Šta je novo?
N

nemak

Učlanjen(a)
11.07.2011
Poruka
2
Da li neko zna kako se može proracunati veza metalnih profila u Tower 6 i da li se to može uraditi u programu?

L

ljepotan80

Član
Učlanjen(a)
26.01.2010
Poruka
30
U Toweru se mogu dobiti samo uticaji u elementima a proračun veza moraš uraditi "ručno" ili nekim drugim softverom

N

nemak

Učlanjen(a)
11.07.2011
Poruka
2
Ok. Hvala!
Znas li u kom programu to mogu uraditi?

A

Andrija1937

Učlanjen(a)
09.03.2014
Poruka
3
Ja koliko znam veze moraju ručno da se računaju

L

ljepotan80

Član
Učlanjen(a)
26.01.2010
Poruka
30
Hmmmmm. Cini mi se da Acelor Mittal Zenica na svojoj stranici daje jedan softwer za proracun veza. Iskreno nisam ga probao, ja to radim rucno :)

alexnadarale

alexnadarale

Član
Učlanjen(a)
01.06.2011
Poruka
35
Da li neko moze da mi objasni kako da unesem gerberov zglob u Tower 7? Hvala

losmij*

losmij*

LEGEND
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
2.763
Da li neko moze da mi objasni kako da unesem gerberov zglob u Tower 7? Hvala
Na mjestu gdje trebaš zglob zavisno u kojoj ravni crtaš oslobodiš uticaje.
M3 nemaš u zglobu jer je moment u zglobu =0

Ako se ne baviš 3D proračunom, proračunom seizmike ili ako baš ne moraš da radiš u Toweru moja preporuka ti je Panel Pro, starija verzija koja se bavi samo proračunom uticaja u linijskim nosačima, jer taj paket je prije bio odvojen a sad je sve integrisano u tower pa je samim tim i komplikovanije za rad.
Meni je na fakultetu Panel odrađivao sav posao :D

alexnadarale

alexnadarale

Član
Učlanjen(a)
01.06.2011
Poruka
35
Na mjestu gdje trebaš zglob zavisno u kojoj ravni crtaš oslobodiš uticaje.
M3 nemaš u zglobu jer je moment u zglobu =0

Ako se ne baviš 3D proračunom, proračunom seizmike ili ako baš ne moraš da radiš u Toweru moja preporuka ti je Panel Pro, starija verzija koja se bavi samo proračunom uticaja u linijskim nosačima, jer taj paket je prije bio odvojen a sad je sve integrisano u tower pa je samim tim i komplikovanije za rad.
Meni je na fakultetu Panel odrađivao sav posao :D
Hvala ti puno na pomoci i na predlogu za ovaj program.Meni za sada trebaju samo uticaji u linijskim nosacima takodje za faks :D Jos jednom puno hvala

losmij*

losmij*

LEGEND
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
2.763
Hvala ti puno na pomoci i na predlogu za ovaj program.Meni za sada trebaju samo uticaji u linijskim nosacima takodje za faks :D Jos jednom puno hvala
Ako ti treba PanelPro mogu ga kasnije da okačim na net. ako si se već snašao javi
Pozdrav