Taskbar i START dugme ne radi u Windows 10

Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Instalirao sam Win7 64 aktivirao i pomocu MediaCreationTool-a skinuo Windows 10 64 instalirao ga kao cistu instalaciju i isti je aktiviran.

Nakon nekoliko sati ( instalacije raznih programa) zamrznuo se START meni , kao i taskbar sat volume ...

Problem sam resio na ovaj nacin:

DYDRCuf.png


Kod:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}



START opet zamrznuo i opet pokrenem ovu komandu u Powershell-u.... i opet sve OK

PITANJE:
o cemu se radi i zasto START i Taskbar zamrzavaju ???
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
UZROK ovom zamrzavanju Star menu-a i taskbara nisam nasao eli evo par resenja koja resavaju problem:

METODA 1
ubaciti u powershell sa admin pravima ovu komadu i ENTER

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

METODA 2

skenirati u powershell sfc /scannow

METODA 3

deinstalirati CCleaner i AVAST

METODA 4

u task manageru restartovati Windows explorer (desni klik i RESTART)

METODA 5

Velicinu teksta u Display settings podesiti na 100 ili 200 %
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
UZROK ovom zamrzavanju Star menu-a i taskbara nisam nasao eli evo par resenja koja resavaju problem:

METODA 1
ubaciti u powershell sa admin pravima ovu komadu i ENTER

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

METODA 2

skenirati u powershell sfc /scannow

METODA 3

deinstalirati CCleaner i AVAST

METODA 4

u task manageru restartovati Windows explorer (desni klik i RESTART)

METODA 5

Velicinu teksta u Display settings podesiti na 100 ili 200 %
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Evo nakon par meseci mucenja sa gore navedenim metodama , sinoc mi se desilo da nikako nisam mogao vratiti START i ostale aplikacije da se pokrenu ( search,volume...) jednostavno nista nije pomoglo .. jel ima neko slicna iskustva sa "zamrzavanjem" START dugmeta i resenje kako to otkloniti...
e871e8bcf9550927a104f0181c848203.png

VyGQOnP

VyGQOnP

vsRU3
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Evo nakon par meseci mucenja sa gore navedenim metodama , sinoc mi se desilo da nikako nisam mogao vratiti START i ostale aplikacije da se pokrenu ( search,volume...) jednostavno nista nije pomoglo .. jel ima neko slicna iskustva sa "zamrzavanjem" START dugmeta i resenje kako to otkloniti...
e871e8bcf9550927a104f0181c848203.png

VyGQOnP

VyGQOnP

vsRU3
Resenje je instalirati ponovo windows, a ima i jos jedna situacija kad zamrzne racunar to je kad je stara maticna ploca i kad treba da se zamene kondenzatori iliti elektroliti.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ajde posto ti se niko nije javio ovde, da ja malo nagadjam. Kad se to desi probaj direktno sa desktopa da promenis rezoluciju monitora. Moguce je da ti neki nekopaktibilni program promeni rezoluciju i ti u stvari klikces na prazan prostor, dok je taskbar znatno nize.
Ovo je u stvari samo neka pretpostavka, posto ti nisi izneo konkretne dokaze iz Evet viewera ili nekog specijalizovanog crash error citaca logova. U stvari i nemam ovo instalirano, nego da ti dam ideju gde bi mogo da trazis problem posto si u stanju ocajanja.
Iron me prestize, bravo za klik.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Hvala za pomoc.... u medjuvremenu sam nasao na netu jedan od uzroka, za koji mislim da je kod mene slucaj.. mozda jos nekom pomogne ..dakle...

koristim Monitor i TV vezani HDMI kablom i cesto prebacujem sliku na TV ( KODI,POPCORN...) primetio sam da mi cesto ne radi veza (kabl) sa TV i tada cupam i vadim kabl iz graficke i slika na TV se pojavi...na TV je full HD 1920x1080, a na monitoru 1280x1024... sad kad vratim film.. obicno je START meni nestajao kad nisam mogao dobiti slik una TV.

Od jutros nisam nikako mogao dobiti sliku na TV, zakljucak HDMI otkazao, proverim ga na drugom uredjaju ne radi...kupim novi HDMI i sve radi...
posto sam u medjuvremenu od muke deinstalirao 10-tu i vratio 7-cu ... mislim da je to uzrok mojih problema.. popodne instaliram Win 10 i za par dana javljam da li je sve ok.

nadam se da sam nekome pomogao :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ne znam kako bih ti odgovorio, a da se ne naljutis, ali ako tako istrgavas nasilno kablove iz ukljucenog kompjutera, bojim se da slede nesagledive posledice. Iskreno se nadam da si se ovo salio i da je kartica ipak prezivela. Jedini kablovi koji mogu da se istrgavaju su ovi za zvuk.
U stvari teoretski moze da se odvoje kablovi za recimo hard, ali je potrebno da on prethodno bude konfigurisan za tu operaciju. U svakom slucaju prvo ugasi komp pa onda vrsi servisiranje.
Sto se tice problema, moguce je da taj kabl nije bio dobar, samo kad to sve reinstaliras, ne puni racunar sa svime, nego ga pusti tako da radi neko vreme., eventualno napravi bekap, restore pointe itd.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
..
hvala na dobronamernim savetima, HDMI kabl sam izvukao kad nije bilo signala na TV i vratio nazad ..hmmm znam da nije trebalo to silovanje, ali.. srecom kartica je prezivela.
Sto se tice backup-a imam ih nekoliko za svaki OS napravljeni programom Clonezilla, za win 10 jos nisam napravio backup jer me jos nije "kupio" 100%
... pocinjem sa svezom instalacijom 10-tke..
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
nakon nekoliko dana koriscenja Win10 pro...nije bilo problema u pokretanju START menija Search ili VOLUME aplikacija...medjutim... kad sam instalirao WiseCare365 ver.2.51 i pokrenuo "ciscenje" kompjutera npr. Registry Cleaner, nakon toga nisam mogao pokrenuti START !!!

Vratio sam stanje pre instalacije sa System restore i tada sam mogao pokrenuti START i ostalo...,
tad sam instalirao zadnju verziju WiseCare365 ver.4.28.416 sa njom opet sve radi ...

samo sam hteo podeliti ovo iskustvo .. pratim situaciju i dalje...

PS
napravio sam backup C particije vraca mi se vera u win10 :)
 
Natrag
Top