili: Nema problem, mi sami veslati!



Danas.hr 27.08.2011.


0142007.48.jpg


'Neki turisti jednostavno ne shvaćaju što je more. Misle da je to jezero ili rijeka, pa se odvaže na takve pothvate ne znajući u kakvoj se ozbiljnoj situaciji mogu naći. Evo ovo je pravi primjer', kazao je kapetan broda zadarske Lučke kapetanije.

Naime, zadarski lučki inspektori su nasred Zadarskog kanala, po zvizdanu i kilometrima od obale, zaustavili slovačkog turista koji je s malodobnim sinom krenuo kajakom preveslati kanal do Kali na otoku Ugljanu.

"Mi dobro, idzemo u Bibinj", odmahnuo je rukom Slovak praveći se da ne čuje upozorenja lučkih inspektora. Oštro zamahujući dječjim plastičnim veslom, slovački turist se ljubazno zahvalio na 'pomoći', te se uz povike 'nema problem, mi sami veslati' zaustavio tek nakon strogog naređenja lučkog kapetana Mladena Rukavine, piše Slobodna Dalmacija.

Tek tada su Slovak i njegov desetogodišnji sin svoj narančasti gumenjak ukrcali na brod Lučke kapetanije. Dok je sin mirno čekao pokraj pokrpanog kajaka, otac je odveden na kratki breifing u kabinu broda, odakle je nakon kraćeg vremena izišao zajapurena lica. Iz gumenjaka je, uz stroge poglede lučkih kapetana, potom izvadio zgužvani pojas za spašavanje koji je obukao sinu, nakon čega ga je i napuhao na licu mjesta.

Slovački turisti sretno su vraćeni i porinuti u more pored Bibinja, a Lučka kapetanija nastavila je sa svojom sada već četvrtom akcijom pojačanog nadzora pomorskog prometa.
 
Natrag
Top