Treba mi pomoc oko PC-a

Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
1
Ne znam sta mi se desava sa kompom, rasklopio sam ga i stavio sve na krevet i povezao. Kad ga upalim radi kuler na procesoru i cuje se hard da radi, mada radi istom brzinom, samo vrti. Ne pokazuje bas nista na monitoru, a lepo sam sve povezao. Inace maticna je MSI, MS-7260, hard sa ATA prikljuckom, maxtor 250Gb, mada je to nebitna informacija, procesor AMD-ov, ne znam tacno model, al je single core na 2.6Ghz, graficka NVIDIA 8500GT i 1Gb RAM-a DDR2. Stvarno ne znam sta vise da mu radim, nista mi ne pokazuje na ekranu, ne verujem da je do maticne posto daje struju svuda, RAM sam skinuo sa drugog kompa i hard i graficka su provereni na drugom kompu. Jedino sto nisam proverio je procesor. Nije ni do monitora posto kad je iskopcan sa graficke pokazuje "no connection". Stvarnovne znam sta mu je, zato bih vas zamolio ako neko mozda zna do cega je problem, ili ako bi da da neki predlog molim neka se javi, meni ne pada nista vise na pamet. :(
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
iscupaj bateriju od biosa i iskopcaj kabl od monitora, onda upali komp na 2-3 sekunde zatim ugasi drzeci dugme za paljenje pa vrati bateriju i kabl, onda pokusaj sa standardnim paljenjem
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Sreto,prijatelju,isti nas problem muci! Ja veceras ubacim drugu maticnu plocu u jedan moj stari komp.Ploca je shaintech 9vlj5,procesor intelov 2,4ghz,ram 1gb ddr,agp slot za grafiku,sve lepo povezem i sve radi osim sto ne baca nikakvu sliku na monitor! Menjao sam pet grafickih kartica ali dzaba,monitor crn pa crn.Ploca i sve komponente su sigurno ispravne.Mora da postoji neka caka ali ne znam koja! Javi ako si uspeo to sa vadjenjem baterije! Ako neko ima jos kakvo resenje molim da mi pomogne! Hvala svima!
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Najbrze resenje bi trebalo da da predlog kolege: cupanje baterije, pa nakon 30 sekundi vracanje iste na svoje mesto !
Cesto sam nailazio na ovaj opisan problem i gore opisanim resenjem startao komp. Sad, lepo je imati i "pistavac", ili buzer ili kako vec na MBu, jer u tom slucaju dobijemo i zvucni signal sa ploce ako je sta krivo. To je serviserima od pomoci da ne lutamo puno, svaki BIOS ima svoj nacin-pistanja, na netu nadjemo tablice i znamo sta je problemcic ! Naravno, u ovom slucaju treba znat procitati ugradjen Bios na ploci, sad vizuelno ili guglanjem na sajtu proizvodjaca...
Ako je sve od komponenti provereno od delova koji se mogu vadit i probat na drugom kompu, pa reset BIOSa vadjenjem baterije ne pomogne-e pa onda maler, crkla ploca,:assassin:
 
Natrag
Top