Trosak haskija

Član
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruka
9
Hvala na odgovoru,za taj kavez sam mislio samo da ga drzim dok sam na poslu 8h i kad dodjem onda da ga pustim po ogradjenom dvoristu da mi je na oko jer se bojim da ce mi pobeci negde a i moji se malo protive haskiju nece da im lete bale dlaka po dvoristu, a naprotiv meni se jako svidja ta rasa :) ,predvece bi ga redovno setao,a prijatelj mi ima isto haskija i kaze da oni volu da beze samo ako ih stalno drzis zatvorene i ne setas ih njemu ako pobegne proseta se oko ulice i stane da cvili na kapiju on izadje i pusti ga unutra :) , sto se tice hrane raspitao sam se po prodavnicama i nasao sam neku hranu sto ti kazes balansirana vitaminma, dobro je sto si mi rekao za tu knjiugu nebi ja njega nesto preterano dresirao samo ono osnovno da mora slusati standardne komande gazde i da zna ko je gazda i uzecu zenku stene od 2.5-3 meseca cuo sam da su zenke manje tvrdoglavije od muzjaka.tj vec sam narucio preko prijatelja dobicu je u 12 mesecu ove godine :)
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
30
Haski voli da kopa, cesto zavija sto nekad zna da nervira komsiluk.:) Ima sezonsko linjanje 2,3 puta godisnje tako da ce ti trebati malo gusca cetka za dlaku. Ima ljudi koji ih drze u kucama i dlaka im ne pretstavlja problem. To je drustven pas, voli decu i ljude, zivotinje i ne bas, narocito domace. Ako imas pilice, koze i sl. povedi racuna. Znaj samo da su jako inteligentni, da ce pokusati da istera svoje po svaku cenu, da su tvrdoglavi do bola, znatizeljni, sve ih interesuje. Strpljivo sa njom, od osnovnih komandi do navikavanja na povodac i ogrlicu. Nemoj se cuditi kad pocne da vuce kad bude na povocu, to im je u krvi:). I uvek imaj u vidu da su uz samojeda i malamuta najblizi rodjaci vukovima uverices se i sam uostalom. Ako imas jos nekih pitanja samo gadjaj;)
 
Natrag
Top