Tri stvari koje Bog želi da znaš

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
1. TEBI JE POTREBNO SPASENJE

Sveto pismo kaže da je svaki čovek grešan pred Bogom: "Jer svi sagrešiše i izgubili slavu Božiju." (Rimljanima 3:23)
...

Sveto pismo kaže da su svi okrenuli leđa Bogu - odbacili Ga: "Svi mi kao ovce zađosmo, svaki nas se okrenu svojim putem, i Gospod pusti na Nj bezakonje svih nas.."
(Isaija 53:6)



Jednog dana će svako, zbog svog greha, odgovarati pred Bogom -
daće mu račun za svako delo, motiv, reč ili pomisao. Jer stoji
zapisano: "I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud."
(Jevrejima 9:27)



2. SAM SEBE NE MOŽEŠ SPASITI

Ispunjavanjem zakona (deset Božjih zapovesti) ili svojom
moralnošću sam sebe ne možeš spasiti. To tvrdi Sveto pismo: "Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.." (Galatima 2:16)


Sleđenja nekog drugog duhovnog učitelja ili neke druge prakse,
osim Isusa ne vodi u život. "Neki se put čini čoveku prav, a kraj mu
je put k smrti. (Priče 14:12)



3. JEDINO TE ISUS HRIST MOŽE SPASITI

Isus Hrist je jedini Spasitelj određen i poslan čovečanstvu od
Boga. "Isus reče: Ja sam put i istina i život; nitko neće doći k ocu do
kroza me." (Jovan 14:6) "Jer nema drugoga imena pod nebom danog ljudima
kojim bi se mogli spasiti. (Dela 4:12)


Bog želi spasiti, On je dao tu mogućnost: "Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni." (Jovan 3:16)



Hrist je podneo kaznu i zbog tvojih greha. "Svi mi kao ovce zađosmo, svaki nas se okrenu svojim putem, i Gospod pusti na Nj bezakonje svih nas." (Isaija 53:6)


Bog je sve učinio. "Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom;" (1. Petrova 3:18)


Na tebi je da sve to prihvatiš kao dar, da u to veruješ. "Jer ste blagodaću spaseni kroz veru; i to nije od vas, dar je Božji. Ne od dela, da se niko ne pohvali." (Efescima 2:8-9)


Ovaj dar spasenja se prihvata pokajanjem pred Bogom i priznanjem
Hrista pred ljudima: "Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde." (1.
Jovanova 1:9) "Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen.
Jer se srcem veruje za pravdu, a ustima se priznaje za spasenje.
(Rimljanima 10:9-10)
 
Natrag
Top