Trudiću se da Firči ode u zatvor

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Miloš Bojanić nakon izlaska iz „Dvora” za „Blic”


Trudiću se da Firči ode u zatvor





Izvor: Blic Marija Radojković | 27. 02. 2011. - 00:02h | Foto: D. Živančević

Miloš Bojanić je juče oko deset sati ujutru napustio “Dvor“ zbog humanitarnog koncerta koji je sinoć održao u Cirihu. Miloš je u dvorcu bio samo gost, bez prava da se takmiči, i od samog početka je bilo planirano da izađe. Dve nedelje su bile sasvim dovoljne da podigne gledanost i prašinu. Tokom njegovog boravka su se dešavale šokantne stvari i mahom su svi stanari bili protiv njega. Ipak, on je, kako kaže, iz tih razloga i opstao.
120155_zabbojanic02-foto-d-zivancevic_f.jpg


Bojanić tvrdi da nije ušao u „Dvor“ s namerom da provocira ostale


- Ušao sam u “Dvor“ na nagovor publike. Naime, “Pink televizija“ je na internetu postavila anketu koga biste želeli da vidite u “Dvoru” i među svima čak 50 odsto publike je glasalo za mene. Pošto ceo život živim od publike i naroda, mene je ta činjenica emotivno pogodila i osetio sam dužnost da uđem u dvor. Nisam postigao nikakav dogovor o honoraru, ni sa kim iz produkcije o tome nisam pričao. Jedino što je plan bio da se zadržim nedelju dana, a ostao sam dve nedelje, i to je sasvim dovoljno - počinje priču Miloš.

Dve nedelje su zaista bile dovoljne da se mnogo toga izdešava, a mnogima je ostao gorak ukus u ustima od svađe sa Firčijem kada je Miloš zadobio povredu oka, a Firči dikvalifikovan.

- I sami ste videli da sam koristio samo ono što je dozvoljeno po pravilima “Dvora”, a to je verbalni kontakt. On se siledžijski ponašao i prekršio pravilo. Firči je još tužen od “Farme”, tako da će se na prvobitnu tužbu samo dodati ova nova. Problem je što živi na nepoznatoj adresi i nisu mu uručili poziv. Firčija teretim krivično i želim da ide u zatvor. Ne želim da uzmem novac od njega, od njega i ne mogu da se uzmu pare - kaže Miloš koji je celu situaciju prepustio advokatima.
Ipak, nikome nije bilo jasno zbog čega Miloš nije otišao kući u trenutku kada su mu povredili oko.


- Još sam na “Farmi” pokazao da sam čovek koji se ne predaje do smrti. Tek tada je proradio moj inat i ne bih izašao, nema te sile. Jedan centimetar je odlučivao o mom oku i Bog je hteo da sve bude OK. Kada sam dobio lekarski pregled da oko nije povređeno, rešio sam da se vratim u kraljevstvo - kaže Miloš Bojanić.

Iako se spekulisalo da je Miloš ubačen sa namerom da provocira, on kaže da sve ovo nije očekivao.

- Nijednog trenutka nisam očekivao ta dešavanja, pa ni lud čovek koji bi sve to očekivao ne bi otišao tamo. Ja nisam otišao u “Dvor“ da bih produžavao “Farmu“. Nisam dirao Firčija sve dok on mene prvi nije dirao. Svašta nam je pričao i pokazivao, a ja nisam drvo da svako ima prava da mi kaže šta želi. Kada sam mu rekao ono za sestru želeo sam da svi ostali znaju ko ih predvodi - priča Miloš koji se slaže da su dvorani mahom bili protiv njega.

- Kada sam ušao rekao sam da ću ih podeliti na one dobre i loše. Šta sam ja kriv što su se dobri priklonili lošima, šta im mogu. Ali da razumete, ne mogu oni meni ništa. Suviše su slabi. Od svih njih jedino je Maja shvatila igru. Ali na kraju, kada sam odlazio, svi su mi aplaudirali - kaže Miloš.

120162_zabbojanic01_hf.jpg


Maja izbačena zbog vređanja Jevreja

Maja Nikolić je juče izbačena iz “Dvora“ zbog govora mržnje na verskoj osnovi. Maja je tokom rasprave sa Mikom rekla da mrzi Jevreje, u čemu ju je podržao i Miloš Bojanić. Ta izjava ju je skupo koštala.

- Na osnovu najnovijih uputstava RRA, produkcija je odlučila da izbaci Maju Nikolić sa “Dvora“ zbog govora mržnje prema Jevrejima koji se dogodio u noći između četvrtka i petka. Odluku o tome da li će Maji biti isplaćen honorar doneće pravni tim - ispričao je za “Blic“ Nemanja Josifljević, portparol “Dvora“.

Osim Maje, u raspravi je učestvovao i Miloš Bojanić koji je iz “Dvora” izašao sam. On je rekao da ne može da voli narod koji nas je bombardovao. Mika, koja u porodici ima Jevreje, bila je ljuta na njih dvoje, a posebno na Maju.
 
Natrag
Top