Tottenham Hotspur F.C. ~ The Spurs

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Modrić najbolji igrač Totenhema

Modrić najbolji igrač Totenhema


Izvor. B92 | AK

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić proglašen je od strane navijača Totenhema za najboljeg igrača kluba u 2011. godini.

3499511744ef5ff7dec190882749638_orig.jpg

Beta/Ap


"Totenhemova zvezda Luka Modrić bio je u neverovatnoj formi tokom cele 2011. godine. Omaleni Hrvat bio je prisutan na svim delovima terena, a iako je postigao tek pet pogodaka u godini, bio je "duša" svog tima", piše London24.
Totenhem trenutno zauzima treće mesto u Premijer ligi sa devet bodova manje od vodećeg Mančester Sitija, ali i utakmicom zaostatka.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
8
Ove godine je Tottenham dosta dobar, bilio bi dobro da zadrže ovakvu formu do kraja prvenstva.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Rednap: Nismo imali para za Krasića

Rednap: Nismo imali para za Krasića


Blic

Trener Totenhema Hari Rednap otkrio je da Miloš Krasić nije stigao na Vajt Hart Lejn jer "pevci" nisu mogli da obezbede novac za njegov permanentni transfer.

99546_skrasic03-foto-reuters_f.jpg


Srpski reprezentativac nije želeo da ode na pozajmicu u London, iako je Juventus već postigao dogovor o šestomesečnom ustupanju.

"Želeo sam Krasića da dovedem na pozajmicu. Bio sam zainteresovan za njega i pre godinu dana, ali je bio preskup - 15 miliona. On nije želeo da dođe privremeno, već za stalno, ali mi nismo imali novac za taj transfer", otkrio je Rednap posle pobede nad Viganom.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Rajan Nelsen u Totenhemu

[h=1]Rajan Nelsen u Totenhemu
[/h] Izvor. B92, Beta | JT

Bivši fudbaler Blekburna i kapiten Novog Zelanda Rajan Nelsen potpisao je ugovor sa Totenhemom, saopštio je londonski klub.


3251498254daaf7ac8a2eb441681996_orig.jpg
Nelsenu je prekinuo saradnju sa Blekburnom u utorak, poslednjeg dana prelaznog roka, pa je Totenhemu dozvoljeno da sklopi ugovor sa fudbalerom i posle isteka roka.
Nelsenu je prekinuo saradnju sa Blekburnom u utorak, poslednjeg dana prelaznog roka, pa je Totenhemu dozvoljeno da sklopi ugovor sa fudbalerom i posle isteka roka.
Nelsen, kapiten Novog Zelanda, predvodio je svoju reprezentaciju na Svetskom prvenstvu 2010, ali je za ekipu Blekburna ove sezone odigrao samo jedan meč u prvenstvu.

Pomoćni trener Totenhema Kevin Bond rekao je da je Nelsen u konkurenciji za tim za utakmicu protiv Liverpula u ponedeljak.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Parker najbolji igrač Engleske

[h=1]Parker najbolji igrač Engleske
[/h] Izvor. B92 | MN

Fudbaler Totenhema Skot Parker izabran je za najboljeg igrača Engleske u 2011. godini, prema mišljenu navijača sa Ostrva.

16115147044f4dfc862593c319177165_orig.jpg

Beta/AP

Od 15 hiljada pristiglih glasova, za Parkera je glasalo 17 posto navijača, a iza njega su ostali golman Mančester sitija Džo Hart i fudbaler Mančester junajteda Ešli Jang.
Tridesetjednogodišnji fudbaler je pored Stivena Džerarda jedan od kandidata za kapitena na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini.
"Velika čast mi je što sam dobio ovo priznanje, pogotovo kada vidim koji su igrači na listi. Ključna utakmica za mene bila je pre godinu dana protiv Danske. Tada sam igrao 45 minuta, zatim sam bio starter na meču sa Velsom i sve je krenulo na bolje. Od tada sam odigrao mnogo više utakmica. Prethodna godina je bila veoma uspešna za mene", rekao je Skot Parker.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kardiolog na treningu Totenhema, fudbaleri žele na dodatne preglede

Kardiolog na treningu Totenhema, fudbaleri žele na dodatne preglede


Tanjug



Fudbaleri londonskog Totenhema zatražili su da odu na kardiovaskularni pregled nakon što je Fabris Muamba iz Boltona kolabirao na subotnjoj utakmici.

"Počelo je sa zahtevima jednog ili dvojice igrača, a nakon toga se pridružila cela ekipa. Ti srčani udari kod mladih ljudi su veoma retki, možda se nađe jedan slučaj u 50.000", rekao je londonski kardiolog Sandžej Šarma kome su se igrači Totenhema obratili za pomoć.

226586_kardiologija01-public-shutterstock_hf.jpg

Fudbaler Boltona Muamba je od subote u bolnici i njegovo stanje je kritično.


