Testiranje vere

Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Vernik koji ima čvrstu zajednicu sa Bogom, i koga u svakom trenutku ispunjava Sveti Duh, može biti siguran u svakom trenutku, bez obzira u kakvu životnu situaciju da dođe.
U ovome moramo razlikovati formu vere od živog iskustva sa Bogom, samo živa vera je funkcionalna vera.

Nije mi jasna jedna stvar. Naime, Isus, bog naš otac i svetac nad svecima, spasitelj duša naših i Istina i Radost i tako to, je ubijen na krstu iako je on sam imao najčvršću veru i povezanost sa bogom, tj. samim sobom, tj. sa ocem svojim (ali onim drugim, tamo gore).

Nemoj sad da mi pričaš o uskrsnuću, nego o smrti. On je, dakle umro. Kako onda ostali smrtnici da prežive ugriz zmije otrovnice ili metak samo verujući u boga?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
:) Da ja odgovorim na pitanje. Mislim da je preživio samo onaj poslednji ateista, jer on ne "šljivi" ni Boga ni zmiju!:D
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije mi jasna jedna stvar. Naime, Isus, bog naš otac i svetac nad svecima, spasitelj duša naših i Istina i Radost i tako to, je ubijen na krstu iako je on sam imao najčvršću veru i povezanost sa bogom, tj. samim sobom, tj. sa ocem svojim (ali onim drugim, tamo gore).

Nemoj sad da mi pričaš o uskrsnuću, nego o smrti. On je, dakle umro. Kako onda ostali smrtnici da prežive ugriz zmije otrovnice ili metak samo verujući u boga?

Sledeca stvar koju treba da uradis je da se poyabavis proucavanjem bozjeg plana spasenja, jer u njemu se nalazi odgovor na pitanje zasto je Isus umro?

Kao polaznu tacku uzmi cinjenicu da je to bio Bozji plan, Isus je upravo iz namere dosao na ovaj svet, da umre za coveka kako bi ga odkupio od greha..
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
@Laodikeja

2.Timoteju 02 ->

" A ludih i praznih zapitkivanja kloni se znajući da rađaju svađe."
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Izgleda da sam ja ovde luđi od vas dvojice kad pokušavam da vas navedem na racionalno razmišljanje.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Uzmimo jednu hipotetsku situaciju. Petorica muškaraca istih godina i istog zdravstvenog stanja biva ugriženo od strane zmije otrovnice.

Prvi od njih je duboki vernik i počne da se moli za spas, ne dobija protivotrov.
Drugi od njih je duboki vernik i počne da se moli za spas ali u isto vreme dobija i protivotrov.
Treći od njih je duboki vernik, ali se ne moli za spas jer veruje da je ugriz božija volja, dobija protivotrov.
Četvrti od njih je ateista, ne moli se nikome i dobija protivotrov.
Peti od njih je ateista, ne moli se nikome ali ne dobija ni protivotrov.

Koji će od njih preživeti?

preživjet če onaj koji vjerom, svim srcem, dušom i umom bude molio Boga preko Isua Krista za pomoć
ili ako se obrati Kristu direktno za pomoć, preživječe
u molitvu treba unijeti vjeru, dakle ne moliti da vidimo da li če doći spas ili ne jer to bi značilo da mi grešnici iskušavamo Boga i Spasitelja
nego se moramo obratiti za pomoć sa vjerom u to što molimo
govorim iz iskustva, jer bilo je nekoliko prilika da sam se našao sam, kraj mene nikoga od ljudi a pomoč potrebna, situcija u mojim oćima bezizlazna, rekoh sam sebi gotovo je
tada svim srcem, dušom, umom i snagom svojom prizovem ime Krista, Spasitelja i bijah spašen
i dan danas se kada se sjetim toga, svaki put zahvalim i Bogu i Kristu, pročitam jedan Psalam za hvala izbavljenja, spašavanja
sada če to biti Psalam 23
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Neka svako svakom posisa. Svi će da budu isceljeni. Čudesna je moć sisanja. Možda je neko alergičan na protivotrov, pa dvaput umre, od otrova i protivotrova. Od sisanja još niko nije umro. Uopšte nije važno jesu li vernici ili nevernici ako će međusobno da si sisaju. Sisanje zbližava sve ljude pa čak i vernike sa nevernicima.
Živelo sisanje!
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Prvi od njih je duboki vernik i počne da se moli za spas, ne dobija protivotrov.

ovaj ce da prezivi ako prezivi ali ako se molio pravome bogu i odapne ozivece tamo negde.a ako to nije taj bog e malera

Drugi od njih je duboki vernik i počne da se moli za spas ali u isto vreme dobija i protivotrov.

ovaj ce prezivi ako prezivi ali ako se spasu i ovi sto se nisu molili bezveze se molio

Treći od njih je duboki vernik, ali se ne moli za spas jer veruje da je ugriz božija volja, dobija protivotrov.

ovaj je budala ali ce da prezivi ako prezivi

Četvrti od njih je ateista, ne moli se nikome i dobija protivotrov

ovaj ce prezivi ako prezivi:)

Peti od njih je ateista, ne moli se nikome ali ne dobija ni protivotrov.

i ovaj je budala ko i ovaj treci
 
Natrag
Top