Test za pametne ljude

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Djole hvala ti na odgovoru,resio si moju enigmu,vec sam se zabrinula za sebe.
Jedino me interesuje kako su svi ostali resili trece pitanje;)

Nikako nisu resili kad nije bilo tog pitanja dog nije djole postavio ...

Inace promasio sam ako se ne varam 2,4 i bonus haha ;)

skoro pa sve nisam znao
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Ja sam more sivih celija potrosila na resavanje treceg pitanja,gledala ga kao rebus,slova citala kao rimske cifre,pretvarala ih u arapske i nikako da dodjem do 4100.Nocna mora.:)
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Zato sto sam citala odgovore prethodnika i niko se nije pozalio na to,a svi resili test,od toga moram priznati vecina,uspesno.
Jedino ja vidim Carevo novo odelo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruka
455
@ivanjuska

Moja greška... Ako nađem e-mail odakle sam ovo copy, staviću i to treće pitanje.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Volim da se ložim da znam nešto a glup sam k`o bulja,ali ajde da rešim baš zato što sam ložara...
Učestvujete u trci. Prestižete drugu osobu. Na kom ste Vi mestu?
Ja bogome na drugom :D


Da biste odgovorili na drugo pitanje nemojte razmišljati tako dugo kao kod prvog pitanja.
LOL nisam ni pročitao do kraja vec sam napisao

Drugo pitanje:

Ako prestignete poslednju osobu, onda ste?...
Kako mogu da prestignem poslednju osobu...da li se uopšte takmičim?
Hmmm jedino ako sam na onoj stazi na olimpijadi ,krug ovo ono ...onda sam prvi...

Treće pitanje:

Vrlo zeznuta matematika! Ovo morate uraditi BEZ DIGITRONA ILI OLOVKE. Pokušajte.
Uzmite 1000 i dodajte 40. Sad dodajte još 1000. Sad dodajte 30. Dodajte opet 1000. Sad dodajte 20. A sad dodajte još 1000. Sad dodajte 10. Koliko je to ukupno?
10000 hiljada...osećam da nije tačno 99% ali me mrzi da mozgam...operisan sam od matiša,mada osećam da nema veze sa matematikom...LOL čitajući sledeće pitanje skapirao sam da sam Stoju pretvorio u 1000....tačno je 9100


Četvrto pitanje:

Marijin otac ima 5 kćeri: 1. Nana, 2. Nene, 3. Nini, 4. Nono. Kako se zove peta kćerka?
-.- ovo zna moja sestra koja završava prvi razred... Ime je Marija.



OK, sad ide bonus pitanje:


Nema osoba želi da kupi četkicu za zube. Imitirajući pokrete četkanja zuba, uspeva da objasni prodavcu šta želi da kupi.


Ako slep čovek želi da kupi naočare za sunce, kako će to objasniti prodavcu?

HAHAHAHAHAHAHA bolesniku,šta će slepcu naočare za sunce...zamalo da počnem da mozgam kako će to da izvede.


ODGOVORI:

1. Ako ste odgovorili da ste prvi, niste u pravu! Ako prestignete drugu osobu i zauzmete njeno mesto, onda ste drugi! Pokušajte da ne zeznete drugo pitanje.

2. Ako ste odgovorili da ste pretposlednji, onda ponovo niste u pravu. Recite mi, kako možete prestići poslednju osobu?

3. Jeste li dobili 5000?
Tačan odgovor je zapravo 4100.

4. Nunu? NE! Naravno ne. Njeno ime je Marija.. Pročitajte pitanje ponovo.

Bonus: Samo treba da otvori usta i jednostavno kaže sta želi.


EDIT au koji FAIL na bonusu LOL! (matiš i ovako ne znam tako da sam očekivao ...)
 
Poslednja izmena:

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Za fazon sa marijom sam znao, za preticanje drugog takođe, za poslednjeg ne al sam skontao....jedino sam poslednje zezno, šta će slepom čoveku naočare za sunce?

:rofl:
Dobro pitanje! Ja nikad nisam video slepca koji ih nosi... :blum3:

Elem,zeznuo sam se samo kod drugog pitanja (pretposlednji)... :???:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Bolje da ga ne radim da ne ispadnem glupa, ovako još mogu da se lobiram da nisam.:)
 
Natrag
Top