trudan muskarac

Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
372
Oda morbidnom? Malo je reći. Fotografija bradatog muškarca, u poodmakloj trudnoći, koja se ovih dana pojavila u svetskim medijima, nije nikakva fotomontaža - to je stvarni hodajući monstrum savremene civilizacije, jedan od onih graničnih slučajeva koji postavljaju ne samo čitav spektar etičkih pitanja nego, pre svega, pitanje kuda to idemo kao vrsta.
Naime, u pitanju je transseksualac - žena koja je postala muškarac - operisala je grudi i dogradila muški polni organ, hormonima je nabacila bradu - ali joj je neki genijalni doktor, koji verovatno sanja o Nobelovoj nagradi za medicinu, ostavio matericu i jajnike. Tako je ovaj Frankenštajn, inače srećno oženjen čovek, čija žena zna da je on muškarac „stvoren od ženskog rebra“, oplođen veštačkim putem, i sada, kao medicinski ali i društveni fenomen, postao „čudo prirode“.
Ovde se radi o višestrukom „transseksualnom kretanju“ od žene ka muškarcu i obrnuto - ali trudan muškarac, od filmske fikcije sa Švarcenegerom, kao muškom trudnicom, danas postaje stvarnosna proza savremene civilizacije, poludele od ideje mešanja u zakone prirode, ili još više u Božji posao.
Ovaj bizarni slučaj, otvara mnoge teme - jedna od njih bi svakako mogla biti i „proročka“ vizija savremenog Holivuda (mnogi filmovi predstavljaju neku vrstu naizgled slučajne preteče stvarnosti). Ali, mnogo je zanimljivija veza između artificijelnog (to jest - veštačkog) i prirodnog, koja je ključ alhemije savremene civilizacije. Veština veštačkog, sve više postaje veština veštičkog. Prirodni poredak više nije zanimljiv. Bolest novog genetskog, seksualnog, simboličkog i moralnog „kreacionizma“ je u modi, a najcrnje ideje pisaca naučne fantastike se ostvaruju - ale i bauci, klonirani ljudi, ufircani organi, muškarci u drugom stanju i žene sa testisima - nisu ništa drugo nego zastrašujuće srednjovekovne predstave u savremenom „Vrtu uživanja“.
Demoni se više ne loptaju samo našim dušama. U igri je sve što imamo, sve što jesmo i sve što znamo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Da, video sam slike, bile su čak i na ovom forumu... Žalosno je jedina reč i komentar na to. Igramo se isuviše opasnim stvarima, neki ljudi glume Boga, protivno zakonima prirode... Dr. Mengele je za ove danas bio mala maca...
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
56
to je strasno...uzasno,nemam reci!citala samo o ovome u novinama,i znam da nije prvi put da "muskarac zatrudni",ali kad sam videla da su ta dva cudovista usvojila dva sina...omg!ti sinovi,jedan ima 12 god.a drugi valjda 10.oni ce biti isti ko njihovi "ocevi"!ima i slika u novinama,vec sad izgledaju nastrano...partner tog tranvestita(muz ili zena,vise ne znam)je rodjen kao zena,ali se u potpunosti operisao valjda u 16 god.(strasno!)a ovaj sto je trudan,on nije imao dovoljno para da operise "ono dole",pa je tako i uspeo da zatrudni...sve u svemu BOLESNO,IZOPACENO itd.
 
Natrag
Top