Tražim svoje poreklo.

Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
3
Поштовани
Покушавам завршити свој родослов и сазнати своје порекло . У периоду ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА у околину Арандјеловца , Качерски срез , село Босута досељавају се браћа : Лека рођен 1798 год, Вучић рођен 1784год и Радован рођен 1788 год презиме Томић досељени из Колашина , име њиховог оца непознато. Од коjих настају фамилије : Лекићи , Вучићевићи и Радовановићи . Крсна слава Свети Лука . У Босуту су такође досељени и Стеван Томић рођен 1779 год и Никола Томић рођен 1816 год. Милован Томић рођен 1791 год. Крсна слава Свети Лука . Не постоје докази да су блиски рођаци са браћом Леком , Вучићем и Радованом . Досељени из Колашина . До сада нисам успео да сазнам из којег Колашина , Црногорског или Ибарског Колашина . Молим све који могу да ми помогну да сазнам из којег Колашина су досељена браћа .
Захвалан
Милун Радовановић
Аранђеловац
Е-mail : milun21@gmail.com
Mob tel : +381 691700585.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Nažalost, nemam nikakve veze sa tim krajem ali lepo je to što radiš. Želim ti sreću!
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Jedan moj prijatelj se bavi rodoslovima, te kada sam ga upitao za metodologiju, objasnio mi je da se služi crkvenim knjigama, turskim popisima iz arhiva Srbije, kad je god moguće ide po grobljima i sa spomenika porodice iščitava podatke, jer često stoji ko je odakle, te tako do onog pretka od kog ne može dalje. U tvom slučaju, kako je Aranđelovac u pitanju, i konkretno selo, sve mi se čini da bi morao tražiti poreklo u Crnogoskom Kolašinu.
 
Natrag
Top