Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Tower 6

• Začetnik teme nemak
  • Datum pokretanja
N

nemak

Da li neko zna kako se može proracunati veza metalnih profila u Tower 6 i da li se to može uraditi u programu?

L

ljepotan80

Član
U Toweru se mogu dobiti samo uticaji u elementima a proračun veza moraš uraditi "ručno" ili nekim drugim softverom

L

ljepotan80

Član
Hmmmmm. Cini mi se da Acelor Mittal Zenica na svojoj stranici daje jedan softwer za proracun veza. Iskreno nisam ga probao, ja to radim rucno :)

alexnadarale

alexnadarale

Član
Da li neko moze da mi objasni kako da unesem gerberov zglob u Tower 7? Hvala

losmij*

losmij*

LEGEND
Da li neko moze da mi objasni kako da unesem gerberov zglob u Tower 7? Hvala
Na mjestu gdje trebaš zglob zavisno u kojoj ravni crtaš oslobodiš uticaje.
M3 nemaš u zglobu jer je moment u zglobu =0

Ako se ne baviš 3D proračunom, proračunom seizmike ili ako baš ne moraš da radiš u Toweru moja preporuka ti je Panel Pro, starija verzija koja se bavi samo proračunom uticaja u linijskim nosačima, jer taj paket je prije bio odvojen a sad je sve integrisano u tower pa je samim tim i komplikovanije za rad.
Meni je na fakultetu Panel odrađivao sav posao :D

alexnadarale

alexnadarale

Član
Na mjestu gdje trebaš zglob zavisno u kojoj ravni crtaš oslobodiš uticaje.
M3 nemaš u zglobu jer je moment u zglobu =0

Ako se ne baviš 3D proračunom, proračunom seizmike ili ako baš ne moraš da radiš u Toweru moja preporuka ti je Panel Pro, starija verzija koja se bavi samo proračunom uticaja u linijskim nosačima, jer taj paket je prije bio odvojen a sad je sve integrisano u tower pa je samim tim i komplikovanije za rad.
Meni je na fakultetu Panel odrađivao sav posao :D
Hvala ti puno na pomoci i na predlogu za ovaj program.Meni za sada trebaju samo uticaji u linijskim nosacima takodje za faks :D Jos jednom puno hvala