Tatoo, pirsing, silikoni i Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Zbog cega ne idu zajedno?
Zbog toga jer je telo Hram Boziji i svako busenje, tetoviranje, menjanje njegovog prirodnog oblika predstavlja njegovo skrnavljenje. Stih jednog Psalama Davidovog glasi:"Hvala ti Boze, sto sam divno sazdan!"
Cuvajmo se, hriscani, ovog robovanja telu...
 
Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
35
ako to shvatimo bukvalno, zar mijenjanje njegovog prirodnog oblika nije i shishanje ili sjecenje noktiju??
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zar ikone nisu ukras u hramu božijem - crkvi.
Zašto fine silikonske sike ne bi bile ukras tijelu, takođe hramu božijem?
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
ikone si mogo da uporediš sa tatuom, ali ikone sa menjanjem oblika tj silikonima nikako, sem šale radi...
smile3
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Jurivaka, da li je lepši prirodni cvet ili veštački?
Kakad je osećaj kad dodirneš prave latice a kakav kad dodirneš plastične? Da li bi ljubio plastične usne (silikonske)?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Zar ikone nisu ukras u hramu božijem - crkvi.
Zašto fine silikonske sike ne bi bile ukras tijelu, takođe hramu božijem?

Jurivaka znam da ne volis da diskutujes samnom, ali nekako ja moram da odgovorim na pojedinjene tvoje postove. Odnosno, samo sam hteo da ti skrenem paznju da Ikone nisu nikakav ukras u crkvi vec SVETINJA.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka znam da ne volis da diskutujes samnom, ali nekako ja moram da odgovorim na pojedinjene tvoje postove. Odnosno, samo sam hteo da ti skrenem paznju da Ikone nisu nikakav ukras u crkvi vec SVETINJA.

Pa, i svetinja može biti ukras. Osim ikona mnoštvo je i drugih ukrasa u hramovima. To je svakome znano. (pozlata, jantar, umjetničke rezbarije u drvetu i kamenu...) Ne može se negirati da su hramovi na razne načine itekako ukrašeni. E, sad, ako se ti hramovi mogu ukrašavati, pitao sam zašto se ne bi moglo ukrašavati i tijelo?
 
Natrag
Top