Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
Ja ne verujem da to nije bug. Naprosto nema šanse da je iko predvideo ako kaže skreni desno, vozač ne skrene a 100m dalje opet ima put za desno da ga aplikacija ne vodi tim putem već vraća nazad. Pri tom mu ne kaže da napravi polukružno već liniju puta nacrta unazad i povećava razdaljinu od raskrsnice na kojoj je trebalo skrenuti. Nit je grafički prikazano kako treba, niti je logički ispravno. Meni se taj problem pojavio samo jednom (kada sam prvi put instalirao neku od novojih verzija) i ni na njoj ni na verzijama koje sam posle nje koristio se nikada nije ponovo javio. Što ne znači da neće opet čim još ima korisnika kojima se dešava.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
TomTom NDS Rerutiranje

Podstaknut zapažanjima kolega, u vezi sa zahtevom NDS aplikacije za vraćanjem ako se propusti skretanje, želeo sam da proverim i ja. Koristio sam poslednju verziju 3.1.75-latam (4111). Kod mene, bar u konfiguraciji ulica kojima sam vozio, NDS nije zahtevao vraćanje (polukružno okretanje) ako bih namerno promašio predviđeno skretanje. Navigacija je odmah rerutirala, naizgled logičnim putem...

NDS Rerutiranje

TomTom NDS je nažalost čudno rerutirao. Vidi se na snimku da sam izbegao glavnu ponuđenu putanju, najkraću od 3.7km, ALT 1. Navigacija me je vodila takođe normalnim putem, koji je bio predviđen alternativom, označiću ga sa ALT 2. Ponovo sam izbegao skretanje i sada je NDS ponudio ALT 3, kroz ulicu Živana Saramandića. Nisam skrenuo u pomenutu ulicu i vratio se praktično na početnu tačku. Za divno čudo, navigacija nije ponovo nudila najkraću rutu (ALT 1) već je rerutirala na rutu ALT 2, vidi se po dužini od 4.8km. Ostaje nejasno zašto se sada navigacija odlučila za novu rutu. Zašto više ALT 1 nije najbolja!? Inače, izabrao sam iritantan glas Predraga da bih NDS razlikovao od TomTom GO Navigation, koju takođe imam i to plaćenu verziju. Ove verzije su skoro identične, čak je i oznaka do danas za GO Navigation bila ista: 3.1.75(4111). Nedostaje samo "latam".

TomTom GO Navigation na putu do mora (do Crne Gore)

Već sam naglasio da najviše poverenja imam u navigaciju Google Maps. Ona mi je primarna iz više razloga. Ipak, kao "supervizor" mi sliuži aplikacija TomTom GO Navigation, za slučaj da postoji neslaganje u mapama...

TomTom je opravdao očekivanja. Nažalost, u Crnoj Gori nije pokazivao saobraćaj u realnom vremenu iako sam i tamo imao uključen internet... To je već veliki minus ali, šta je - tu je. Obe navigacije nisu napravile nijednu grešku. TomTom mi je u dva navrata služio da ne izlazim sa glavnog navođenja i da postavim rutu, recimo, do Biogradskog jezera.

Možda nismo dovoljno obratili pažnju na činjenicu da stara verzija, TomTom GO Mobile, ako ima mapu nekog regiona i dodatu mapu države koja se graniči sa regionom, nije mogla rutirati "kroz te dve mape". To je ozbiljan nedostatak, posebno u Zapadnoj Evropi. U tom slučaju potrebno je imati mapu kompletne Evrope. Za razliku od te verzije, TomTom GO Navigation korektno "povezuje" sve mape koje su preuzete, tako da može rutirati putem kroz njih. Zato sam i imao paralelnu rutu od Beograda, preko Zlatibora, do Petrovca u Crnoj Gori.

Posebno bih istakao veoma korektan predlog alternativne rute u realnom vremenu. To je nešto što me je zaista oduševilo. Za razliku od TomTom, GMaps nije ponudio pomenutu alternativu. Nažalsot, nisam poslušao TomTom navigaciju i ne znam kakav je put ponuđen ali sam skoro ubeđen da bih izbegao, kao i većina vozača, vožnju "kreni-stani" i put od 5km vozio oko 45 minuta, po vrućini koju je samo klima nekako ublažavala...

