Teniske vesti i zanimljivosti

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Rumun predlaže veće loptice

Rumunski teniski promoter Jon Ciriak predložio je uvođenje novina u ovaj sport. Vlasnik turnira "Madrid open" smatra da bi veće i sporije loptice, kao i plavi tereni, teniske mečeve učinili zanimljivijim. Kako za publiku, tako i za televizijske prenose.

00048657.jpg


- Da se ja pitam, loptice bi bile 10 do 15 odsto veće, kako bi igra bila sporija. Promenio bih i boju terena, jer smo svi postali robovi televizije. Kod mene na turnir dolazi 14.000 ljudi, ali još 500 miliona sve to gleda u Kini. Tehnologija "sokolovog oka" bi mogla da se uvede i na šljaci - kazao je Ciriak koji je 1970. godine sa Ilieom Nastaseom osvojio Rolan Garos u dublu.

(sportal.rs)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ana: "Srbija važnija od mog i Jeleninog odnosa"

FED reprezentaciju Srbije narednog vikenda očekuje plej of Svetske grupe 2 u kome će se sastati sa domaćom selekcijom Slovačke u Bratislavi.

ana-ivanovic330522020110213054541.gif


''Radujem se meču protiv Slovačke i novom izazovu. S obzirom na to da imaju prednost domaćeg terena, mislim da ne može unapred da se kaže ko je favorit. Sve njihove igračice mogu veoma dobro da odigraju, tako da očekujem teške mečeve'' kaže Ana Ivanović.

Ana nije nastupila u Marbelji, kako bi se što bolje spremila za FED kup.

''Sigurno je da je i FED kup imao uticaja na moju odluku da ne igram u Marbelji. Bilo bi zaista previše i trebalo mi je malo vremena da se oporavim i pripremim za šljaku. Kod planiranja rasporeda turnira najvažnije je sve dobro izbalansirati i mislim da je plan da FED kup bude prvi turnir na šljaci bio dobar''.

Ivanovićeva, otkriva da odnos Jelene Janković i nje nema nikakav negativan efekat za igru i rezultatie naše selekcije.

31436_slika277312_f32300020110315094006.jpg


''Najvažnije je da svi pružimo maksimum i probamo da ostvarimo pobedu. Ja sam profesionalac i kada igram razmišljam samo o onome što se dešava na terenu. Nije tajna da svi u timu nismo najbolji prijatelji, ali ako imamo profesionalan odnos prema onome što radimo to neće uticati na nas,'' kaže Ivanovićeva.

U februaru 2010. Slovačka je pobedila, i to usred Beograda. Plej-of Svetske grupe dva u Bratislavi, 16. i 17. aprila, biće prava prilika da se naše devojke revanširaju.


(sportske.net)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Jelena i Ana među pet najemotivnijih teniserki današnjice

Srpske teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović svrstane su u izboru sajta Women Tennis Blog u pet najemotivnijih teniserki sveta.

36659_jelenaanaqq01-alo-marko-metlas_f.jpg


Jelena i Ana su prema mišljenju uredništva ovog sajta same krive što često gube dobijene mečeve a isto to važi i za ostale tri "emotivne" dame - Veru Zvonarevu, Serenu Vilijams i Barboru Zahlavovu Stricovu.

Za Jelenu Janković je napisano da je druga verzija kraljice drame na terenu u odnosu na Serenu Vilijams.
"Ona neće da lomi rekete ili da plače, ali će se zato stalno raspravljati sa sudijama. Ako joj ne ide dobro, češće će suprotstavljati svoje mišljenje sudijinom što se isto tako često može i pretvoriti u svađu", piše u članku.

U odnosu na JJ, Ana Ivanović je doživela neshvatljiv pad posle osvajanja Rolan Garosa.
"Njena mentalna snaga i samopouzdanje nestali su a emocije su počele da dominiraju na terenu. Posledice toga su bile njene loše igre, pad na WTA listi, a zbog mnogobrojnih poraza u kritičarima iz sveta tenisa izazvala je pitanje da li je ona uopšte toliko dobra kakva se pre tri godine prikazala. Na njenu sreću, na vreme se trgla ali i dalje ima trenutaka kada je emocije onemoguće da prikaže šta može.

Što se Serene Vilijams tiče, autor teksta tvrdi da ona voli da od terena pravi svoje kraljevstvo i da na njemu izigrava kraljicu.

54454_serenazvonareva01-afp-ian-kington_f.jpg


"Ukoliko joj sudije ne daju vetar u leđa, doživeće lavinu kritika od nje. Svi se sećamo finala US Opena 2009. kada je stradala žena koja je bila linijski sudija. Nažalost po Serenu, mnogi će njeno ponašanje iz tog finala najviše pamtiti", stoji na sajtu.

