Trojanac ili pak nesto...

Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Poz svima imam naime mali problem .Koristim Avast pro i Spybot $Search Destroj .redovno vrsim osvezavanje ovih programa i skidam nadogradnje.Sa Avastom kad skeniram sve je 5 ,Ali kad ukljucim Spybot da potpunim skeniranje on mi nadje ovo
Virus.jpg

Odem na popraviti i on popravi ,ali kad ponovim postupak skeniranja opet mi izbaci da imam trojanca ....
Dal je ovo opasno ,i kako da ga uklonim .:agree:
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
Ne mora znaciti da je to uopste virus.To sto je on pronasao je kljuc u registru koji omogucuje da se program pokrene odmah nakon paljenja racunara.Ako mozes napraviti screenshot citavog kljuca(razvuci prozor ili nesto) pa bih ti mogao pokusati reci za sta je tacno,jer moze biti i od nekog programa ili necega takvog.
 
Član
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
1.030
Podigni sistem u safe modu,zatim ukloni to iz reg baze i pogledaj sta je jos povezano sa tim. Pokupio si negde RAT-Remote Administration Tool
po meni jednu od najgorih stvari trenutno jer ima punu kontrolu nad tvojim sistemom (e-mail,pass,data,web cam....)

to izgleda ovako
rat2o.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
3
Poz svima imam naime mali problem .Koristim Avast pro i Spybot $Search Destroj .redovno vrsim osvezavanje ovih programa i skidam nadogradnje.Sa Avastom kad skeniram sve je 5 ,Ali kad ukljucim Spybot da potpunim skeniranje on mi nadje ovo
Virus.jpg

Odem na popraviti i on popravi ,ali kad ponovim postupak skeniranja opet mi izbaci da imam trojanca ....
Dal je ovo opasno ,i kako da ga uklonim .:agree:


Spybot je danas debelo zastario program, pregazilo ga vrjeme najbolje da ga deinstaliras s kompa jer je ko Realtime zastita beskorisan zapravo a niti ko skener za ciscenje nije dobar uopce. Malwarebytes su ti vec preporucili pa s njime mozes odradit Quick Scan to je dosta. Jos trebas skinut ovaj dole program tj verziju koje uopce nema instalacije. Takva verzija ima uvijek prednost, jer se dosta puta na zaraženi komp programi za ciscenje nit ne mogu instalirat jer ih Malware blokira kaj nije obicno slucaj s ovom verzijom. Onda ga pokrenes i obavezno napravis Update definicija prvo, pa onda isto tako Quick Scan s njime odradis i uklonis kaj nađe.;)


http://serbianforum.org/anti-virus/38071-anti-virus-anti-spyware-collections-2009-a-6.html
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Sry svima sto se nisam javljo ,ali dosta se toga nadogadjalo .Odkad je beba dosla nemam dosta vremena ,a i posle kisa nesto je teol zezo .
Uglavnom sam skino Malwarebytes i prekontroliso komp
ev rezultata
sken.jpg

odradio sam ciscenje i ponovo ga preskeniro i nista nije naso.Stim da mi je izbacio upozorenje da je blockiro pristupe sa 2 razlicite IP adrese.Za sada nema nikakvih problema ,ako sta bude zastekalo cujemo se.


http://serbianforum.org/anti-virus/3...-2009-a-6.html
Dambek koji si program mislio da skinem sa ove stranice ,posto je tu kolekcija programa.:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
10
Ma ne mora da znaci da je virus, mozda si samo bio na nekom zarazenm sajtu pa ga registruje, proveri portove, i process pa ako ima nesto samo ga msc-u iskljucis.



____________________________

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top