Tenis-Sezona 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
U subotu počinje teniska sezona

8463507694b3de2a7af5a1303464925_big.jpg
Nova teniska sezona počinje u subotu Hopman kupom, koji se igra u australijskom gradu Pertu.

Na turniru će učestvovati četiri selekcije podeljene u dve grupe. Prvi nosilac na turniru je reprezentacija Australije, a pored domaćina u grupi A se nalaze i Rumunija, Španija i SAD. Grupu B predvodi drugi nosilac na turniru, reprezentacija Rusije, koja će se sastati sa ekipama Velike Britanije, Nemačke i Kazahstana.
Za Australiju igraju Samanta Stosur i Lejton Hjuit, za Rumuniju Viktor Hanesku i Sorana Kirstea, dok za Španiju nastupaju Marija Martinez Sančez i Tomi Robredo, a za SAD Melani Uden i Džon Izner.

Za Rusiju nastupaju Elena Dementijeva i Igor Andrejev, za Veliku Britaniju Laura Robson i Endi Mari,Nemačku će predstavljati Sabina Lisicki i Filip Kolšrajber, dok će za Kazahstan igrati Jaroslava Švedova i Andrej Golubev.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Poraz Federera na startu godine

11812029114b3e1051866d0471086371_big.jpg

Beta/AP​
Najbolji teniser sveta Rodžer Federer poražen je na svom prvom meču u 2010. godini pošto ga je Robin Soderling savladao na egzibicionom turniru u Abu Dabiju.

Šveđanin je, u reprizi finala sa Rolan Garosa, bio bolji posle preokreta u tri seta 6:7, 7:6, 6:2 i tako stigao do prvog trijumfa nad Švajcarcem posle 13 pokušaja. „Uvek sam govorio da što više budem igrao sa njim, biću sve bliži pobede i uspeo sam danas. Duga je sezona pred nama i nadam se da ću se još sastajati sa Rodžerom“, rekao je osmi teniser sveta.
U drugom polufinalu sastaju se Španci, Rafael Nadal i David Ferer.

Endi Mari je prošle godine trijumfovao u Abu Dabiju pobedama nad Federerom i Nadalom, a ove godine ne brani titulu jer učestvuje na Hopman kupu koji počinje u subotu.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Troicki u drugom kolu u Dohi

9529277724b41fb5459893322026556_big.jpg
Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Dohi, glavnom gradu Katara. On je pobedio Španca Himeno-Travera rezultatom 6:1, 7:5.

Meč je trajao 55 minuta a Troicki je posle ubedljivo dobijenog prvog seta u drugom dozvolio protivniku da se vrati u meč i stekne dva gema prednosti. Ipak, na kraju je Troicki stigao do pobede i prilike da u drugom kolu igra sa Belgijancem Olivijeom Rohusom, koji je dobio Abdula Hađija iz Katara sa 6:1, 6:0.
Troicki je na meču ostvario ukupno 10 as udaraca, napravivši ukupno četiri brejka iz sedam pokušaja, dok je Špancu samo jednom dozvolio da mu oduzme servis.

Troicki će se u drugom kolu sastati sa Rohusom. Sa Belgijancem se Troicki sastao tri puta i ostvario je dve pobede, na turniru u Beogradu i na Mastersu u Parizu.

'Katar Mobil Ekson Open' igra se za nagradni fond od 1.024.000 dolara, a pobednik će osvojiti 185.850 dolara i 250 ATP bodova.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Ivanovićeva savladala Dokićevu

20988318484b41af206c835893991856_big.jpg

Beta​
Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo međunarodnog tunira u Brizbejnu pobedom nad Jelenom Dokić sa 2:1 u setovima.

Po setovima rezultat je bio 7:5, 1:6, 6:3 za srpsku teniserku, koja je na turniru postavljena za treću nositeljku, a meč je trajao sto minuta. Bio je to prvi meč Ivanovićeve posle tromesečne pauze i sezone u kojoj je ostala bez osvojenog turnira. Srpska teniserka trenutno zauzima 21. poziciju na WTA listi. Ivanovićeva će u drugoj rundi igrati protiv Švajcarkinje Timee Baščinski.
"Očigledno je da sam bila nervozna na početku meča, ali sam se zaista dobro pripremala i to zbog toga sam imala puno samopouzdanja", rekla je Ivanovićeva posle prvog susreta sa Dokićevom.

Ivanovićeva je posustala u drugom setu, koji je izgubila sa ubedljivih 6:1.

"U drugom setu sam se povukla, izgubila sam intenzitet u igri i bez razloga sam igrala defanzivno. Onda mi je trener Sven Greneveld rekao da moram da pokušam da dominiram, što je na kraju dalo rezultat", rekla je Ivanovićeva.

"Servirala sam i kretala sam se daleko bolje nego u mom poslednjem meču, koji nije bio tako skoro, tako je je dobro što sam počela ovom pobedom", dodala je srpska teniserka.

Kao cilj za ovu sezonu, srpska teniserka je istakla "povratak među najboljih deset i nastup na završnom turniru sezone".

Protivnica Ivanovićeve u drugoj rundi biće 53. teniserka sveta, 20-godišnja Timea Baščinski iz Švajcarske i to će biti prvi susret dve teniserke.

Turnir u Brizbejnu igra se za nagradni fond od 220.000 dolara.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Tipsarević u drugom kolu Čenaja

19380220944aa429d6bdf6d215096502_big.jpg
Janko Tipsarević se plasirao u drugo kolo turnira 'Ersel Čenai Open' koji se u tom indijskom gradu igra za nagradni fond od 400.000 dolara.