Za Veru Zvonarevu se kaže da joj nema ravne u nerviranju jer se isuviše često može videti kako baca i lomi rekete, viče na sebe i priča nešto u bradu. Kad joj ne ide, praktikuje da na pauzi stavlja peškir na lice kako se ne bi videlo koliko je ljuta.

Na kraju, Barbora Zahlavova Stricova je poznata po vikanju na sebe, a kada ni to ne pomaže, na red dolazi njen trener kojeg u svakom meču počasti ponekom psovkom.


(blic.rs)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Urnebesno: Kako Tipsarević imitira Đokovića VIDEO

Pošto je imitirao mnoge tenisere i druge poznate ličnosti, od Marije Šarapove do Šakire, bilo je samo pitanje dana kada će neko imitirati njega - Novaka Đokovića.

news_45306.jpg


Po principu "ko će kome ako ne svoj svome", Novak Đoković je doživeo da ga imitira prijatelj i kolega iz reprezentacije Janko Tipsarević.

Svake godine se u Monte Karlu održava zabava tenisera, na kojima oni pevaju, sviraju ili izvode imitacije.

Nole se ovoga puta našao u ulozi voditelja. Ipak, glavna zvezda večeri bio je Tipsarević koji ne samo da je imitirao najboljeg srpskog tenisera, već su na meti njegove tačke bili i ostali članovi Đokovićevog tima.

Tako je Bruno Soareš bio Marijan Vajda, trener Novaka Đokovića, Viktor Troicki je imitirao fizioterapeuta Miljana Amanovića, dok je Sergej Stahovski bio Gerhard Grič, kondicioni trener.



(smedia.rs)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Skjavone: Pre mečeva je dobro imati seks

Prošlogodišnja šampionka Rolan Garosa Italijanka Frančeska Skjavone priznala je u intervjuu za Korijere delo Sport da pronalazi razne načine da dođe do dobre igre na terenu.

139149_610x_f.jpg


Skjavone je istakla da je seks pre duela s protivnicama jedna od tajni njenog uspeha.

"Za ženu seks pre meča nije samo dozvoljena stvar, već je i poželjna. Vođenje ljubavi pre izlaska na teren podiže igračicama nivo hormona i doprinosi većem broju osvojenih poena. U poslednjih nekoliko godina, došla sam do mnogih otkrića pa i ovog. Moja ženska strana je vidljivija. Ipak, upražnjavanje seksa pre mečeva možda ne bi prijalo svim igračicama", rekla je Skjavone.


(blic.rs)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
"Ludi Deni" doživotno suspendovan

"Ludi Deni" doživotno suspendovan

Izvor: B92, Tennis.com

Eksentrični austrijski teniser Danijel Kelerer prvi je igrač kojem je doživotno zabranjeno bavljenje tenisom zbog pokušaja nameštanja mečeva.


4289938984de53975dfd29757324627_orig.JPG


Nekada 55. teniser sveta, poznat po kontroverznom ponašanju, proglašen je krivim za kršenje tri pravila antikorupcijskih pravila Teniske jedinice za integritet (TIU).
To telo pokrenulo je istrago pod patronatom ITF-a, WTA-ja i ATP-ja, a navedeno je da je Kelerer “zgrešio” od oktobra 2009. do jula 2010. godine.
Kelerer je rekao da je suspenzija ogromni šok za njega i dodao:

“Optužen sam da sam prilazio drugim teniserima kako bismo namestili meč, kao i da sam tražio od drugih da izgube. To je potpuna besmislica”.


Čovek poznat pod nadimkom “Ludi Deni” dva puta je suspendovan od ATP-ja zbog nepristojnog ponašanja, a profesionalac je od 2002. godine.

Ekscentrično, ekstravagatno, neobično, nepristojno, nenormalno... Tim izrazima najčešće se na teniskim forumima opisuje Denijevo ponašanje na terenu. Harizmatičnog Austrijanca većina ne može da podnese, drugi konstatuju kako „ne može biti toliko loš“, a treći ga obožavaju jer uvek ’prodrma’ svoje mečeve, učini ih zanimljivim. Šta je to što čini Danijela toliko posebnim?
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Troje Srba na terenima u Engleskoj

Izvor: B92 | AK

Troje srpskih tenisera nastupiće danas na turnirima u Engleskoj. Muškarci nastupaju na Kvinsu, dok devojke igraju u Birmingemu.
16864750194def2346c06ac989285978_orig.jpg
Janko Tipsarević i Ilija Bozoljac igraju mečeve drugog kola turnira na londonskom Kvinsu, Janko protiv Amerikanca Majka Rasela, a Ilija sa Argentincem Davidom Nalbandijanom.
Ana Ivanović je bila slobodna u prvom, a u drugom kolu turnira u Birmingemu igra protiv Gruzijke Ane Tatišvili. Ana će takođe igrati i u dublu.
Prvi na teren će Janko Tipsarević koji od 13.30h na terenu broj 1 igra protiv 91. tenisera sveta Majkla Rasela. Tipsarević je jednom igrao protiv Amerikanca, prošle godine na truniru u Sankt Peterburgu sa 6:2, 7:5.