Subotnja utakmica Premijer lige Totenhem - Bolton prekinuta je pred kraj prvog poluvremena kada je Muamba kolabirao i nije nastavljena.

"Mi smo, srećom, imali za danas zakazanu posetu kardiologa na našem treningu, tako da smo odmah mogli da ponudimo svakom od naših igrača da, ako želi, dodatnim pregledom utvrdi funkcionalnost svog kardiovaskularnog sistema", rekao je menadžer Totenhema Hari Rednap.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Van der Vart: "Bićemo treći"

[h=1]Van der Vart: "Bićemo treći"
[/h] Izvor. B92, Tanjug


Fudbaler Totenhema Rafael Van der Vart ubeđen je da će njegov tim na kraju sezone završiti na trećoj poziciji Premijer lige, koja direktno vodi u Ligu šampiona.

5996402624f7ae1d5db2bb608970155_orig.jpg

Beta/AP

Totenhem i Arsenal trenutno imaju po 58 bodova i vode veliku borbu za mesto u elitnom evropskom klupskom takmičenju.
Spursi su ranije tokom sezone imali i dvocifrenu prednost u odnosu na rivale, čak su u jednom trenutku zapretili i vodećem mančesterskom dvojcu, ali ih je posle veoma loše serije (2 boda u 5 mečeva) Arsenal pretekao.
"Kvins Park Rendžers je prošlog vikenda pobedio Arsenal i pomogao nam, nadam se da će tim Arsena Vengera sada postati nervozniji. Uveren sam da možemo da završimo na trećem mestu. Ima još dosta da se igra do kraja, ali vratili smo samopuzdanje", rekao je holandski reprezentativac.

Van der Vart je dodao da je prvenstvenom pobedom protiv Svonsija od 3:1 ekipa najavila bolje igre i izlazak iz krize.

"U kvalifikacijama se uvek nađe nekoliko kvalitetnih ekipa i zbog toga je važno da na kraju izbegnemo četvrto mesto. Imali smo fenomenalno iskustvo prošle godine i želimo ponovo da igramo u Ligi šampiona", zaključio je Van der Vart.

I sâm Holanđanin konačno je uspeo da se približi prošlogodišnjoj formi, koja ga je tada kandidovala za jedan od najboljih transfera sezone.

Drugu sezonu počeo je jednako dobro, sa 6 golova i 2 asistencije do kraja oktobra, ali je u najboljim danima kluba potpuno ispao iz forme i preselio se na klupu, a za 19 nedelja bio je strelac samo dvaput. Početkom ove godine bio je toliko neprimetan, da je tokom četiri meča uputio ukupno dva udarca (prosek iz prošle sezone je preko 3 šuta po meču).

Konačno je došao sebi protiv Stouka, u meču kojim je prekinuta serija od tri poraza, kada je sedam puta šutnuo na gol i konačno bio strelac. Od tada na četiri meča ima dva gola i dve asistencije.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nedolazak Krasića i ostavka Kapela glavni razlozi kraha Totenhema u

Nedolazak Krasića i ostavka Kapela glavni razlozi kraha Totenhema u 2012.


Blic


Mnogi britanski sportski sajtovi analiziraju u poslednje vreme razloge potpunog kraha londonskog Totenhema u Premijer ligi, ali i u Kup takmičenjima u 2012. godini.

222528_italije-milos-krasic-foto20-ap_f.jpg


Kako je retko kome jasno šta se dogodilo sa ekipom Harija Rednapa koja je pre samo nekoliko meseci bila glavni evropski hit, i u kojoj su i dalje Luka Modrić, Geret Bejl i na klupi Hari Rednap, navedeno je nekoliko glavnih razloga mogućeg fijaska "pevaca" u poslednje vreme.


Evo i najverovatnijih razloga rezultatskog pada Totenhema:


1. Neuspeh u zimskom prelaznom roku

Mnogo su pričali, malo toga učinili "pevci" tokom januara. Uspeli su u nameri da sačuvaju okosnicu tima ali su omanuli u dovođenju pojačanja. Poslednjih dana prelaznog roka, govorilo se da su prelasci Loika Remija iz Marseja i Miloša Krasića gotova stvar, ali se na kraju na Vajt Hart Lejnu pojavio "samo" Luis Saha.

224069_rednap-201-afp-paul-ellis_f.jpg



2. Problemi Rednapa sa poreznicima i ostavka Fabija Kapela

Hari Rednap morao je da početkom godine ide na sud zbog neplaćanja poreza, tako da je sva njegova pažnja bila usmerena daleko od Vajt Hart Lejna. Posle toga je i Fabio Kapelo napustio poziciju selektora Engleske a mediji su kao prvog kandidata spominjali baš njega, što ga je dodatno udaljilo od obaveza u Totenhemu.


