Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruka
17
Postovani elektronicari zdravo, jedno pitanje gde mogu da nabavim trafo koji mi treba za uredjaj. Radim jedan uredjaj koji bi trebao na izlazu da daje impulsni napon od oko 800v i struje oko 10A, a uredjaj se napaja na akumulator 12v gde i kako mogu da nabavim trafo za ovaj uredjaj i dali neko radi kod nas u srbiji kupio bi vise komada, hvala svima ko ucestvuje u komentarisanju na dato pitanje i obavezno ko zna neku semicu za trafo ili br.tel. ili link gde dase obratim i narucim.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
1
800V puta 10A jednako 8kW.

8 kilovata izlazne snage?
Radi poredjenja, ozbiljan trafo za zavarivanje je 2-3 kilovata.
Akumulator koji treba da da 8 kilovata (plus 2 za ocekivane gubitke) treba da na 12V isporuci 830A.
Takav jos nije napravljen.
Revidiraj semu pa postavi nove zahteve.
 
Član
Učlanjen(a)
24.12.2009
Poruka
1
Malo pojasni sta ti ovo znaci impulsni napon 800 V je li to napon kvadratnog oblika ili ti je to samo impuls koji se javlja sta ja znam recimo svakih 2 sekunde . Mozes napraviti takav trafo i od EI limova posto su u pitanju impulsi samo ce ti izlaz biti da kazem ruzan ni slican ulazu ,bolje je koristiti feritna jezgra sa vecim permeabilitetom imat ces na izlazu kvalitetan oblik impulsa ,proracun je standardan kao i za EI jezgro samo uzimas u obzir da feritno jezgro podnosi veci B ( magnetni fluks) i shodno tome su ti potrbni manji broj namotaja . zatim zavisi kakav je impuls njegovo trajanje i vrijeme ponavljanja i shodno tome dobijas neku srednju snagu koja ti treba za takav trafo ,snaga jest u trenutku 8 KW ali nije konstantna pa zato neces raditi sa jezgrom koja moze nositi toliku snagu nego sigurno manju mozda i 20 do 30 puta manju zavisi od odnosa impuls-pauza
poz
 
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruka
17
Malo pojasni sta ti ovo znaci impulsni napon 800 V je li to napon kvadratnog oblika ili ti je to samo impuls koji se javlja sta ja znam recimo svakih 2 sekunde . Mozes napraviti takav trafo i od EI limova posto su u pitanju impulsi samo ce ti izlaz biti da kazem ruzan ni slican ulazu ,bolje je koristiti feritna jezgra sa vecim permeabilitetom imat ces na izlazu kvalitetan oblik impulsa ,proracun je standardan kao i za EI jezgro samo uzimas u obzir da feritno jezgro podnosi veci B ( magnetni fluks) i shodno tome su ti potrbni manji broj namotaja . zatim zavisi kakav je impuls njegovo trajanje i vrijeme ponavljanja i shodno tome dobijas neku srednju snagu koja ti treba za takav trafo ,snaga jest u trenutku 8 KW ali nije konstantna pa zato neces raditi sa jezgrom koja moze nositi toliku snagu nego sigurno manju mozda i 20 do 30 puta manju zavisi od odnosa impuls-pauza
poz
Trafo mi treba impulsni na izlazu da daje napon od 800-900v ada struja nije manja od 1.5A, frekfencije 40-80MHz, radim neki uredjaj za omamljivanje zivotinja a da ih ne ubija oko znas objasnimi bolje posto nisam bas upucen u izradi ovakvih trafoa.
 
Natrag
Top