UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
TomTom NDS 1.8.7.b.551,552


TomTom NDS 1.8.7.b.551
Supported CPU: armeabi-v7a

TomTom NDS 1.8.7.b.552

Supported CPU: arm64-v8a

+ OBB package

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Srpski glas - Jovanka


Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl -110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
-***\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ContentKitData\voices.

Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

Srpski glas - Jovanka

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
TomTom je za mene najbolja navigacija, ako govorimo o rutiranju i rerutiranju, najmanje puta me je pogresno navodila od svih, i to znacajno manje :)

Ali nikako da sredim glasovno navodjenje, ni jedan glas mi ne izgovara cele fraze nego krene pa prekine na pola ili pred kraj, cesto je izostanak zadnje reci bas "levo" ili "desno" pa zna da bude problem prilikom gradske vozenj i guzve, kad se trudim da sto manje bacam pogled na navigaciju a vise slusam sta mi govori. Trazio sam na netu resenje ovog problema i video nekoliko predloga ali ni jedan ne pomaze kod mene. Ako ima neko resenje, zamolio bih da napise, hvala.
 
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
i na to bih dodao kašnjenja sa update mapa(konkretno još nema dela auto-puta od Surčina do Obrenovca) i live traffic koji jos ne radi kod nas.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Pa mogao bih da dodam, a vezano za NDS verziju, ono sto meni ovde bas fali je sinhronizacija ruta sa TomTom oblaka, verzija GO to radi bez problema ali NDS jos uvek ne, procitao sam na TomTom forumu da se radi na tome i nadaju se da do kraja 2020. uvedu podrsku. Takodje, na NDS verziji aplikacije jos uvek nije moguce pamtiti rute.

NDS meni lepse izgleda i zgodno je sto mogu da se skidaju mape za svaku zemlju posebno, ali nedostatak pamcenja ruta mi je nesto bez cega ne mogu. Dok ne prorade ove funkcije, koristim TomTom GO.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
TomTom je za mene najbolja navigacija, ako govorimo o rutiranju i rerutiranju, najmanje puta me je pogresno navodila od svih, i to znacajno manje :)
Ali nikako da sredim glasovno navodjenje, ni jedan glas mi ne izgovara cele fraze nego krene pa prekine na pola ili pred kraj, cesto je izostanak zadnje reci bas "levo" ili "desno" pa zna da bude problem prilikom gradske vozenj i guzve, kad se trudim da sto manje bacam pogled na navigaciju a vise slusam sta mi govori. Trazio sam na netu resenje ovog problema i video nekoliko predloga ali ni jedan ne pomaze kod mene. Ako ima neko resenje, zamolio bih da napise, hvala.
Pošto kod mene nije vidljiv folder 110, jer nemam SD karticu i navigacija je instalirana na internoj memoriji, koristim sintetizovani engleski glas "Serena" umesto glasa našeg Predraga. Popodne sam proverio kako izgleda glasovno navođenje i sasvim je korektno, bez izostavljanja fraza ili dela fraze. Inače, rutiranje je odlično, a rerutiranje baš onako kako sam i ja vozio u ovo vreme zabrane kretanja starijih od 65, Razlog je bio da izbegnem "bliski susret" sa policijom :)
Možete poslušati kako to izgleda u NDS verziji 1.1.6 pošto na ovom telefonu nije izvršen apdejt. Nadam se da nije problem što je engleski jer su najvažnije reči, "left" i "right", sasvim razumljive. Slobodno se može voziti samo "na sluh", bez gledanja u ekran.


EDIT
Ovo sam dodao kao uspomenu na Covid-19, na jedno vreme puno kontroverznih "mera" i preporuka. Ruta je kratka, ja maskiran i samo sam 30. aprila bio blizu kontrole. Ipak, nisu me zaustavili jer su tu bili zbog uviđaja. Tog dana sam baš dosta vozio po tom kraju. Čak sam bio i kod majstora da našteluje graničnik vrata... I sve bezbedno i po mene i po druge...
 

Prilozi

  • IMG_20200430_170337.jpg
    IMG_20200430_170337.jpg
    157,4 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_20200502-160126.jpg
    Screenshot_20200502-160126.jpg
    45,7 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
....
NDS meni lepse izgleda i zgodno je sto mogu da se skidaju mape za svaku zemlju posebno, ali nedostatak pamcenja ruta mi je nesto bez cega ne mogu. Dok ne prorade ove funkcije, koristim TomTom GO.
Da li pod pojmom - ...nedostatak pamcenja ruta... - podrazumjevas to da ne mozes sacuvati rutu koju si kreirao?
Ako mislis na to - moguce je i u ovoj verziji sacuvati kreiranu rutu.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Da, bas to, ja onda ne znam kako da sacuvam rutu. Na verziji GO mogu al na ovoj NDS ne. U svakom slucaju sam se vratio na GO zbog komunikacije sa oblakom, NDS mi sinhronizuje tacke ali ne i rute.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
Kreiranje rute i njeno memorisanje -

* Kreirati rutu
*Tapnuti bilo gdje na rutu
*Tapnuti na simbol sa četiri tačke
*Tapnuti na - Upravljanje rutom
*Tapnuti na - Dodaj mojim rutama
*Upisati naziv rute

U prilogu slikovno objesnjenje.
TT_NDS_Ruta.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Izdanje
v.1.8.7.b.551/552 MOD


Gomila otključanih opcija, neke još nisu sasvim funkcionalne jer moraju da budu podržane i od strane servera.
U svakom slučaju, interesantan projekat, koji će se (nadamo se) dalje razvijati. Zbog toga ga izdvajam u odnosu na temu zvanične app.

Izmene:
Kod:
1. Izbor broja alternativnih ruta, max. 6
2. Mogucnost promene rute iz kokpita fast short i sl.
3. Mohawk speed izgled
4. Snimanja trasa
5. Brzi meni u traci rute
6. Prošireni Labs
7. Predviđanje odredišta
8. Obilazna ruta












Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.

Tnx @david0vich
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top