treba mi pomoc!!

Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
30
e ovako imam problem sa komojuterom.sve radi extra ali posle nekog vremena ne sad nekog ogranicenog ali npr nekad posle dana,5 dana a nekad posle sat vremena mi zablokira skroz da nmg ni mis da pomjerim ni ctrl alt delete cak kad ga restartujem ili izgasim slabo se dize windows ili nece nikako.bas mi je onda usporen kompjuter.zbog cega moze bit ? ja sam ga reinstalirao i opet je tako.da nije maticna ili napajanje ? ako mozete da ostavite odgovore ja ci ih tek ujutro moci pogledat posto moj komp slabo mogu upalit.hvala....
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruka
13
moze da bude od prasine rasturi kompjuter u komadice izduvaj ga da bude cist sastavi ga sve na svoje svaka zica na svoje mesto i radice ko sat.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
30
a ako to ne bude to ? sta moze biti ? hvala.sad cu probati to

Dodato posle 1 21 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ja sam ga iscistio i sad je cak gore :) sad mi stize do samog pocetka taman kad treba da pise ono welcome to windows ili samo windows zaboravih kako pise ali tamn kad treba da se digne sistem skroz meni stane i plav ekrean citav.zasto ?
hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Moze biti vise faktora, najpre hardware (RAM memorija, graficka mada je retko, tv card itd., driver-i nekog od hardware-a npr, graficke karte, LAN karte itd.), sistemski driveri-i, zatim neslaganje pojedinih driver-a uredjaja u samoj konfi.
Moze biti i do napajanja, tako da mozes poceti od eliminisanja po jednog od modula RAM-a, pa krenuti dalje, dok ne utvrdis koji je uredjaj i ako je uopste do njih, proveriti i HDD sa HDD Sentinelom ili nekim drugim programom za testiranje HDD-a.
Vidi u Event Viewer-u (Control Panel/Administrative Tools/Event Viewer) koje ti greske pokazuje, sistemske i aplikacione, pa se orijentisi po tome.
I treba da vidis u Task manager-u koji procesi su pokrenuti, koliko ih ima i zauzece CPU.
Nisi rekao koja konfiguracija i koji je OS? Ali probaj prvo ovo gore....
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
4
Po manifestacijiama koje si naveo, vrlo verovatno imas "bad sectore" naHDD u, boot sa cd i program za testiranje bad sectora (preporucujem download sa sajta proizvodjaca istog)
poz. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
30
izvadio sam bio napajanje i dobro ga ocistio i kad sam ga palio padne mi sistem .reinstaliram i evo sada radi.vidjet cemo oce li nastavit :) hvala na pomoci.i nek vam je srecna ova nova :) ili da cekam 13 januar ako ocete da vam cestitam.pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
15
Mislim da će ti opet sve poći u k..... , matična je 90% sam siguran a to nemoš popravit za stalno !
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
30
eo se drzi jos :) mislim da je bilo do napajanja ... to sam zakljucio po velikuj sumi prasine koju sam izvukao iz njega ali evo vidjet cemo :) hvala
 
Natrag
Top