Radi se o malim radovima na putu kod Prijepolja, ali bez naizmeničnog propuštanja, kao na drugim ozbiljnijim radovima...

1628448869944.png

Na prvoj slici se vidi zelena ikonica kojom se nudi alternativa (izabrao sam manuelno rerutiranje), na drugoj prihvatio novu rutu, a na trećoj su nabrojane ulice kojima se vozi. To je put označen plavom bojom na poslednjoj slici. Inače, kada sam izbegao skretanje sa glavnog puta, TomTom me stalno opominjao da se vratim na predloženu i SA MOJE STRANE PRIHVAĆENU ALTERNATIVU. To se može videti na slikama u prilogu. Fotografija na velikoj slici pokazuje da je kolona vozila bila zaista ogromna. Zbog toga ne zameram navigaciji zahteve za vraćanjem... Doduše, mali broj stranih automobila je pravio polukružno i vraćao se. Očigledno je da su koristili TomTom navigaciju i verovali joj. Sada mi je krivo što nisam i ja poslušao... Ipak, tada ne bih vozio glavnim putem i ne bih znao da li bih toliko vremena izgubio... Ako neki član foruma poznaje Prijepolje i navedene ulice, Raišnjevo i Vladimira Perića Valtera, može reči da li sam pogrešio ili ne...

Posebno bih naglasio da je TomTom ponudio kraću alternativnu putanju na čak 34km pre velike gužve, pre prelaza Dobrakovo, dok smo još bili na teritoriji Crne Gore ali konektovani na MTS provajdera od koga je izgleda zavisila informacija o Real Time Traffic. Ja sam do sada bio ubeđen da se prikaz saobraćaja vezuje samo za državu a ne za provajdera... Možda grešim.

Na kraju, PNA uređaj TomTom Start42 nisam koristio jer on nema prikaz RTT a i put nije to zahtevao. Na njegovom mestu se sada nalazi kamera za snimanje vožnje. Mobilni telefon je ostao "živ" zahvaljujući klimi koja ga je direktno hladila i nije smetalo i kada sam u cugu vozio i preko 4 sata.

Na kraju je sika predivnog hotela Buket na Zlatiboru. Ovim putem sam vozio još pre 40 godina, tada je takođe bio sitroen u pitanju ali mnogo slabiji, Dyane 6. U Crnoj Gori sam bio pre 23 godine. Zahvaljujući mogućnosti da je prelaz preko granice izuzetno liberalizovan, da ne gledaju podatke vezane za Korona "virus", ponovo sam boravio u Crnoj Gori. Na njihovoj granici nam čak nisu ni pogledali lične karte niti dokumenta za vozilo. Oba puta su mi samo dali znak da nastavim. Ovo moram posebno pohvaliti...
 

Prilozi

  • IMG_20210804_142022.jpg
    IMG_20210804_142022.jpg
    146,4 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20210804_141350.jpg
    Screenshot_20210804_141350.jpg
    39,7 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_20210804_152726.jpg
    Screenshot_20210804_152726.jpg
    38,1 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20210804_154208.jpg
    Screenshot_20210804_154208.jpg
    44,2 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20210804_154848.jpg
    Screenshot_20210804_154848.jpg
    45,9 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_20210804_160239.jpg
    Screenshot_20210804_160239.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20210804_161808.jpg
    Screenshot_20210804_161808.jpg
    36,1 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20210804_165312.jpg
    IMG_20210804_165312.jpg
    95,6 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20210730_213307.jpg
    IMG_20210730_213307.jpg
    131,7 KB · Pregleda: 33
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
TomTom 3.2.12-latam.4140

Podrzava -
armeabi-v7a
arm64-v8a


Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Srpski glas - Jovanka

Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl -110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
***\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ContentKitData\voices.

Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa ... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
Koliko ovo postaje prelepa aplikacija svakim novim ažuriranjem. Vizuelno ni jedna mi nije ravna njoj.
 
Natrag
Top