Tuje,kako od semena do bijke?

LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
to golicanje zna da rastuzi,.......... pogotovo ako je nestrpljenje jace od strpljenja.............gledaj nikada do sada nisam sadio tuje iz semena aliu ako te tesi evo dacu ti jedan moj primer........
Negde u oktobru posadio sam semenke urme ili hurme kako ko zove zavisi..........i jos nisu nikle ali sam ih ja posadio u jednu vrstu rasadnika koji sam napravio od plasticnih flasa tako da mogu da posmatram semenke kako klijaju.I neke su tek sada nabubrele a iz jedne je krenuo i pelcer.Tek posle 4 meseca je zapoceo proces...........ponavljam da je zima posebno godisnje doba kada je vecina biljaka neaktivna suv vazduh u prostoriji vestacka svetlost i toplota .........imaj strpljenja...............
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2012
Poruka
13
Proslo je dosta vremena od kako sam posadio seme tuje i napokon je niklo i pocela je da raste biljka.
Untitled 3.jpgUntitled 2.jpgUntitled.jpg
Na slikama se ne vidi bas dobro posto je slikano telefonom.Cuo sam da seme brze nikne u mracnom i toplom odlucio sam da napravim mali test,nekoliko casa sam stavio u kutiju t.j. na mracno a nekoliko na svetlost i ispostavilo se da su ove u kutiji nikle a ove na svetlosti nisu.Tako da ispada da je to sto sam cuo tacno!Da pojasnim rast:kada seme isklija koren se formira i odlazi (sto se i podrazumeva) na dole.Semenka izlazi na povrsinu i sa stablom biljke jos neko vreme ide u vis.Kad krenu prvi listovi semenka otpada i listovi se rasire.kad se ti listovi potpuno rasire posle nekog vremena jos listova raste bas iz te racve prva dva lista.Toliko o tome za sada.Kako biljke budu rasle postavljacu slike.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Odlicno .To je znak da se trud isplati........ja sam posejao semenke urme njima treba od 3 do 6 meseci da niknu......to je proces..........Nego citao sam da su vrsena istrazivanja sa piramodama i da plod koji se stavi u piramidu duplo brze napreduje od obicnog.......
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
To je odlomak iz knjige tajne piramide......ili tako nesto...probacu na netu da nesto nadjem..
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2012
Poruka
13
Evo jos neka slika tuja:eek:ve dve slike su napravljene nakon 15 dana od nicanjaIMG_20120602_141603.jpgIMG_20120602_141623.jpgtu se vidikako iz sredine izlaze novi listovi.

I evo kako tuje izgldaju mesec dana od nicanja
IMG_20120619_192809.jpgIMG_20120615_162619.jpg
Biljke nisu zahtevale neku posebnu negu osim redovnog zalivanja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Odlicno bs mi je drago da si istrajao u svojoj nameri, to je znak da se svaki trud nagradi i isplati..............
 
Natrag
Top