Učlanjen(a)
24.04.2016
Poruka
1
Tropical Escape je igra iz prvog lica koja je trenutno u razvoju. Radi se o čoveku koji je preživeo oluju i sada je izgubljen na jednom od mnogih ostrva u Indijskom okeanu. U ovoj igrici život glavnog karaktera zavisi od Vaših sposobnosti i veština, a u isto vreme morate voditi računa o hrani, skloništu, zdravlju... Cilj igrice je da preživite i da se vratite kući, tako da kraj može biti tužan ili srećan, opet, sve zavisi od Vas!

20170208148658088132743.jpg


O nama: Dvojica srednjoškolaca iz Srbije koji su počeli da prave igricu u maju 2016. godine u Unreal Engine-u. Ovo je naša prva igrica i trudimo se da naučimo što više možemo u vezi programiranja i samom procesu pravljenja igrica.

Naša igra se sada nalazi na Steam Greenlight:
Kod:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=858504334

Za više informacija posetite naš web sajt:
Kod:
http://tropicescape.weebly.com/
Facebook stranicu:
Kod:
https://www.facebook.com/Tropical-Escape-272901653092251/
Ili Youtube kanal:
Kod:
https://www.youtube.com/channel/UCs811XI2QnyvBPrydEAA1oA
Ako Vam se igra sviđa podržite nas tako što ćete glasati.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Bolje napravite sledeci scenario, neka cilj igre bude izgradnja broda za beg,
..znaci osim svi teskoca koje lik prozivljava neka glavni zadatak bude izgradnja splava.
Osim toga na ostrvu obavezno bar jedno pleme ljudozdera koje ce da pravi probleme,
..zatim to nije sve, da se vratimo na osnovno, ubacite da lik moze da pravi razna oruzja,
..zatim zamke za divljake, krampovi, testere i sekire, ..livnica.
Da ne pada mrtav odmah tokom gladovanja, vec da moze da prezivi nekoliko dana sa
smanjenom snagom, ..rudarenje takodje ubacite i gore pomenuta oruzja neka budu u vidu
kubura i jednostavnih vatrenih sretstava, mada moze i slozenija koja rastu sa iskustvom.
E sad glavna fora, kad konacno izgradi splav krece i opet se nasukava, splav se lomi i on radi
sve iz pocetka, s tim da svako ostrvo ima neku svoju karakteristicnu opisivost i drugo pleme divljaka.
Recimo slucajnim odabirom moze se desiti da pleme bude dobronamerno prema nasem junaku i pomogne mu.

Takodje odradite na optimizovanosti igre, jer veruj mi ima dosta ljudi koji imaju slabe racunare,
..a igra im se ovo. Recimo magla i povetarac koji tresu drvo drasticno usporavaju igru, pa da to bude opciono.
Ako napravite kojim slucajem ovako ko sto rekoh, ja cu prvi da je kupim, hehe, ..salim se.
Na ovo mora da racunate, sigurno je da ce igra biti krakovana ako bude zanimljiva,
..ali je takodje sigurno da ako je napravite ljudski mozete i da se obogatite, sto i nije tako lose.
Znaci kad se obogatite, posle samo unajmite programere i kazete im nase zelje, sta zelimo u igrama.
Prosto ..srecno.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Ono brate Bazlik ko da razmisljamo istim mozgom...Heheheheh...Ave Beli...hehehhehehe
Mislim ono brt sta da kazem kad sam video system req kad se nisam slogirao :D Mislio sam da cu pikat barem nesto lepo u zivotu na 1 gb rama dok ne kupim pc od 8 za 150e al jbg :( ...je ovaj zivot xD


