Tešeira: Kraj 23-godišnje vladavine

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Tešeira: Kraj 23-godišnje vladavine

Izvor. B92, Tanjug | MJ


Predsednik Fudbalskog saveza Brazila (CBF) Rikardo Tešeira podneo je ostavku na tu funkciju posle 23 godne.


20391267814f5e2e3f51a07392130995_orig.jpg


Tešeira je ujedno popdneo ostavku i na funkciju predsednika Organizacionog odbora SP 2014, koje se održava u Brazilu.

64-godišnji predsednik prošle nedelje je uzeo, kako je naveo, privremeno odsustvo zbog zdravstvenih problema, ali je CBF saopštio da je njegov odlazak definitivan.

Pismo Tešeirine ostavke pročitao je budući predsednik Saveza i Organizacionog odbora SP 2014, bivši guverner Sao Paola, Hoze Marija Marin.

"Odlazim ponosan na sve što sam postigao. Nije bilo lako raditi u zemlji, u kojoj je fudbal povezan sa dve stvari - talentom i dezorganizacijom. Kada smo pobeđivali bilo je to zbog talenta, a kada bismo gubili, bio sam kritikovan zbog slabe organizacije. Učinio sam sve što je bilo u mojoj moći, žrtvujući i sopstveno zdravlje", napisao je Tešeira.

On je u poslednje vreme imao mnogo zdravstvenih problema, a nedavno je primljen u bolnicu zbog infekcije organa za varenje.

Tešeira je na čelo Brazilskog fudbala došao 1989. godine, pre svega zahvaljujući činjenici da je oženio ćerku legendarnog predsednika FIFA Žoao Avelanža.

Tokom njegove vladavine Brazil je dva puta bio prvak sveta, u SAD 1994. i Japanu i Južnoj Koreji 2002. godine.
 
Natrag
Top