Toshiba laptop - nepoznanica

Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Stari laptop mi je "ispustio dušu" pa bi uzeo nešto za male pare uglavnom za na internet, gledanje filmova, malo, ali samo malo za posao te male igrice. Našao sam jednog koji mi paše po ceni ali mi je "sumnjivi" - da nije stari model od pre godinu - dve:

Satellite C660-1HN - Specifikacije proizvoda - Toshiba

Novi bi me došao 400 eura. Valja li on šta?

Savetovali su me i da pre instalacije win7 formatiram HDD sa nekim alatom, npr Acronis Disk Director Suite.
Rade li Toshibe probleme?
Molim pomoć, savet!
wacko2wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
32
Za te pare nije los ali bi mozda mogao da pogledas neke druge modele, npr Asus i za iste ili manje pare dobijes bolje komponente.
Nema potrebe da formatiras hard disk, imas tokom instalacije Win7 da napravis particije.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
za taj novac sigurno neces naci bolji i pouzdaniji laptop. sage je u pravu, u okviru instalacije win 7 ces dobiti opciju za formatiranje i particioniranje hdd-a
 
Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Ja sam u "strahu" da toshiba nema kao i npr hp "skrivene particije" sa programima, drajverima i šta ti ga ja znam. Ne znam i za free dos, ako je on instaliran, briše li ga instalacija win7 (formatiranje preko - iz nje) ili ne? Hteo bi hdd očistiti od svega tako da na kompu bude samo ono što ja stavim. Savetovali su me da, ako je hdd inactive, da ga formatiranjem preko drugih programa (pre stavljanja dvd-a sa win 7) onda tako aktiviram. Zanima me dali je to tako i je li netko imao iskustva sa tosibom te kakva su!
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
32
Ja mislim da nema tih skrivenih particija na Free Dos. Dobices verovatno dvd sa drajverima a mozes i preko Toshibinog sajta da skines. Ja imam toshibu i zadovoljan sam, to je proverena marka i nemoj da brines.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Ja sam u "strahu" da toshiba nema kao i npr hp "skrivene particije" sa programima, drajverima i šta ti ga ja znam. Ne znam i za free dos, ako je on instaliran, briše li ga instalacija win7 (formatiranje preko - iz nje) ili ne? Hteo bi hdd očistiti od svega tako da na kompu bude samo ono što ja stavim. Savetovali su me da, ako je hdd inactive, da ga formatiranjem preko drugih programa (pre stavljanja dvd-a sa win 7) onda tako aktiviram. Zanima me dali je to tako i je li netko imao iskustva sa tosibom te kakva su!
Ne brini, osim ako ne dolazi sa originalnim win 7 OS-om onda nema skrivenih particija. ja sam uz svoj MSI dobio freeDOS i naravno obrisao isti prilikom instalacije win-a. driver-e dobijas na DVD disku, ali ti je moja preporuka da skines najsvezije verzije sa toshibinog sajta. a inace radio sam sa vise njihovih laptop racunara, stvarno su prva liga, nije da ih hvalim, ali imajudaleko bolju zavrsnu obradu i od MSI-a koji ja posedujem i od mnogih asus-a. mozda bolju i od dell-a, dok su hp/compacq daleko spustili kvalitet proizvodnje. u ostalom nemas jeftinu toshibu, zar ne?
 
Natrag
Top