Tipsarević je u meču prvog kola savladao španskog veterana Karlosa Moju rezultatom 6:4, 7:6 posle jednog časa i dvadeset minuta igre. Naš teniser je u Čenaju četvrti nosilac, Španac je igrao sa posebnom pozivnicom organizatora.
Tipsarević će u drugom kolu igrati sa boljim iz duela Rajner Šutler (Nemačka) - Somdev Devarman (Indija).
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Nadal ubedljiv protiv Troickog

4323862604b474072d1730690755883_big.jpg

Beta/AP​
Srpski teniser Viktor Troicki ubedljivo je poražen od Rafaela Nadala u dva seta 6:1, 6:3 u polufinalu turnira u Dohi.

Meč je trajao jedan čas i devet minuta. Drugi reket sveta je potpuno zasluženo slavio s obzirom da je Troicki pružio adekvatan otpor samo u finišu meča. Španski teniser će se u borbi za prvi trofej u 2010. godini sastati sa pobednikom duela između Švajcarca Rodžera Federera i Rusa Nikolaja Davidenka.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Ivanovićeva razočarana porazom

6591624344b4705b134708975910230_big.jpg

Beta/AP​
Srpska tenisera Ana Ivanović izjavila je da je razočarana zbog poraza od Žistin Enan u polufinalu turnira u Brizbejnu.

Osvajačica Rolan Garosa iz 2008. godine izgubila je od sedmostruke Gren slem šampionke Enan sa 6:3 i 6:2. "Veoma sam razočarana. Dobro sam počela i imala sam šanse. Tokom većeg dela meča imala sam šanse... Ali, danas sam imala uspone i padove, a protiv teniserke kakva je Enan morate da održavate visok nivo igre", rekla je Ivanovićeva.
Da je osvojila turnir u Brizbejnu, Ivanovićeva bi se vratila među 20 najboljih teniserki na WTA listi.

Žistin Enan će u finalu igrati protiv sunarodnice Kim Klajsters, koja je pobedila nemačku teniserku Andreu Petković u dva seta 6:4, 6:2. To će biti 23. duel dve bivše najbolje teniserke sveta, a Enenova vodi sa 12:10 u pobedama.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Pa dobro je.. Ne moze forma odma da se digne kao sto je bila.... Samo hrabro!
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Janko prošao, Viktor i Ana ispali

3555317504b478349cded3036595206_big.JPG
Srpski teniseri u petak su imali jednu pobedu i dva poraza na međunarodnim turnirima – Janko Tipsarević je pobedio, a Viktor Troicki i Ana Ivanović izgubili.

U četvrtfinalu u Čenaju Janko je dobio Tima de Bakera sa 7:5, 7:5 i polufinalu igra sa Marinom Čilićem. Troicki je u Dohi izgubio u polufinalu od Rafaela Nadala sa 6:1, 6:3, a Španca u finalu čeka Nikolaj Davidenko, koji je pobedio Rodžera Federera 6:4, 6:4. Ana Ivanović je u petak rano ujutru izgubila od Žistin Enan na turniru u Brizbejnu.
Ivanovićeva je izjavila da je razočarana polufinalnim porazom.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.695
Šampionke u svom stilu, titula za Kim

Šampionke u svom stilu, titula za Kim

09. januar 2010. 12:57 > 13:06



Sudar nekada dve najbolje igračice sveta, Belgijanki Kim Klajster i Žistin Enan opravdao očekivanja. Titula Klajstersovoj posle velike brobe.
v157610p0.jpg

Šta će biti kada dostignu top formu, ako sad igraju ovako?

Vrhunski tenis, pun uzbuđenja priredile se dve nekada najbolje igračice sveta, a pobeda na turnira u Brizbejnu (Australija) pripala je Kim Klajsters, koja je u spektakularnom finalu savladala zemljakinju Žistin Enan sa 2:1 (6-3, 4-6, 7-6 (8-6).

Prva polovina završnog meča turnira, koji je igran za nagradni fond od 220.000 dolara, protekao je u potpunoj dominaciji Klajsters. Posle lako osvojenog prvog seta, Klajsters je početkom drugog napravila dva brejka i povela sa 4:1. Činilo se tada da je minuti dele od 39. titule u karijeri.

Usledio je, međutim, veliki preokret. Najpre je, do kraja drugog seta, Enan osvojila pet gemova za redom, a onda još tri početkom trećeg.

U tim trenucima igrala je kao u vreme kada je dominirala svetskom scenom, najavljujući skori povratak na poziciju broj 1, sa koje se dobrovoljno povukla.

Klajsters se, međutim, nije predavala. Posle osvojenog gema na sopstveni servis, uzela je još jedan na servis protivnice, a zatim opet materijalizovala svoj početni udarac i izjednačila rezultat na 3:3!

Usledio je novi period dominacije Enan. Posle dva osvojena gema servirala je za meč pošto je vodila sa 5-3. Niko nije mogao ni da pretpostavi da prava drama tek predstoji. Preokreti su se smenjivali kao na traci. Prvo je Enan propustila tri meč lopte, da bi joj se nešto kasnije, na isti način, Klajsters revanširala.

Uglavnom, do kraja meča obe teniserke prikazale su igru dostojnu finala najvećih turnira. Više sreće imala je Klajsters koja je, posle dva i po sata, tek u taj breku stigla do pobede koja joj je donela 37.000 dolara, dok je poraženoj Enan pripalo 19.000.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top