Treba li da bude zabranjeno pusenje na javnim mestima

Treba li da bude zabranjeno pusenje na javnim mestima

  • Da

    Votes: 18 54,5%
  • Ne

    Votes: 15 45,5%

  • Total voters
    33
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ne treba...I pored toga što nisam aktivni pušač, volim da ''zapalim'' po neku kada mi prija društvo i kada mi je ''merak'' (i ne ''grebem se'' imam svoje)...
A inače, mogu bez cigareta...Ali ne mislim da ih treba ''ukinuti''...
Mislim da to nije trenutno pitanje od krucijalnog značaja za našu državu. Valjada ima i prečih stvari koje treba ukinuti...
 
Član
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
235
Mislim da ne treba da se zabranjuje. Svi tupe o štetnosti duvanskog dima i karcinomu pluća već 40 godina ali ni jedna studija do sada nije potvrdila vezu između tog kancera i pušenja. Kampanja protiv pušenja je toliko agilna da se često pitam koji su joj pravi motivi. Nešto tu debelo smrdi. A kad god u novinama ili na televiziji prikažu nekog ko je doživeo preko sto godina, taj uvek u ustima ima ili cigaretu ili smotan džoint... gotovo redovno. Ne mislim da je pušenje korisno ali isto tako ne mislim ni da je štetno u meri u kojoj nam to globalizovani mediji žele prikazati.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Mislim da ne treba da se zabranjuje. Svi tupe o štetnosti duvanskog dima i karcinomu pluća već 40 godina ali ni jedna studija do sada nije potvrdila vezu između tog kancera i pušenja. Kampanja protiv pušenja je toliko agilna da se često pitam koji su joj pravi motivi. Nešto tu debelo smrdi. A kad god u novinama ili na televiziji prikažu nekog ko je doživeo preko sto godina, taj uvek u ustima ima ili cigaretu ili smotan džoint... gotovo redovno. Ne mislim da je pušenje korisno ali isto tako ne mislim ni da je štetno u meri u kojoj nam to globalizovani mediji žele prikazati.

Tako govore pušači.

I ja sam nekada bila pušač i isto sam tako razmišljala. Nisam mogla da shvatim kako nekom može da smeta.
Znači razumem i jednu i drugu stranu. Sada sam sa druge strane.
Već godinama sam ostavila pušenje i ne dozvoljavam da mi se u kući puši i tačka.
Peku me oči i smrdi mi odeća kosa sve na dim i to mi jako smeta.

Ista tako bih zabranila i na javnim mestima.
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2010
Poruka
6
pa bre ljudi sto ne zabrane i kola da puse ,to izgleda nikome ne smeta
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Imam svoju teoriju o pušenju. Po meni je najveći čovjekov neprijatelj stres. I njega se treba čuvati. Ako se čovjek normalno hrani, bavi nekom fizičkom aktivnošću redovno (makar i brzom šetnjom) mislim da mu petnaestak cigareta dnevno popušenih u svrhu smanjivanja stresa ne može štetiti. Čak mislim da je veća korist od štete.

Protiv sam zabrana, uz uvjet da se nepušačima kojima smeta dim osiguraju takvi uvjeti. Ali najveća pizdarija u cijeloj stvari je licemjerje države. Ako je to pušenje već toliki trn u oku, to se lako može riješiti. Uništi i zabrani proizvodnju duhana, pozatvaraj sve tvornice cigareta i duhanskih proizvoda i stvar je riješena. Ali ne, tko ću onda puniti državni proračun porezima. Naplaćenih tko zna koliko puta.


Inače sam pušač. Puknem oko 15 cigareta dnevno. I mogao bi prestati kad god poželim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
zatvoriti sve fabrike duvana.....

ja jesam bivsi konzument cigareta....
jedino resenje protiv proizvodjaca cigareta jeste zabrana proizvodnje i podizanja fabrika istih...
anti- pusacki lobi je u ekspanziji....
 
Natrag
Top