Trudnica izgubila bebu zbog nemara

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Trudnica izgubila bebu zbog nemara
[/h] Izvor: Press

Novi Sad -- Milica Ždero izgubila je bebu prvog dana 2012. jer su lekari "Betanije" pet puta odbijali da je prime, iako joj je termin za porođaj prošao 21. decembra 2011.

12868862004f01fac5a40bc418480500_368x245.jpg
Ovo je drugi slučaj smrti nerođene bebe u poslednja dva meseca u novosadnskom porodilištu „Betaniji".
Pored Milice koja je u devetom mesecu izgubila bebu, u oktobru prošle godine je i Sanja Spasojević ostala bez dugoočekivanog deteta, kada je nakon višednevnog odlaganja carskog reza ustanovljeno da nema otkucaja srca bebe.
Milci Ždero su na petom pregledu, 30. decembra, rekli da ima nešto manje plodove vode i da se beba blago uspavala, ali ni tada je nisu zadržali na odeljenju. Milica kaže da joj je tada doktorka Gordana Radeka, koja ju je i pregledala, na sve to opušteno rekla da će sve biti u redu i da ide kući. Samo dva dana kasnije lekari su konstatovali da je beba mrtva.

"Nepojmljivo mi je kao ženi, ali i medicinskom radniku, da stručnjaci procene kako nema potrebe da zadrže u bolnicu porodilju kojoj je prošao termin. Neverovatno je da doktorka Radeka u toku čak četiri kontrole ne utvrdi da nešto nije u redu, a najgore je da zbog nečije bahatosti, neznanja ili nezainteresovanosti izgubim bebu koju sam devet meseci bez problema i odgovorno nosila“, priča Milica.

„Ko zna, možda bi bilo mesta, vremena i pažnje da sam nekom lekaru gurnula kovertu ispod stola. Ne želim da verujem u to, ali pitam se da li bi u tom slučaju moja beba sada bila živa“, ističe Milica.

Njen nevenčani suprug Saša Stanković i dalje je u šoku i razmišlja da podnese tužbu protiv porodilišta.

"U našem narodu postoji izreka „Bog dao, Bog uzeo", a čini mi se da je u ovom slučaju Bog dao, a „Betanija" uzela. Zbog toga će neko morati da odgovara! Što je najgore, nismo jedini kojima se ovako nešto desilo. Saznao sam od medicinskih sestara da su poslednjih meseci bila još najmanje četiri ovakva slučaja", kaže Stanković i dodaje da mu je cilj da javnost upozori na to šta se radi u „Betaniji".


[h=2]Direktor: Primiću roditelje[/h] V. d. direktora porodilišta Dragan Budakov izjavio je da je spreman da primi roditelje, pregleda sa njima dokumentaciju i ispita okolnosti ove tragedije.

"Roditelji mogu da dođu u moju kancelariju svakoga dana pre podne. Dok ne vidim kompletnu dokumentaciju, ne mogu ništa da pričam", kratko je rekao Budakov.


[h=2]Spasojevići i dalje čekaju pravdu[/h] Sanju i Branislava Spasojevića do sada niko od nadležnih iz „Betanije" nije pozvao, niti su dobili ikakvo obaveštenje iz tužilaštva.

"Poslednja informacija koju imamo je da će se o našem slučaju raspravljati nakon praznika. Nikakvih drugih vesti nemamo, ali spremni smo da idemo do kraja i želim da oni koji su krivi za smrt naše bebe odgovaraju“, kaže Branislav Spasojević.

Spasojevići su 3. novembra podneli krivične prijave protiv četvoro lekara iz porodilišta, bivše načelnice „Betanije" Aleksandre Novakov Mikić, dr Tihomira Vejnovića, sadašnjeg upravnika Dragana Budakova i dr Gabrijele Kečkeš. L. O.

Ona dodaje i da je tužno što svi u državi spominju belu kugu, potrebu za povećanjem nataliteta i 2012. proglašavaju godinom beba, a „onda nemarom ubijaju decu".

 
Natrag
Top