Treba mi pomoc za dva OPERATIVNA SISTEMA!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruka
40
Pomozite mi , jer hocu da ubacim jos jedan operativni sistem windows 7.Pa neznam dali da uzmem 64-bitni ili 32-bitni!Za 64 -bitni sam cuo da uzima puno ram memorije?I jos nesto,ako moze neko da mi napise kako da uradim instalaciju windowsa 7 ako ubacim novi HD,a ovaj stari HD da mi ostane kako jeste jer na njega imam Xp. Kako to za izvedem?HVALA UNAPRED!:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
ajde malo koristi pretragu,skoro je pisano o tome...
64bit trazi vise od 2gb rama,a 32bit trazi minimum 1gb rama.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
156
Pomozite mi , jer hocu da ubacim jos jedan operativni sistem windows 7.Pa neznam dali da uzmem 64-bitni ili 32-bitni!Za 64 -bitni sam cuo da uzima puno ram memorije?I jos nesto,ako moze neko da mi napise kako da uradim instalaciju windowsa 7 ako ubacim novi HD,a ovaj stari HD da mi ostane kako jeste jer na njega imam Xp. Kako to za izvedem?HVALA UNAPRED!:dntknw:

Ako nemaš potrebe nemoj ubacivati 64-bitni. Instalacija nije problem a imaš i tutorijale na forumu
http://serbianforum.org/tutorijali/30517-instalacija-operativnih-sistema-4.html
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
iskopcaj stari hdd, a ukopcaj novi kako bi bez greske instalirao win7 na novom hdd-u
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruka
40
A dali mogu posle da vratim ovaj stari HD sa Xp?I kako trebam da namestim u Biosu kad imam dva operativna sistema?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
64-bitni Windows traži 4 i više giga rama. A dva Windowsa ti netrebaju jer windows 7 možeda sve pokrene pez problema a i ako program neće možeš kompatipilnost da naštimaš zato ti je pametnije da samo instaliraš Win 7, manje memorije ćeš da potrošiš.
 
Poslednja izmena:

dmd

Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
7
Mozes posle instalacije win 7, da ukopcas i stari hard disk sa XP.
U BIOS-u se podesava sa kog hard diska hoces da se butuje (podigne)sistem.
 
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
41
Pomozite mi , jer hocu da ubacim jos jedan operativni sistem windows 7.Pa neznam dali da uzmem 64-bitni ili 32-bitni!Za 64 -bitni sam cuo da uzima puno ram memorije?I jos nesto,ako moze neko da mi napise kako da uradim instalaciju windowsa 7 ako ubacim novi HD,a ovaj stari HD da mi ostane kako jeste jer na njega imam Xp. Kako to za izvedem?HVALA UNAPRED!:dntknw:

Ako ne znas koji da izaberes 32-bitni ili 64-bitni imas ma microsoftovom sajtu program koji ce ti pomoci koji da izaberes tj.preporucuje ti koji je kompatibilan za tvoje komponente.7 mozes instalirati na drugi HD jednostavno samo izaberes particiju od tog HD.

A dali mogu posle da vratim ovaj stari HD sa Xp?I kako trebam da namestim u Biosu kad imam dva operativna sistema?

Ne treba nista da namjestas jer ce te on sam pitati koji OS zelis da pokrenes.
 
Član
Učlanjen(a)
25.11.2009
Poruka
255
Evo:

Kod:
http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows-vista/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Ako ne znas koji da izaberes 32-bitni ili 64-bitni imas ma microsoftovom sajtu program koji ce ti pomoci koji da izaberes tj.preporucuje ti koji je kompatibilan za tvoje komponente.7 mozes instalirati na drugi HD jednostavno samo izaberes particiju od tog HD.



Ne treba nista da namjestas jer ce te on sam pitati koji OS zelis da pokrenes.

da, ne moras, sam ce ti ponuditi koji hoces OS da podignes.
i ono sto ti je rekao tntboy, upravu je, ne trebaju ti 2 windowsa, bolje stavi ako vec hoces win7 i linux ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top