3. Remi sa Stivenidžom u FA Kupu

Nisu navijači previše marili za remi u petoj rundi FA Kupa sa nižerazrednim Stivenidžom, ali Rednap jeste. Upozoravao je igrače da ne smeju da kiksnu jer će morati ponovo na megdan istoj ekipi u nedelji kada ih čekaju važni susreti sa Mančester junajtedom i Evertonom.
Niko ga nije slušao pa su "pevci" igrali ponovo meč sa Stivenidžom (1:1 u prvom duelu) dok su izgubili šest važnih bodova u dva pomenuta duela Premijer lige.

222290_engleska-van-persi-foto31-reuter_f.jpg



4. Buđenje Arsenala i Mančester junajteda

Verovali su "pevci" da će Arsenal do kraja sezone kuburiti sa povredama važnih igrača i da neće vezati ni tri pobede, ali nisu računali da je Robin Van Persi u stanju da sam nosi ekipu. S druge strane, Mančester junajted jeste eliminisan iz Lige šampiona, ali je to zapravo jako dobro uticalo na "đavole" jer su se konačno fokusirali na Premijer ligu, i evo, na korak su od titule, dok je Totenhem sve dalje od odgovarajuće pozicije na tabeli.


5. Pad forme Gereta Bejla

Nijedan igrač na svetu pa ni Geret Bejl nije u stanju da dve sezone igra u vrhunskoj, gotovo vanzemaljskoj formi (setimo se samo pada forme recimo, Maikona u Interu).
Rednap se pribojavao trenutka kada neće moći da se osloni (samo) na Bejla, i to se ove zime, odnosno proleća i dogodilo. Kao rezultat lutanja Velšanina na terenima, Totenhem ne može da pronađe više isti ritam tokom 90 minuta igre.

231795_610x_f.jpg



6. Adebajor bez pravog partnera u napadu

Dolazak Emanuela Adebajora bio je sam po sebi mač sa dve oštrice za Totenhem, ali se ispostavilo da je on u drugom delu sezone još i najbolji u ofanzivi.
Nažalost, Adebajor nema odgovarajućeg partnera pošto Rednap iz nedelje u nedelju proba da ga spaja čas sa Sahom, pa sa Van Der Vartom, pa sa Defoom. Rezultat - pad forme ekipe.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Totenhem ponovo zove Krasića, transfer bi ga vratio u prvi tim "orl

Totenhem ponovo zove Krasića, transfer bi ga vratio u prvi tim "orlova"


Fonet |



Engleski premijerligaš Totenhem Hotspur obnovio je interesovanje za srpskog reprezentativca Miloša Krasića, koji će ovog leta izvesno napustiti redove Juventusa, prenose mediji sa ostrva.

222515_italije-milos-krasic-foto07-reuter_f.jpg


U poslednje vreme, Krasić se umesto na terenu pojavljuje samo u medijima, jer je u Juventusu "prežaljen" i u drugom delu sezone nije odigrao ni minut, zbog čega je izgubio i mesto u nacionalnom timu.


Iako se pored "pevaca" najčešće pominju ruski klubovi, prema izjavama igrača i menadžera u toku zimskog roka plavokosog vezistu ne "vuče" povratak u Rusiju i želi da se oproba u nekoj od najjačih evropskih liga.

Totenhem je bio zainteresovan za Krasića i u zimskom prelaznom roku, ali dogovor nije postignut usled nedoumica oko otkupa ugovora, odnosno pozajmice, mada se spekulisalo i da on nije bio previše zainteresovan za odlazak i da čeka
šansu u Juventusu.


Ukoliko pređe u Totenhem, Krasić bi verovatno imao priliku da zaigra i u Ligi šampiona, pošto je londonski klub vrlo blizu plasmana u najelitnije evropsko takmičenje, što bi za brzonogo krilo verovatno značilo i povratak u reprezentaciju.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Van der Vart: Moj sin se plaši da ne prođem kao Muamba

Van der Vart: Moj sin se plaši da ne prođem kao Muamba


Tanjug |




Fudbaler Totenhema Rafael van der Vart izjavio je da se njegov šestogodišnji sin Demijen veoma uplašio, kada je na meču FA kupa protv Boltona Fabris Muamba doživeo šrčani udar.

234399_vandervart01-afp-glyn-kirk_f.jpg


"Moj sin je bio na stadionu, video je šta se desilo Muambi i uplašio se da bi isto moglo da se dogodi meni. Bio je potpuno traumatizovan na putu do kuće. Morao sam da mu objasnim da je to rizik sa kojim se profesionalci suočavaju, ali da se ne dešava često", rekao je Van der Vart.


Muamba je doživeo je srčani udar 17. marta, u 41. minutu četvrtfinala FA kupa protiv Totenhema. Brzom intervencijom lekara on je prebačen u bolnicu i spašen, iako njegovo srce nije radilo punih 78 minuta.


Nekadašnji mladi reprezentativac Engleske uspešno se oporavlja, počeo je samostalno da hoda i uskoro bi trebalo da bude pušten na kucno lečenje.
 
Natrag
Top