-----EDITED-----
A gde ce mo glasati

"Ako Vam se igra sviđa podržite nas tako što ćete glasati."
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dragi Zigi,
..na srecu ili na zalost patricionizam i pun dzep nikad i nisu isli pod-ruku. Tako da za koga glasas sad dovodi u pitanje rezultat da li ce da zaigras nesto u naredne 4 godine ili ne. Evo sad kad si pomenuo ovog Belija, bojim se da se na glasackom listicu on ne zove beli, pa ce i tu ljudi da se zeznu. Postoji to staro Tarabicevo prorocanstvo koje kaze da kad dodje tip na belom konju svi ce moci da igraju igrice od 8GB. E sad, mi smo preziveli jednog na belom konju koji je projahao, do duse iza njega su bile horde na crnim konjima, pa se postavlja pitanje da se nije Tarabic malo zeznuo ili je to ipak ovaj. S druge strane, ako je to ovaj, ..i ti i ja cemo u naredne 4 godine da igramo na 16, ..mislim GigaBajta, a moz se desi i da neko nauci i klavir da svira, sto i nije tako daleka mogucnost za predvideti :D

Ej, a upravu si, sta li bre stavljaju u ove nove igre ..
.koje zahtevaju ovoliku memoriju, a unutra prakticno nista nema.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Odes kod belog i kazes mu treba mi 10000e za komp i on ti da...posle nekoliko dana dodje da vidi jesi kupio ako nisi lete ruke :D xD
Zezam se.... Lep je projekat i sve al mogli su malo smanjit zahteve.................Ima li ko 150e da pozajmi xD :D dok ne dodje Beli na belom konju xD :D

---Edited-----
Mada me nesto zeza pc nece da se uloguje posto nemam pw samo mi stoji pozadina.....Beli daj pare xD :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
@Ziga235, pazi sad dobro, posto nisi mogo da igras ovo gore sto je nas kolega postavio,
ja sam sinoc seo i napravio sam ti malu igricu specijalno za XP.

Ti si komandir lake krstarice Ingazy-Basta na misiji da posto-poto doturis hranu Mesecevoj
koloniji. Na brodu se pored tebe nalazi i urednik @BUGILIJU na mestu mehanicara i ja, na
mestu taktickog oficira.
Znaci to bi otprilike bilo to s stim da igra u nastavku prelazi u strateski mod, pa ce na
stotinama hiljada planeta moci da pravis razne gradjevine. Normalno, korporacijama se to
nece svideti, pa ce morati da branis planete kad krene invazija u stilu Red Alert.
Moon_Colon35df.JPG

Na kolonijama kasnije gradis razne fabrike, njive itd, ..dizajniras sopstvene brodove i boris
se protiv raznih vrsta infekcija. takodje napadi predatora i klanice na opustosenim stanicama.

Nepriteljske korporacije ce takodje da dizajniraju svoje brodove, exploatisu rudnike i
asteroide, znaci vrlo zeznuto.
Demo je spakova na svega 6.97 MB, pa pozuri da skines dok ne nestane link.
Download
Kod:
http://www53.zippyshare.com/v/UhtLCwjL/file.html
[hl]-Ispravljen bag sa space-key[/hl]
Ako ti se ne bude svidelo, ovo ce da obustavimo, pa nastavljamo neku drugu ideju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Hahahahahahah kralju... :D Bas upravo skidam igru da vidim xD... Pomocicu i ja ako treba.... Batalio sam XP presao sam na win 7 al ima da ga gura...sad planiram neku malu nadogradnju za leto :)

koje su kontrole??? Samo mis???
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa specijalizovano bilo za XP, nema veze izasla nova verzija 1.0.0.2, evo je uploadovana. Ali i to je najmanji problem posto se @BUGILIJU naljutio kad te video da te nema i manuli smo projekat.
Inace taman smo dodali fajtere i Mass Driver, pa se situacija zakomplikovala. Inace imali smo u vidu mnogo stosta, recimo na Mesecu izgradnja zatvora gde bi BUGILIJU bio upravnik, a ti bi drzao free-shop sa egzoticnim oruznima, a ja bih bio instruktor kadetima.
Znaci skin,i pa pogledaj kako bi izgleedalo odprilike, al nema veze, ce pravimo drugi put nesto drugo. Meni se svidja Andromeda sa Dilanom Hantom i obracuni sa Drago-Kacov, masovne orbitalne i planetarne bitke.
Verzija 1.0.0.2 download
Kod:
http://www91.zippyshare.com/v/XFpKSDGV/file.html
[hl]-Dodati fajteri.
-Dorat Mass Driver
-Dodata oprostajna misija na Mesecu.[/hl]
 
Natrag
Top