tiha instalacija offisa 2010

Član
Učlanjen(a)
20.04.2010
Poruka
27
zamolio bih ako neko ima vremena da mi odgovori kako da napravim tihu instalaciju za offisa 2010 za WPI pomoću SFX Makera jer sa njim sam odradio dosta programa ali offis 2010 nikako ne mog

unapred zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
38
zamolio bih ako neko ima vremena da mi odgovori kako da napravim tihu instalaciju za offisa 2010 za WPI pomoću SFX Makera jer sa njim sam odradio dosta programa ali offis 2010 nikako ne mog

unapred zahvalan
To mozes uraditi pomocu ovog alata nepohodno je kreirati .msp fajl. Zatim se u WPI postavlja ova putanja:
%wpipath%\Install\office2010\setup.exe /adminfile %wpipath%\install\office2010\office2010-custom.MSP
 
Član
Učlanjen(a)
20.04.2010
Poruka
27
možeš li malo bliže da mi objasniš skinem ovaj tool i kreiram novi folder pod imenom msp i u njemu raspakujem ovaj tool dali ovaj folder ide u WPI i gde sepostavlja?
 
Član
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
38
možeš li malo bliže da mi objasniš skinem ovaj tool i kreiram novi folder pod imenom msp i u njemu raspakujem ovaj tool dali ovaj folder ide u WPI i gde sepostavlja?
možeš li malo bliže da mi objasniš skinem ovaj tool i kreiram novi folder pod imenom msp i u njemu raspakujem ovaj tool dali ovaj folder ide u WPI i gde sepostavlja?
Ne nisi dobro razumeo, ti kada skines ovaj tool, pomocu njega treba da napravis .msp FAJL (a ne folder). Evo icemo redom mozda ce ti ovako biti lakse, znaci prvo skini i instaliraj Office Customization Tool pa onda sledi korake:
1. Skini Office 2010
2. Raspakuj ga u novi folder bilo gde
3. A sada u tom folderu napravi admin.bat fajl u kojem ces napisati setup.exe /admin (ovaj fajl pravis tako sto otvoris notepad i u njega ukucas setup.exe /admin i snimis taj fajl u folder gde ti je office , samo kad ga snimis stavi naziv admin.bat)
4. Udji u folder gde si snimio admin.bat fajl i pokreni ga duplim klikom
5. Otvorice ti se Office Customization Tool sa prozorom Select product gde ces naravno izabrati office 2010 i ides na OK
6. U levom delu prozora Office Customization Tool-a selektuj Setup upisi Organization name.
7. U istom tom delu selektujes Additional Network Source pa onda selektujes Licensing and user interface ovde ces da ukucas Product key tvog ofisa, cekiras polje ispred I accept the terms, u delu Display Level izaberi None

8. Ako si odradio ovo sve kako sam ti napisao, onda mozes da ides na vrh prozora Office Customization Tool-a i izaberi File-->Save (ovde pronadji folder gde si raspakovao OFFICE 2010 i udji u folder UPDATES) ovde snimis .msp fajl pod nazivom custom. Ides na Save i .msp faj je napravljen.
9. Sada zatvori Office Customization Tool prozor
Zatim se u WPI postavlja ova putanja:
%wpipath%\Install\office2010\setup.exe /adminfile %wpipath%\install\office2010\office2010-custom.MSP

Nadam se da si sada shvatio

 
Član
Učlanjen(a)
20.04.2010
Poruka
27
sve sam tako uradio ali nešto ne valja
evo slike
n4brgcsiwtl1sofqhy.jpg
 
Natrag
Top