torrent problem

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pozdrav svima.Imam jedan problem.Koristim bezicni internet i provajder nam je koliko ja kapiram zakljucao portove za download preko torrenta i sada niko ne moze da skida torrente.Ja sam slucajno uz pomoc nekih ljudi uspeo da pokrenem download,a nacin je sledeci: Mojim telefonom u kome imam 062 karticu napravim hot spot dasaljem signal po kuci.Ja na kompu pronadjem taj moj signal koji saljem i onda se diskonektujem sa mog bezicnog neta koji koristim od provajdera i nakacim se na novu pristupnu tacku koju pravim preko telefona ,tako da se fakticki kacim na telenorov internet.Sada samo sacekam par minuta da mi uTorrent klijent povuce pirseve iz nekog od torrent fajlova koje imam i kada pocne download onda samo prebacim konekciju na onu sto koruistim od provajdera i download tog torrent fajla se nastavi.Problem je sto je ovo malo smoran proces,a posebno zbog toga sto je provajder dok je dopustao downkload torrent fajlova nama rekao d amozemo da stavimo maksimalan br konekcija na 4 sto je bas malo pirseva morate priznati tako d asada kada skidam na moj nacin neki veci fajl neki od tih pirseva moze d aprestane da mi slaje taj fajl i ja moram ceo proces da ponovim iz pocetka da bih uhvatio nove pirseve.Mozda to ne bi bio problem d asam ja stalno kuci,ali je ipak problem.Moze li mi neko od vas reci da li postoji nacin i ako postoji kako ja mogu da skidam torrent fajlove normalno kao sav normalan svet,a ne da se ovako zlopatim kao sto sada radim na nacin koji sam vam pisao?HVALA VAM UNAPRED
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Kod:
www.youtube.com/watch?v=AmRfFQFv04E

Nisam probao; zanima i mene da li radi
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja bih lepo promenio provajdera, on nije merodavan da zakljucava i otkljucava portove i odredjuje sta cu na netu da gledam, treba da se sekira samo da obezbedi brzinu protoka i za ostalo ne bi trebalo da ga boli uvo. Trenutno resenje moz da bude da se ulogujes na neki VPN server, ima par besplatnih, znaci to ti je virtuelni privatni tunel i podaci koji prolaze kroz njega potpuno su odseceni od provajdera...on zna da prolaze podaci, ali ne zna koji podaci prolaze.
...Ne znam kako bi ovo jos moglo da proradi, mozda sa Torch browserom, kako li ga detektuje sistem, mada je on pun sa kojekakvim spijunima.
Ima jedan program [hl]ExpressFiles downloader[/hl], radi po principu torrent-a, al ne znam kako ce tvoj provajder da ga oceni. Program se tesko skida sa zvanicnog sajta, jer je sajt konstantno pod opsadom, zbog ovoga. Kad se instalira samo upises ime programa u tragacu i kad izadje spisak, cepnes zeljeno gradivo. Vrlo jednostavan za rukovanje, verovatno bi ipak sve trebalo da radi preko VPN..[hl]CyberGhost VPN[/hl], recimo, al dok ne probas necemo znati za sigurno.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Provajderi su gnjide,ako ih placas redovno,sta ih boli uvo,sta ces i odakle ces skidati.Da mozda ne stite necija prava.Treba da im odes na salter i da ih izdrndas i da im kazes akomih placas da ne smeju da te zezaju.Koji su ti tvorovi.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Bilo bi lepo da je moguce promeniti ga jer na zalost nikakav izbor nije postojao. To je selo gde sam ja iskukao da dovedemo bezicnog provajdera pa se pojavio jos jedan, ali to su lokalni djilkosi kojima puca mreza ako par njih ukljuci torrente i zato su blokirali portobe, ali ja sam sam se setio, posto imam wifi karticu da telefonom napravim hot spot i on pokrene download i samo posle prebacim konekciju na tog glupog operatera i download krece ;)
Ima puno sela gde ne postoji alternativa vec su jedini ti divljaci sa bezicnim netom koji zezaju do besvesti. Od kada sam se preselio u grad imam sbb-ov internet i uzivancija je kada skinem film za par minuta :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Sve su to hostapleri,kada treba da se potpise ugovor,tako su umiljati i slatki,a kada se pojavi neki problem,nista oni ne mogu pomoci,te probajte ovo te probajte ono.Bioa sam nekad i ja na MTS-u,ali sreca stigla nam kablovska i dobri su,ako ima neki problem uvek sve urade da bi resili,jos su i opticki kablovi tako da je protok dobar i zavisno od paketa koji imas mozes da skidas sta hoces i koliko hoces.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Kablovski je ubedljivo najbolji i najstabilniji. Moj brat ima telekomov internet i iptv i iptv stalno zeza i secka i negde se neko u Smederevu setio da proba da sa 10mb/sek smanji nekome brzinu na 5mb/sek i tek posle toga iptv radi kako treba. Ogroman broj ljudi se zali na probleme sa kocenjem i zakucavanjem iptv-a i ovaj nacin smanjenja brzine interneta je pomogao i mom bratu, a i snajkinima. Ovo je za mene cist lopovluk i nesposobnost imaju normalnu internet mrezu i tv
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ima ponekad i na kablovskom problema,radovi na terenu,nestanak struje u centrali,ali retkost.Inace ja sam na pocetku uzeo bezgranicni paket koji je bio brzine protaka 3,5 Mb/s,a sad nije ispod 10Mb/s do 13 mb/s,bez ikakve promene cene.Veoma sam zadovoljan.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
To da moze da dodje do prekida i na kablovskom i svakom drugom internetu je sasvim normalno i to mene ne ljuti kao bezobrazluk lokalnih malih provajdera koji deru narod i uz to ih i zezaju
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top