Todorić u Splitu: 'Ušli smo u ozbiljne dugove da bismo gradili Hrvatsku'

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Todorić u Splitu: 'Ušli smo u ozbiljne dugove da bismo gradili Hrvatsku'






Agencija Vlm|Danas.hr 19.04.2011.

0200007.48.jpg
Ivica Todorić je u utorak održao predavanje studentima splitskog Ekonomskog fakulteta, u kojem je naglasio da Agrokor nema apsolutno nikakve veze s politikom. Zanimljivo, uoči predavanja na zgradi fakulteta je osvanuo transparent 'Top lopov - predavanje Ivice Todorića'.

"Nemamo apsolutno nikakve veze s politikom. Sve što je Agrokor kupio, kupio je na javnom natječaju. Uvijek sam gledao da nemamo dodira s politikom. Ništa ne prodajemo državi, dobijemo tek nešto poticaja po zakonu koji je u Saboru izglasan", kazao je vlasnik Agrokora Ivica Todorić, kojima je danas održao predavanje u sklopu projekta Top Business Men. Todorić je dodao da je jedino kad su kupovali Belje nazvao Ivicu Račana i pitao ga ima li njegova stranka išta protiv. Nazvao je i Tomčića te pitao ima li HSS išta protiv.

Govoreći studentima o svom i uspjehu Agrokora, Todorić je istaknuo da su najvažnije znanje i vještine te danonoćni rad. Agrokor je uspješan jer ima tisuće uspješnih mladih osoba koje surađuju s prvim ljudima svjetskog biznisa, kazao je Todorić.



Nestle hoće kupiti Ledo


Novinarima je pak rekao da se Agrokor javio na natječaj za kupnju dijela Mercatora i da je povisio ponudu na 221 euro po dionici. Otkrio je i da su mu se posljednjih mjeseci javili vlasnici Nestlea s ponudom da kupe tvrtku Ledo, no on je, ističe, nema namjeru prodavati.

U vezi s napisom kako će podržati guvernera HNB-a
Željka Rohatinskog na izborima, Todorić je rekao kako Rohatinskom nikada politika nije pala na pamet i kako u nju neće ići.

"Ljudima poput njega svuda su otvorena vrata, svatko bi ga rado vidio, pa i ja u Agrokoru", dodao je.


Todorić ističe da nije čudo da je Agrokor uspješan jer njegov uspjeh i bilancu malo tko razumije. U ovom trenutku Agrokor, kaže, financira hrvatsko gospodarstvo, sve uredno plaća.


0679007.48.jpg

"Upravljanje kompanijama u vlasništvu države užasno je neuspješno", tvrdi Todorić. Žao mu je što je MOL ušao u vlasništvo u INA-i, što mi nismo koncentrirali naftni biznis. Hrvatska, tvrdi, može biti uspješna ako se organiziramo i okrenemo odgovornostima.


'Zar bi najveći svjetski igrači bili s lopovima?'


Uoči predavanja Ivice Todorića na bočnoj strani Ekonomskog fakulteta izvješen je transparent s natpisom 'Top lopov - predavanje Ivice Todorića'. No, on ga nije vidio. Zamoljen da ga komentira, Todorić je rekao da je posao počeo sa znanjem i da misli da je u svijetu jako malo znanja.

"Kad to nemate, dolazite do različitih zaključaka. Ušli smo u ozbiljne dugove da bismo gradili Hrvatsku, imamo 40.000 ljudi. Dioničar mi je i Europska banka. Što misle, da bi najveći svjetski igrači bili s lopovima", kazao je.






 
Natrag
Top