Odmah posle ovog meča na isti teren izlaze Ilija Bozoljac i David Nalbandijan. Biće ovo prvi duel Bozoljca, 200. igrača sveta protiv sjajnog Argentinca koji je trenutno 24. na ATP listi.

Ana Ivanović igra treći meč na centralnom terenu u Birmingemu gde program počinje u podne. Anina rivalka Ana Tatišvili je 21-godišnja Gruzijka koja je trenutno 118. teniserka sveta.

Ivanovićeva će nastupiti i u konkurenciji dublova gde sa Austrijankom Tamirom Pašek igra protiv italijanskog para koji čine treće nositeljke Sara Erani i Roberta Vinči. To će biti poslednji, peti meč dana na terenu broj 1.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nadal brine o zdravlju, ne igra Dejvis kup

Nadal brine o zdravlju, ne igra Dejvis kup



Svi teniseri iz vrha ATP liste otkazali su nastupe u julskim Dejvis kup mečevima - osim Novaka Đokovića.

v210217p0.jpg



Rafael Nadal tako je izjavio da zbog prenatrpanog kalendara neće igrati za Španiju u meču protiv selekcije SAD.

"Prioritet mi je zdravlje i zbog toga neću biti u reprezentaciji za taj meč", rekao je Nadal za sportski dnevnik "As".


On je istakao da, jednostavno, ne može sve da postigne.


"Neophodan mi je odmor od 15 do 20 dana po završetku prvog dela sezone, kako bih bio spreman za nastavak takmičenja".


Prvi reket sveta je napomenuo da bi trebalo da "proveri stanje svojih kolena".


"Moram da proverim zdravstveno stanje i učinak terapije koja mi je omogućila da nesmetano igram. Želeo bih da budem što spremniji za US open, kao i prošle godine".


On je ponovo kritikovao program Međunarodne teniske federacije, koji od igrača zahteva preveliki angažman.


"Prema nama teniserima ne pokazuje se nimalo tolerancije. A ukoliko najbolji teniseri ne učestvuju na takmičenjima, onda ona gube na ugledu".


Kod nas se polemisalo oko mogućnosti da Novak Đoković "preskoči" okršaj sa Šveđanima, ali je on odlučio da ipak nastupi, dok je najbolji protivnički igrač, Robin Soderling, otkazao svom selektoru.


(Tanjug/MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Prekid meča zbog telefona

Prekid meča zbog telefona

Novosti online


Dok se Karolina Voznijacki, na turniru u Bastadu, spremala da servira za meč zvono mobilnog zbunilo je sve prisutne na stadionu. Poziv je bio upućen Alizi Kornet, koja je morala da ode do torbe i utiša telefon



NA WTA turniru u Bastadu dogodilo se nešto neverovatno – Aliz Kornet (21) je prekinula meč da bi se javila na telefon!


Naime, u prvom kolu turnira, na duelu između Karoline Voznijacki i mlade Francuskinje, baš kada se Dankinja spremala da servira za meč (6:3, 5:3) zazvonio je telefon. Najbolja teniserka sveta je čula zvono i obustavila servis. Od svih na stadionu samo je Aliz znala čiji telefon zvoni. Nije joj bilo prijatno kada je morala da priđe stolici i utiša telefon u svojoj torbi. Učtivo se izvinula Karolini, koja je sve ispratila sa osmehom na licu.

Još zanimljivije je bilo što je Francuskinja Dankinji oduzela taj gem, ali ne i meč.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Agasi među legendama

Agasi među legendama



Bivši prvi teniser sveta primljen je u tenisku "Kuću slavnih", skoro pet godina pošto je završio igračku karijeru, objavili su američki mediji.


v211458p0.jpg



Četrdesetjednogodišnji Andre Agasi osvojio je u karijeri osam gren slem titula - četiri na Australijen Openu, dva na US Openu i po jednom na Vimbldonu i Rolan Garosu.

"Tenisu sam zahvalan za sve najdraže što imam u životu"
, rekao je Agasi, koji je od 2001. u braku sa nekadašnjom najboljom teniserkom sveta Nemicom Štefi Graf sa kojom ima dvoje dece.

Agasi je prvu gren slem titulu osvojio 1992. godine na Vimbldonu, a poslednju 2003. na Australijen Openu.


Agasi je u karijeri osvojio i olimpijsko zlato - na Igrama u Atanti 1996. godine, kao i ukupno 60 ATP titula, uključujući 17 na Masters turnirima.


Jedan od najboljih američkih i svetskih tenisera svih vremena zauzimao je poziciju broj jedan u šest navrata i to u periodu od 1995. do 2003. godine, u ukupnom trajanju od 101 nedelje.


(Tanjug)
 
Natrag
Top